ODSFIALA
2.4.2020
Kategorie: Politika

Roušky made in Fiala

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonRozruch mezi politiky vzbudila na Liberecku a Jablonecku dodávka roušek s logem ODS. Podle všeho jsme svědky volební kampaně a rouška má být volební tahák.

Ve volebních kampaních se strany prezentují různými dárkovými předměty, od propisek po koblihy. Však také přesvědčení kritici hnutí ANO a Andreje Babiše zvláště používají termín „koblihář“ pro všechny příznivce a voliče tohoto hnutí.

Rouška se stala jakýmsi symbolem dnešní doby. Pro ty, kteří si myslí, že stát v dodávkách ochranných prostředků proti šíření koronaviru selhal, se stala i jistým symbolem kritiky. Nicméně pokud bychom zasadili tento problém do kontextu toho, jak se s pandemií čínské chřipky vypořádávají různé státy světa, je to symbol poněkud zavádějící.

ODSROUSKASvětová zdravotnická organizace WHO dokonce vydala stanovisko, že roušky vytvářejí „falešný pocit bezpečí“ a jejich nošení nedoporučuje. Hodně lidí si ale i u nás myslí, že rady WHO jsou k ničemu. U nás se díky rozhodnutí vlády a Ústředního krizového štábu nošení roušek stalo na veřejnosti povinné a, jak jsem se mohl i sám ve svém okolí přesvědčit, lidé toto nařízení vesměs dodržují.

Nevím, koho to v ODS napadlo, že by bylo dobré rozšířit povědomí o straně tím, že bude dodávat roušky s logem ODS. Možná to bylo v období, kdy byl ještě roušek nedostatek a kdy převládala výroba látkových roušek „po domácku“. Nevím, jestli ODS použila své finanční prostředky přímo na nákup a distribuci roušek, či se jenom „svezla“ na současné rouškománii. V každém případě se mi politická akce „roušky s logem ODS“ nejeví jako příliš chytrá propagace. Jednak se ozvali političtí konkurenti a obvinili ODS z parazitování na současné situaci. Jednak je spousta lidí, kteří ODS fakt nemají v lásce, a nejsem si jistý, zda nabídka roušky pro ně bude „zlomovým okamžikem“, který povede k tomu, že v příštích volbách dají hlas ODS.

ODS mohla informovat o tom, že se díky jejímu vlivu a konekcím podařilo zajistit roušky mimo vládní dodávky z Číny. Zřejmě se obávala, že by tato informace zapadla ve srovnání s dodávkami z Číny, a proto udělala onen krůček stranou a opatřila dodávku těchto roušek logem ODS. Ať každý ví, komu má za roušku poděkovat. Nicméně, podle údajů, které mám k dispozici, byly ODS distribuované roušky rovněž dovezeny z Číny a dorazily současně s těmi, co přišly na základě objednávky ministerstva vnitra. To už mi přijde jako dokonalý Kocourkov.

Zbývá tedy jen otázka. Bylo to skutečně chytré rozhodnutí? Není to jen takové „plácnutí do vody“? Domnívám se, že politici ODS příliš sledují některé pořady ČT, jako 168 hodin, a hledají v názorech prezentovaných Norou Fridrichovou nápady jak to vládě „zavařit“. Pokud se však podíváme na současnou situaci ve světě naprosto nezaujatě, zjistíme, že si česká vláda nepočíná zdaleka nejhůře a dělá, co může. Někdy se mi z vysílání ČT zdá, že čím víc toho vláda pro podporu zaměstnanců, podnikatelů a firem udělá, tím víc je to z pohledu redaktorů ČT špatně. Není to „domyšlené“, jsou tam „díry“ atd. atd.

Roušky „made in Fiala alias ODS“ jsou nástrojem politiky a nemají s řešením současné krizové situace nic společného. Jsou znakem toho, že se ODS líbí v opozičních lavicích a že tam zůstane i po příštích volbách. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2020: *****

Vladimír Pospíšil 800,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jiří Sika 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 721,00 Kč
Vybráno 36.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 462 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,29 out of 5)
Loading...
loading...
57 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.