ODSFIALA
2.4.2020
Kategorie: Politika

Roušky made in Fiala

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonRozruch mezi politiky vzbudila na Liberecku a Jablonecku dodávka roušek s logem ODS. Podle všeho jsme svědky volební kampaně a rouška má být volební tahák.

Ve volebních kampaních se strany prezentují různými dárkovými předměty, od propisek po koblihy. Však také přesvědčení kritici hnutí ANO a Andreje Babiše zvláště používají termín „koblihář“ pro všechny příznivce a voliče tohoto hnutí.

Rouška se stala jakýmsi symbolem dnešní doby. Pro ty, kteří si myslí, že stát v dodávkách ochranných prostředků proti šíření koronaviru selhal, se stala i jistým symbolem kritiky. Nicméně pokud bychom zasadili tento problém do kontextu toho, jak se s pandemií čínské chřipky vypořádávají různé státy světa, je to symbol poněkud zavádějící.

ODSROUSKASvětová zdravotnická organizace WHO dokonce vydala stanovisko, že roušky vytvářejí „falešný pocit bezpečí“ a jejich nošení nedoporučuje. Hodně lidí si ale i u nás myslí, že rady WHO jsou k ničemu. U nás se díky rozhodnutí vlády a Ústředního krizového štábu nošení roušek stalo na veřejnosti povinné a, jak jsem se mohl i sám ve svém okolí přesvědčit, lidé toto nařízení vesměs dodržují.

Nevím, koho to v ODS napadlo, že by bylo dobré rozšířit povědomí o straně tím, že bude dodávat roušky s logem ODS. Možná to bylo v období, kdy byl ještě roušek nedostatek a kdy převládala výroba látkových roušek „po domácku“. Nevím, jestli ODS použila své finanční prostředky přímo na nákup a distribuci roušek, či se jenom „svezla“ na současné rouškománii. V každém případě se mi politická akce „roušky s logem ODS“ nejeví jako příliš chytrá propagace. Jednak se ozvali političtí konkurenti a obvinili ODS z parazitování na současné situaci. Jednak je spousta lidí, kteří ODS fakt nemají v lásce, a nejsem si jistý, zda nabídka roušky pro ně bude „zlomovým okamžikem“, který povede k tomu, že v příštích volbách dají hlas ODS.

ODS mohla informovat o tom, že se díky jejímu vlivu a konekcím podařilo zajistit roušky mimo vládní dodávky z Číny. Zřejmě se obávala, že by tato informace zapadla ve srovnání s dodávkami z Číny, a proto udělala onen krůček stranou a opatřila dodávku těchto roušek logem ODS. Ať každý ví, komu má za roušku poděkovat. Nicméně, podle údajů, které mám k dispozici, byly ODS distribuované roušky rovněž dovezeny z Číny a dorazily současně s těmi, co přišly na základě objednávky ministerstva vnitra. To už mi přijde jako dokonalý Kocourkov.

Zbývá tedy jen otázka. Bylo to skutečně chytré rozhodnutí? Není to jen takové „plácnutí do vody“? Domnívám se, že politici ODS příliš sledují některé pořady ČT, jako 168 hodin, a hledají v názorech prezentovaných Norou Fridrichovou nápady jak to vládě „zavařit“. Pokud se však podíváme na současnou situaci ve světě naprosto nezaujatě, zjistíme, že si česká vláda nepočíná zdaleka nejhůře a dělá, co může. Někdy se mi z vysílání ČT zdá, že čím víc toho vláda pro podporu zaměstnanců, podnikatelů a firem udělá, tím víc je to z pohledu redaktorů ČT špatně. Není to „domyšlené“, jsou tam „díry“ atd. atd.

Roušky „made in Fiala alias ODS“ jsou nástrojem politiky a nemají s řešením současné krizové situace nic společného. Jsou znakem toho, že se ODS líbí v opozičních lavicích a že tam zůstane i po příštích volbách. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 19 221,00 Kč
Vybráno 54.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 544 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,29 out of 5)
Loading...
politicon.cz
57 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.