BABIS072020
23.8.2020
Kategorie: Ekonomika

Rouškovné aneb jak převzít moc

Sdílejte článek:

OTO KADĚRKA

kaderkaStávající víkend bude jistě památečný pro všechny důchodce. Strýček Babiš s tetičkou Schillerovou přislíbili premie k důchodu a sudička Maláčová nezůstala pozadu.

Zde mne napadá podstata z rozhovoru polního kuráta Otto Kate se Švejkem, když mu sděluje : „to se nám to hoduje, když nám lidi pujčujou“. Převedeno do současné politické reality Česka – to se nám ty hlasy kupují, když nám naše námi schválené dluhy na to postačí…

Je dobré si uvědomit, že v současné době má naše země necelých 2,5 milionu starobních důchodců k nim mi dává smysl připočítat dalších 400 tis důchodců invalidních. Netřeba zapomenout na 470 tis státních zaměstnanců, kterých se týkaly podle profesí valorizace v prošlém období stávající Vlády a netýkalo se nic co se týkalo poklesu financí spojeného s COVIDem.Tak jsme suma sumárum na 3,5 milionech lidí, kteří z pohledu financí nemají pražádnou potřebu k nějaké změně.

Ještě pár dalších čísel pro představu jak to u nás chodí. Celkem máme v té naší kotlině lehce někde do 8,5 milionu voličů, když si vezmu , že nepamatuji volby, kde by byla účast nad 50% tak je třeba oslovit nějakých 4 miliony voličů. Dále je dobré si uvědomit, že k jakémukoliv vládnutí u nás díky poměrnému způsobu vládnutí stačí obyčejně méně jak 30% hlasů, tak k ovládnutí hospodaření státu tedy daní stačí cíleně oslovit tak milion lidí. Tedy 10% lidí určuje jak se nám bačuje, vláda vypadá jinak….

Stávající vládnoucí sekretariáty zejména ANO a ČSSD musí být jistě ve strachu, když se vydali vydávat z našich kapes na pozadí neštěstí celosvětového vnimání COVID takové peníze s vidinou jediného – moci.

Vždy, když se změní vlády, a je jedno , jestli na úrovni obcí, měst, krajů či státu si říkám jak přebírají tu „moc“. My co jsme četli a pochopili proč byla napsána „Jak chutná moc“ od Vladislava Mňačka víme velice dobře proč tu moc přebírají. Obyčejně s mesiášského komplexu pohledu na sdílené dobro. Ovšem pominu-li tuto lidskou vlastnost a vezmu jako skutečnost ten ekonomický rozměr – správu daní, tak přece ty obce, města, kraje – stát mají účetnictví – příjmy a výdaje. Přesněji daňové příjmy a oprávněné výdaje. Pokud se přebírá jakýkoliv ekonomicky subjekt měl by být přebrán zejména po stránce správy a nakládání s financemi. A dokud se vše nevyjasní a neobhájí k převzetí by nemělo dojít. Od toho zde máme audity, žalobce a soudce.Tolik logická úvaha, které se ale politika jen – směje.

Touha po moci je nad všechny ekonomická pravidla. Současně pak v našem poměrovém systému vládnutí , kdy jednou jsem v pozici a jednou v opozici, kdy nevíte ( a někdy i víte) kdy budu v pozici s tím kdo byl v opozici se na nějaké přebíraní ekonomických titulů nehraje. Kradli oni a my budeme s nimi třeba taky krást a možná víc co nám doba ukáže a nabídne. Na to je potřeba se připravit.

No a proto se zadlužíme všichni jako strany a taky všechny voliče i nevoliče.

Mám za to, že stávající demokracie je hlavním nebezpečím sebe sama. Mechanismus demokracie já vidím v organickém spojeni mezi vedoucími a vedenými. Stávající stav společnosti cítím dnes již jen v mechanickém spojení, kdy ten mechanismus spočívá v tom, že beru peníze těm, kteří se nemají s logiky a stávající matematiky jak bránit a dávám je cíleně těm, kteří mi umožní mít moc.

Jak jednoduché, že…

Dnešní oduševnělá doba, kdy hlavní je mít se dobře TEĎ a zcela sobecky nejlépe SÁM vede k tomu, že i Andrej nám tu vlastně vládne sám. 

Jinak prima konec prázdnin a vězte, že změnit se to dá. Čím Volbou a kontrolou O tom zase někdy příště.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč

Celkem za měsíc: 17 849,00 Kč
Vybráno 50.99%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 783 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,70 out of 5)
Loading...
63 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)