zeleznyjaKUB
18.8.2020
Kategorie: Společnost

Roušky, zelená mládež a Železný ředitelem ČT

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonTři zprávy upoutaly natolik mou pozornost, že jsem se na ně podíval poněkud z nadhledu a pozoruji jisté zajímavé souvislosti. Zjitřená doba dokáže občas zázraky.

Jakub Železný vážně uvažuje o postu generálního ředitele ČTAž mi bude 50, tak těsně před padesátkou bude konkurz na ředitele České televize, jen jsem k tomu takto došel, nic víc, nic míň,“ řekl před časem Jakub Železný pro Český rozhlas. ….Železný dodal, že po postu generálního ředitele netouží, ale má pocit, že by bylo dobré nabídnout některá pro něho zásadní témata tomu, kdo bude rozhodovat o budoucnosti ČT. „Z tohoto důvodu o tom uvažuju,“ vysvětlil moderátor České televize.

„Netoužící Železný“ chce nabídnout nějaká témata tomu, kdo bude rozhodovat o budoucnosti ČT? Co takhle zrušit nedělní obědovou seanci u Václava Moravce? To by mohl být první skvělý nápad!

Vrací se nám roušky. Česko povinnost nosit roušky ve vnitřních prostorách zrušilo od 1. července, zůstaly jen ve zdravotnických zařízeních a pražském metru. „My jsme chtěli, ať si lidé od roušek odpočinou co nejdéle to půjde. Se začátkem školního roku se však dá do pohybu velká část populace, a protože určitá virová nálož v populaci stále je, mohlo by bez roušek ve vybraných vnitřních prostorách dojít k poměrně rychlému zhoršení situace,“ uvedl (epidemiolog Rastislav Maďar, který vede ministerskou pracovní skupinu pro uvolňování karantény).

K tomu bych snad mohl dodat jen to, že já osobně jsem si nijak zvlášť od roušky neodpočinul. Popravdě mě nejvíc „dostal“ obrázek z novin více jak sto let starých, z doby španělské chřipky. Roušky se nosily také, setkávaly se u lidí s pochopením i odmítáním, přesně tak, jak dnes. Navíc má Česko nakročeno k testu, který vedle koronaviru dokáže odhalit i vir chřipky všech hlavních typů. Takže se dočkáme někdy v prosinci, možná lednu, až nastoupí chřipka, takovéto zprávy?: Kovidem se dnes nakazilo podle testů 255 osob, 5501 osob se nakazilo virem chřipky A (pokud bude sezona příznivá pro tento typ chřipkového viru), celkový počet infikovaných kovidem přesáhl 50000 osob, u chřipky 250000 osob. Přesně k tomu totiž zprávy v médiích směřují.

Nakonec jsem si ponechal komentář k „zelené mládeži“ v Německu – německy „Grüne Jugend“. To slůvko „Jugend“ ve mně evokuje něco jiného, o čem jsme se po válce učili na základní škole. Nicméně, opusťme „lacinou kritiku“ a podívejme se, co ona mládež požaduje. Mládežnická organizace německých Zelených se ohradila proti vedení partaje a vyzvala k radikálnímu snížení pravomocí státních bezpečnostních sil. Zelená mládež chce postupně eliminovat policii jako prostředek k řešení konfliktů a nahradit ji prevencí a spoluprací. Část práce policistů mají podle organizace převzít sociální pracovníci. Zelená mládež chce policii také odzbrojit……Podle stanice Deutsche Welle Zelená mládež ve svém návrhu uvedla, že někteří strážníci jsou „pachatelé v uniformě“ a německá policie má podle ní zásadní strukturální problém. „Ročně dojde k tisícům případů policejní brutality, za které nikdo nenese odpovědnost,“ zlobí se organizace.

Nápadů má Zelená mládež celou kupu, v jistém směru se velmi inspirovala hnutím Black Lives Matter, které rovněž požaduje odzbrojit policii, snad kvůli tomu, aby se dalo snadněji zadarmo nakupovat? V diskusi pod článkem se diskutéři zmiňují o někdejší rudé mládeži a jeden příspěvek připomíná, že smícháním zelené a rudé barvy vznikne hnědá. Nicméně, pokud bychom chtěli vážně uvažovat o tom, kde se ony nové ideje (skutečně jde o nové??) berou, musíme se zaměřit na naše školství. Zdá se mi, že školský systém na tak zvaném Západě vychovává část dětí k tomu, že je zapotřebí svět zásadně měnit. Tento způsob výuky ostatně velmi dobře znám, neboť komunisté ho aplikovali na mou a následující generaci celých čtyřicet let. Naštěstí jsme měli doma rodiče a prarodiče, kteří nás v bludech o tom, že se dožijeme komunismu nenechali. A mimochodem, byl to vědecký!!! komunismus, který do nás někteří učitelé s opravdovou „láskou“ vtloukali.

Dnes máme podobnou situaci. Vědecky je dokázáno, že lidstvo ovlivňuje teplotu atmosféry (když si to nemyslíte a něco proti tomu napíšete, tak vás „vědci“ zpraží jako amatéry, kteří se pletou do vědy). Část mládeže proto podobně jako kdysi část nadšené komunistické mládeže věří této vědě a odtud pak pramení přesvědčení o „hlubokých společenských změnách“. Už mi na počítači přistál nějaký dotazník, který se zajímal o to, zda neuvažuji o snížení spotřeby masa, protože chování dobytka otepluje zásadním způsobem teplotu na Zemi.

Takže co říct závěrem? Nosit roušky je racionální postoj, který je aplikován již léta v řadě asijských států a dokáže snížit rozvoj virových onemocnění ve společnosti. Nicméně, doufám, že vakcína proti kovidu tu bude coby dup. Plánuji nechat se očkovat proti chřipce a nemám problém se nechat očkovat i proti kovidu. Pak snad nařízení o nošení roušek nebude pod trestem pokuty.

Jakubu Železnému přeji u výběrového řízení na generální ředitele ČT úspěch a připomínám mu možné zrušení poledních OVM, nejlépe bez náhrady.

Zelená mládež v Německu pracuje na společnosti, kde se nekrade, nevraždí a každý dostane to, čeho si žádá. Samozřejmě jenom tehdy, když se chová odpovědně k životnímu prostředí a nejí maso. Jako kluk jsem slýchával ve škole, že pokud budu budovat socialismus, ještě za mého života se dožiju komunismu. Ta podoba je opravdu zarážející až mrazí.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč

Celkem za měsíc: 8 378,00 Kč
Vybráno 23.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 676 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 3,16 out of 5)
Loading...
politicon.cz
35 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.