ROUSKYPROSEN
25.9.2020
Kategorie: Společnost

Roušky pro seniory … za dobrotu na žebrotu

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonJan Hamáček čelí soustředěnému útoku kvůli rozesílání roušek pro seniory starší šedesáti let. Nejprve se do situace vložil SÚKL a nyní i Úřad na ochranu osobních údajů.

Úřad pro ochranu osobních údajů prověřuje postup ministerstva vnitra. Důvodem jsou nejasnosti okolo toho, jak resort pod vedením Jana Hamáčka (ČSSD) získával adresy a další údaje z evidence osob, které následně předal České poště, a to bez souhlasu seniorů. Ministerstvo se na základě vyjádření Hany Malé pro iRozhlas.cz hájí tím, že stanovilo poště získaná data zlikvidovat bez zbytečného odkladu po ukončení distribuce. Resort se podle ní navíc opíral o zákon o evidenci obyvatel, podle něhož je ministerstvo „uživatelem veškerých údajů vedených v informačním systému, pokud je to nezbytné pro výkon jeho působnosti.“

Nad postupem státních orgánů, které mají nás občany údajně chránit před nekvalitními léky (SÚKL) a před zneužíváním osobních údajů za účelem možných podvodů apod., už nekroutím hlavou. Jestliže jsem postup SÚKL označil za poněkud „na hlavičku“, dotaz redaktora Lidových novin ohledně ochrany osobních údajů nás, dříve narozených, považuji za obyčejnou provokaci. Zdá se, že vládní gesto, na jehož základě jsem spolu s dalšími několika miliony seniorů dostal čtyři roušky (dvě už jsem odnosil) a respirátor, má být skutečně zneužito v současné předvolební atmosféře.

Existuje zřetelný zájem kromě vykreslení české vlády jako poskytovatele předvolebního úplatku udělat z tohoto vládního gesta i problém „správné“ distribuce údajně zdravotnického materiálu a obvinit Českou poštu, spadající pod Jan Hamáčka, z nedovolené manipulace s osobními daty, tedy s adresami českých seniorů. Vidíte, oni nejen uplácí své věrné voliče, ale ještě vedle toho porušují zákony České republiky. Tak právě toto si máme myslet.

O tom, že poskytnutí roušek zdarma nemá příliš velký praktický význam, jsem již psal. Znovu si ale musíme připomenout ne tak dávnou rouškovou historii. Na počátku virové pandemie roušky nebyly vlastně na celém světě v takovém množství, aby pokryly poptávku. Byly státy, které se kvůli tomu na počátku pandemie bránily vydávat omezení pro obyvatele a povinnost roušky nosit. Češi a Češky se opět ukázali jako nadaní improvizátoři. Během několika dní se rozjela domácí výroba roušek často v desítkách až stovkách kusů. Koho by tehdy napadlo starat se o naše zdraví tím, že ony po domácku vyrobené roušky v zaručeně nesterilním prostředí by mohly nás, jejich uživatele, nakazit. Vysmáli bychom se mu. A přesně tak ale dnes argumentuje SÚKL, a sice, že jsme do schránek dostali roušky, které mohou být infikované, nemají český návod na upotřebení (!!!) a byly proto rozeslány v rozporu se zákonem.

A Úřad pro ochranu osobních údajů se nyní pídí, jakým způsobem získala Česká pošta data nás, seniorů, když na to údajně nemá kompetenci. Zrovna dnes jsem ale dostal do schránky volební lístky pro krajské volby. Jakým to způsobem jsem je vlastně dostal prostřednictvím České pošty? Naprosto stejným, jako adresy osob starších šedesáti let. Podle ÚOOÚ je problém v tom, že Ministerstvo vnitra může ze zákona poskytnout adresy osob pro rozesílání volebních lístků, ale ne pro rozesílání údajně zdravotnického materiálu. Naprostý Kocourkov. Pošta dostane adresy nás všech a pak je musí zničit a vše je o.k. Když ale dostane adresy asi třetiny osob žijících v tomto státě, pracuje s nimi stejně jako v případě rozesílání volebních lístků a poté je zničí, je to špatně?

Pokud jsem kritizoval věcnou stránku „roušek pro seniory”, to, co se dnes děje v případě „vyšetřování“ způsobu distribuce, je nehorázné plýtvání státními prostředky. Konečně, česká opozice říkala, že rozesláním asi 15 milionů roušek se stát nechová hospodárně. Kolik papíru se spotřebuje a kolik lidí „vyšetřuje“ způsob distribuce roušek, to sice může stát jenom desetitisíce, či možná statisíce korun, je to dle mého soudu ještě trestuhodnější plýtvání státních prostředků než v případě rozeslání roušek. Hodně lidem to totiž mohlo pomoci. Vyšetřování SÚKL a ÚOOÚ nepomůže vůbec nikomu, má jen poškodit muže v „červeném svetru“ a českou vládu obecně.

Kolem covidu se dnes děje tolik pitomostí, že je všechny jenom popsat by zabralo spoustu času. Na celém světě je z toho dnes jen a jen politikum nejvyššího řádu a téměř všichni politici se snaží na této vlně nehorázně parazitovat. A daří se jim to.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Olga Žlábková 1000,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 465,- Kč
Vybráno 46.75%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 308 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
111 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)