credit-card-1520400_1280
26.3.2019
Kategorie: Kultura a tipy

Rozdíly mezi finančními produkty rychlá půjčka a kreditní karta

Loading...
Sdílejte článek:

Rychlá půjčka a kreditní karty jsou dva z nejdostupnějších zdrojů úvěrů, které jsou k dispozici pro lidi v České republice. V mnoha ohledech, jsou velmi podobné, ale i malé rozdíly jsou důležité. Podobnost je zřejmá – jak krátkodobý úvěr, tak kreditní karty vám zprostředkují malé množství peněz, které můžete použít, kdy chcete, jak chcete. Za oba produkty je účtován úrok z částky peněz, které používáte a oba vyžadují splácení v krátkém časovém období, od několika týdnů až po několik měsíců.

Rychlá půjčka nebo kreditní karta – rozdíly

Prvním rozdílem je, že rychlá půjčka poskytuje pevnou částku v hotovosti, zatímco kreditní karty poskytují flexibilní kreditní linku. Půjčka na 5000 Kč vám umožní mít během pár minut 5000 Kč ve vaší peněžence nebo na účtu. A i když nevyužijete všechny tyto peníze, bude vám účtován úrok z celé částky.

Na druhé straně máte kreditní kartu a její úvěrový limit. Pokud nepoužijete všechny finance až do výše vašeho limitu, nebude vám účtovaný úrok z toho, co nepoužíváte.Další parametr, který je důležité mít na paměti, jsou povětšinou diametrálně jiné úroky.

Průměrná kreditní karta v CZ účtuje přibližně 18% úroků a většina nových kreditních karet účtuje přibližně 22%. Nejdražší půjčky na krátké časové období mají v některých případech poplatky nad 300% úroků. Je to z toho důvodu, že firmy, které rychlé půjčky vydávají, cílí na rizikovější klienty a často se může stát, že jejich finance nezískají zpět ani po mnoha letech.

Rychlá půjčka nebo kreditní karta – další diference

Kreditní karty nemají žádná pevná data, v naprostě většině případů funguje splácení pouze na měsíční bázi. Je tedy jedno, jaký den v měsíci budete splácet. Menší nebankovní půjčky takto nepracují. Je důležité dodržet datum splatnosti, možnost předčasného splacení je variantou, ale v případě, že jste si realizovali úvěr jen na 14 dní, není možné zaplatit až 20. den. V takovýchto případech většina firem ze segmentu nebankovních účtuje penále.

Na to navazuje čtvrtá skutečnost a to ta, že kreditní karty u mnoha bank umožňují flexibilní placení částky. Rychlá půjčka bohužel toto nenabízí. Kreditní karta vám umožňuje tak být flexibilní při splácení jistiny a úroků svým vlastním tempem. Při splácení půjčky je toto nutností komunikovat s danou společností nebo bankou, ale není podmínkou, že bude klientovi vyhověno. Povětšinou pouze s jednou úpravou částky během celého splátkového období.

Rychlá půjčka nebo kreditní karta – kreditní rating

Můžete získat rychlou půjčku na několik dní i se špatným kreditním ratingem, banky svoje karty v této situaci neposkytují. V roce 2016 byl změněn zákon o spotřebitelském úvěru a každá instituce poskytující finance musí zjistit, zda je klient schopný splácet. I při nastavení těchto parametrů jsou ovšem banky stále tím přísnějším subjektem na trhu. Zkrátka je u nich těžší úvěrovou částku získat.

Hlavním důvodem může být to, že banky jako velké finanční domy na trh vstupují s opravdu širokou škálou služeb a produktů. Ať se jedná o hypotéky, zprostředkování obchodování na finančních trzích nebo třeba vlastní aplikace pro obsluhu všech financí pohodlně z mobilu. Protože je jejich záběr takto široký, není pro banky jakýkoliv rizikovější zákazník a jeho poptávka důvodem k zobchodování.

Rychlá půjčka nebo kreditní karta – online trh

Nebankovní nebo takzvané P2P společnosti si uvědomují, že ne každý může mít nárok na kreditní kartu, protože rejstříky dlužníků mají dlouhou a stále aktualizovanou historii. Tyto firmy věří, že existuje spousta lidí, kteří jsou někde mezi oběma částmi spektra. Nejsou ani příliš rizikovými, ale ani nemají excelentní kreditní rating. A těmto zákazníkům se snaží vycházet vstříc se svojí nabídkou.

Na trhu u nás jsou to společnosti jako Zonky, Home Credit nebo Proficredit. Je možné u nich vše vyřídit online a i dále v průběhu splácení nemusíte v případě problému navštěvovat žádnou pobočku. A je možné získat úrok, který se nebude markantně lišit od úroku na pobočce banky, kterou máte ve vašem městě.

Rychlá půjčka nebo kreditní karta – o webu

Web Rychlá půjčka ihned slouží jako ucelená nabídka širokého spektra půjček a finančních služeb, dále zde získáte velké množství informací, které byste jinak museli složitě hledat na internetu. Na stránce naleznete více než desítku nezávazných poptávkových formulářů, díky kterým získáte detaily o vámi poptávaných půjčkách jako je například půjčka bez doložení příjmu a dalších službách.

Formuláře směřují pouze na firmy, které na trhu fungují v souladu se všemi platnými zákony a tím pro vás minimalizujeme riziko při hledání vhodné firmy schopné zajistit vaše financování nebo jinou finanční službu. Za jakoukoliv akci, kterou na webu provedete, neplatíte žádné poplatky. Obsah a nabídku se snažíme stále rozšiřovat.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2020: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Koubský 500,- Kč, Jiří Nováček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Pavel Janeček 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, ing. Jiří Lechner 800,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Josef Malý 250,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Mario Valent 484,78 Kč (20 eur), Karel Kubela 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Jurášek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Zuzana Karlová 200,- Kč


Celkem za měsíc: 15 487,78 Kč
Vybráno 44.24%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 214 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 3,67 out of 5)
Loading...
loading...
Loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.