BABISBARTOS
13.10.2021
Kategorie: Politika, Volby 2021

Rozdíl mezi protivníkem a šmejdem

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Začnu odkazem na jeden zcela majnstrýmový článek: 

Krátce parafrázuji… 

Ten nejmajnstrýmovější komentátor na Seznamu píše o tom, jak to Starostové měli na Piráty od začátku vymyšlené. Jak klidně podepsali koaliční smlouvu ve které stanovili, že nebudou ponoukat své voliče ke kroužkování, ale potom to typicky počesku porušili. Slovo “kroužkování” sice nikdy nepoužili a ve všech svých předvolebních apelech dělali všechno pro to, aby voličům vysvětlili, co se po nich chce. Sice nebyli na předních místech kandidátek, ale postarali se, aby voliči přesně pochopili, jak mají kroužkovat, aby se to povedlo. 

 

Seznamáčtí pisálci nejsou jediní, kdo si toho všimli. To samé psal před měsícem na fejsbůku kupříkladu i Jaroslav Plesl.  Klasická taktika Starostů. Využít stranu s celostátním přesahem, vetřít se do jejich přízně a po jejich zádech vylézt vzhůru.  Velmi dobrá taktika. Ale mnohem zajímavější mi přijde, že to Piráti neprokoukli. Asi měli moc práce s kampaní a neřešili podružné detaily, že všichni kandidáti starostů nedělají nic jiného než na svých profilech školí voliče, jak vynést své oblíbené politiky do výšin. Došlo jim  to, když už bylo pozdě. 

Představte si teď Bartoše… Poslední rok nedělal nic jiného než že se vymezoval proti Babišovi. Lísal se k Milionu chvilek, zůčastnil se každé progresivistické konference, házel oligarchovi klacky pod nohy, netajil se tím, jaký je Andrejko hajzl, jak musí okamžitě ven z politiky, jak tu bez něj konečně zavládne právo, jak to automaticky zasype příkopy mezi lidmi… prostě celý problém je jen v STBákovi, co si pod sebe hrabe dotace. Přikyvoval všem těm Mikulášům Minářům, kteří ho ponoukali ke koalici fakt to udělal. 

Po celou volební kampaň Bartoš nikdy neopomněl zdůraznit, jak špinavou kampaň proti Pirátům Babiš vede. Jak straší a dezinformuje veřejnost. A vůbec si nevšiml, že ten skutečný nefalšovaný slizký hajzl stojí vedle něj na stejném pódiu. Vůbec ho nenapadlo, že ten usmívající se Vítek Rakušan, co ho plácá po ramenou a hraje si na jeho kamaráda, už to má dávno vymyšlené a připraví Piráty o všechno.  Představte si to prozření… Babiš je drsný politický protivník. Neopomene využít jakoukoliv příležitost. Když se mu to hodí, jde skutečně na hranu.  Ale… je lepší mít německou divizi před sebou než francouzskou za sebou.  Bartoš teď na vlastní kůži zjišťuje, jaký je rozdíl mezi protivníkem a šmejdem. 

A víte co je na tom nejlepší? Že Bartoš musí držet hubu. Že se ani nemůže ozvat, protože by byl k smíchu. Nejen u cizích, ale i u svých. On teď musí zachovat dekórum a tvářit se, že ho úspěch starostů těší. Jo jo, pro svrhnutí Babiše není žádná oběť dost velká. Normální člověk by se teď ozval. Řekl by nahlas, že si hřál na prsou hada. Ale…Bartoš nemůže. Dokonce s ním možná bude sedět ve vládě. 

Mimochodem… s tímto požehnáním vstupují Starostové do koalice. S podrazem, který se odehrál ještě dřív než se zavřely volební místnosti. S krysím úsměvem Rakušana, který se do poslední chvíle udržel a který samozřejmě kdykoliv zcela bez uzardění řekne, že žádnou koaliční dohodu neporušil, že voliči takto rozhodli a tím to hasne. 

Jaké to asi bude pro Fialu? Jasně, prachy jsou prachy, funkce jsou funkce a moc se těšili, až začnou bačovat. Ale budou bačovat společně s krysami. To je možná ještě horší než se paktovat s mladými a krásnými neomarxisty se zalíbením v grýndýlu.  Budou sedět vedle lidí, o kterých si nebudou dělat žádné iluze. Bude jim jasné, že Starostové využijí první příležitost vylézt i po zádech ODS.  Možná to teď vůbec neplánují, ale svou důvěryhodnost už ukázali. 

Já to Fialovi vlastně hrozně přeju. Těším se na ty oficiální fotky, kdy vedle pana profesora stojí Víťa a tváří se stejně jako když stál vedle Bartoše. Z toho bude Fialu brzy mrazit v zádech. Gratuluji,  SPOLU  má nezbytného koaličního partnera na kterého je je fakt spolehnutí, který vždy dodrží slovo a nikdy nic neojebe. A aby toho nebylo málo, v bledě modrém to takhle udělali i Jurečkovci. 

Myslím, že se Fiala nemusí bát rozpadu koalice. Nemusí se bát, že by jeho úhlavní přátelé šli koketovat s Babišem. Tak blbí snad nejsou. Jo, budou mít společné zájmy se udržet u lizu. Prachy a moc jsou nejlepší afrodiziakum. Ale to jejich koaliční manželství, to Fialovi přeju. Má se na co těšit. S Rakušanem se budou vídat skoro každý den. Budou spolu často jednat a budou se dohadovat o vážných problémech této země. A každý den, každou hodinu, každou minutu bude Fiala vědět, že Rakušan ho podrazí jen co bude mít navrch. Že mu sice neuteče z koalice, ale přisvojí si všechny zásluhy a udělá cokoliv, aby Starostové vyrostli. 

Nebude trvat dlouho a Fiala si bude rvát vlasy, proč vládu nesložil s Babišem. Babiš byl totiž jen politický soupeř. Tvrdý, buranský, hrající někdy nefér. Ale  nebyl krysa. V této situaci by mu Babiš dal i premiérské křeslo a víc ministrů než bude mít teď.  Místo toho může počítat s tím, že resorty Starostů budou na tři směny připravovat nějakou ojebávačku, aby se Rakušan a spol, dostali nahoru. Přeju panu profesorovi příjemný  a dlouhý pobyt vedle vzorového českého hajzlíka. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Olga Žlábková 1000,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 465,- Kč
Vybráno 46.75%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 980 times, 4 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 4,54 out of 5)
Loading...
64 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)