malacova419
8.1.2020
Kategorie: Ekonomika

Rovný, rovnější a nejrovnější

Sdílejte článek:

PETR BURIAN

Paní ministryně práce a sociálních věcí, Jana Maláčová zvaná Venezuela, dostala další ze svých nápadů. Rozhodla se spojit práci a sociální věci v jedno. Navrhuje sociální dávky za to, když do práce půjdou i ti, kteří nechtějí.

Celé se to jmenuje Dotovaná místa a je to o tom, že kdo zaměstná chronické netáhlo, bude státem finančně podmáznut.

Novela pravidel Úřadů práce navrhuje, aby se nezaměstnaní po novu rozdělili do tří kategorií. A to na neznevýhodněné, znevýhodněné a extra super lomcovák znevýhodněné.

Do první skupiny by patřili všichni, kdo se až dosud snažili, zajistili si vzdělání, bydlení, vždy nějakou práci a nemají malé děti.

Do druhé ti, kteří mají děti do 15 let, pečují o postiženého, mají věk nad 55, absolventi škol, kteří dosud nehrábli, lidé bez vzdělání, lidé na pracáku přes 5 měsíců a žadatelé o azyl.

Do super skupiny zvlášť znevýhodněných mají být zařazeni handicapovaní, ti co už přes rok nehrábli ani omylem, zoufalci bez vlastního bydlení, na dávkách a s exekucemi. Popřípadě ti, co toho stihli ve druhé kategorii víc dohromady.

Paní Venezuela navrhuje, aby se těm s malými dětmi, starším a absolventům škol ÚP více věnoval, zatímco těm chronickým povalečům rovnou proplácel jejich výplatu. A to první rok celou, druhý tři čtvrtě mzdy a třetí půlku. Do max. výše dvojnásobku minimálky, tedy téměř 30 000kč brutto a na účet zaměstnavatele

Tak jako já chápu, že některým lidem je třeba pootevřít těžká vrata od fabriky. Třeba rodinám s malými dětmi, postiženým, lidem starším, lidem pečujícím o lazara, nebo třeba i těm žadatelům o azyl. Ale lidem dlouhodobě se válejícím, s nedokončenou základkou, exekucemi a na dávkách? A to jako proč?

Uvědomuje si paní ministryně, že zase chce utírat rozlité mlíko vlády těmi poctivými, bohabojnými a přičinlivými občany, že jo? Protože to co navrhuje je diskriminace v přímém přenosu. Už vidím ten přijímací pohovor u zaměstnavatele:

“Takže lůzr nejste, že ne?”

“Ne, prosím pěkně, to bych neřekl. Žiju spořádaně, splácím vlastní byt na hypotéku, jsem zdráv, mám vzdělání, praxi a práci jsem se nikdy nevyhýbal.”

“Nevyhýbal. No hezký. Takže ani fluktuant. Chlape, máte aspoň exekuce? Moc exekucí? Pobíráte několik dávek?”

“Nikoliv, prosím pěkně. Své dluhy jsem vždy včas splatil a své výdaje hradím vždy řádně ze své mzdy.”

“Aha. Splácel, zajistil, nic nedluží, po nikom nic nechce. Vzdělaný, poctivý, pracovitý blbec. Tak co s váma, chlape? Sám si to ztěžujete. Přeci vás nebudu vyplácet ze svého? Podívejte se na toho před vámi. Nespolehlivý, líný, zadlužený až po uši, alkoholik z ubytovny, bez vzdělání, jakýchkoliv pracovních návyků, třikrát soudně trestaný a sociálku pobírá i na taxík pro cestu na pracák. To je materiál. A tomu vy se chcete vyrovnat? Toho chcete trumfnout?”

“Tak já bych třeba dělal i přesčasy…”

“A ven!”

A paradoxně ještě ti z kategorie bez znevýhodnění, teď už znevýhodnění diskriminací, budou plat těch státem protěžovaných pod označením zvlášť znevýhodnění, sanovat ze svých daní. Budou-li mít tedy práci, když zaměstnavatelé budou zvýhodňovat ty znevýhodněné. Takže pokud by poctivý a přičinlivý občan chtěl mít stejné výhody jako tamti, musel by nasekat dluhy, stát se povalečem a lemplem a pak ano, potom by si ho stát začal vážit.

Místo aby platilo, že kdo si nevypije všechno, ten má na potom, platí, že kdo to vyzunkne na ex, tomu ten spořivý musí dolít ze svého. A to nemluvím o tom, že i kdyby takový mazánek vlády tahal jen na půl plynu, zaměstnavatel si jeho vyhazov rozmyslí, protože tak jak tak mu žádná škoda nevzniká. Vlastně pořád má něco za půldara. A je také dost možná, že budou vznikat účelově založená pracovní místa právě kvůli tomuhle štědrému nadstandardu. Protože poloviční povaleč nic nestojí, kdežto výdaje na něj si můžete luxusně odepisovat z daní. A jak se dá kouzlit s čísly, dotacemi a odpisy, to na vládě moc dobře vědí. Mají tam od toho kouzelníka profesionála. A to nemluvím o pokřivení trhu do turecké šavle. Protože tím utrpí nejenže pracovní trh, ale i ten produktový, když jeden bude vyrábět se mzdovými náklady a druhý bez nich.

Divná doba, divná vláda, divní lidé v ní.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 205,00 Kč
Vybráno 37.72%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 535 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,72 out of 5)
Loading...
politicon.cz
12 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.