FEMINISTKA
13.8.2020
Kategorie: Společnost

Rovnoprávnost nebo feminizace

Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL

Evropský mačo se v průběhu času proměnil v atrapu, reklamní plakát na nový český film, kde populární herec v rádoby silné pozici tvrdého muže, je úsměvný, co všechno nedokáže zbastlit výpočetní technika, z páry nad hrncem stvoří iluzi chlapa. Západní (a česká) propaganda zaměňuje dva pojmy, rovnoprávnost ženy a feminizaci muže, dlouhodobě jsme vystavováni širokospektrálnímu propagandistickému působení, které cílí na eliminování podstaty muže. Stačí listovat reklamními stránkami v časopisech nebo sledovat televizní šoty, ve filmech se z hrdinů odfiltrovala podstata mužného, markantní je feminizace i v politických televizních debatách, nenajdeme zde střety nad problémem, ale emoční treperendění bez obsahu, které i když dokáže být velmi urážlivé k druhé straně, má otupeno ostří zjemňující režií. Virilní a mužný projev je považován na západě za vadný a nežádoucí.


Západní společnost z pohodlnosti rezignovala na některé klíčové lidské charakteristiky jako je odvaha, přirozená síla, chuť i za sebeobětování objevovat nové, dnešní forma lidského dobrodružství se proměnila v televizní pšouk. Západní člověk se domnívá, že hledání konsenzu je nejvyšší mezilidskou schopností, vést firmu nebo instituci podle tohoto schematu může jenom člověk, který je psychologicky nekonfliktní a schopen nastolit konsens a vyvarovat se týmových střetů. Málokterá úspěšná firma by mohla vzniknout v tomto bezkonfliktním, feminním schematu, ale je možné ji v tomto schematu dovést do bankrotu. Mužné charakteristiky dnes nejsou žádané, žijeme ve společnosti, kde vládne tyranie slabých a slabosti. Maskulinní je tolerováno nebo dokonce žádoucí, pokud se jedná o maskovaný feminismus.

V ženském pólu se tradičně předpokládala jistá úroveň afektivního a rodinného života a touha po bezpečnosti, kterou mohl garantovat muž. Esejista Paul-François Paoli v eseji „O tyranii slabosti“ píše o feminizaci světa a konci muže dobyvatele. Muž a žena jsou odlišní, ale participují na společné humanitě, singularita jednoho pohlaví je komplementární druhému, existují symbolické psychologické aspirace, jako nepopiratelná tendence muže dominovat, jak ve fyzickém, tak v intelektuálním směru, která je nezávislá na historických a sociálních podmínkách. V průběhu staletí se západní muž konstruoval na bázi logosu a koncepčního myšlení, teologie, filozofie a vědy, zatímco žena si nárokovala moc pramenící v síle erosu, sexu a v prorockých a mystických vizích. Paoli se domnívá, že existuje vazba mezi převážně feminními hodnotami a způsobem, jak Evropa dnes neguje svou historii, esejista se domnívá, že předvídatelný úspěch a budoucnost islámu v Evropě je důsledkem akcentování virilních hodnot v této společnosti, centrální roli zaujímá autorita otců nad rodinou. Podle Paoliho je násilí páchané v Evropě mladými muslimy důsledkem toho, že nevidí v Evropě symbol přirozené otcovské autority a tento symbol nebyl ničím nahrazen.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč

Celkem za měsíc: 14 083,00 Kč
Vybráno 40.23%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 634 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
politicon.cz
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.