zemanrouska2
27.5.2020
Kategorie: Politika

Rouškování

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝČesko-moravský národ je opět, jako už poněkolikáté, rozdělen na dvě poloviny. Jenže tentokrát i na první pohled viditelně. Jeho jedna část se již nemohla dočkat, až odhodí nepohodlné, vzhledově odporné, v důsledku zdraví nic nepřinášející a pouhým nařízením několik dlouhých týdnů povinné roušky. Což někteří udělali okamžitě po zrušení opatření, někteří s jejich nošením vlastně ani nezačali. Druhá část zatvrzele přijímající diktát s přesvědčením, že aerosol vznikající dýcháním obsahuje zárodky nemoci Covid-19 a je systematicky rozprašován všude kolem, tedy i tam, kde jsou samotní, například v autě, nadále setrvávají zahaleni nehygienickým hadrem přes ústa a statečně tak zásobují své plíce jedy, které by za normálních okolností jejich tělo opustily.

Proti gustu…však to znáte. Roušky se staly fenoménem posledních tří měsíců. Jejich nedostatek zatřásl s vládou, poté se nakupovaly za nesmyslné ceny kdesi v Číně, vypravovala se pro ně speciální letadla, přestože chyběly doklady a certifikáty k tomu, co se dováží. Lidé vytáhnuly šicí stroje a pustili se do výroby, galanterie zažily několikadenní boom. To nasazení bylo neskutečné, přestože v podstatě k ničemu. Většina textilií díky své prostupnosti totiž absolutně nebrání k šíření virů a při výdechu skrz ně šlo vše ven. Tedy až na látky, které se zachytily v kousku hadru a vrátily se zpět do plic. Svou cenu mají roušky na jednou použití v lékařství. Operatéři je mají na ústech po dobu operace, a poté je zahodí. Bylo by zajímavé zjistit, kolik lidí a jak manipulovalo s doma vyrobenými rouškami, zda li je po třech hodinách používání vyvařilo, vyžehlilo a poté znovu použilo. Tedy pokud bychom nebrali v potaz tu neúčinnost. Jednorázové byly nedostatkové a profi zase většinou nejsou předurčené ke každodenní prací recyklaci. Jejich dezinfekce má své postupy doma jen těžko praktikovatelné.

Přesto se roušky staly spolu s dezinfekcí symbolem koronakrize. Mimochodem, pokud by někdo potřeboval nadále nejen zakrývat tvář, ale nutně toužil po matlání rukou dezinfekcí, na skladu zůstaly tisíce dávkovačů obsahujících účinné gely vyrobené jinde než v továrně patřící Andreji Babišovi, samozřejmě za ceny mnohem nižší, než před zahájením tažení covidu mediálně-politickým světem. Stačí oslovit inadhled na facebooku, předáme rádi kontakt. Na roušky nikoliv, i když i těch různě leží statisíce, lze však očekávat, že pro jejich upotřebení bude vytvořena druhá vlna koronakrize, aby se vše spotřebovalo. Momentálně jich ve většině rodin najdete dostatek a často leží pohozené kdesi v šuplíku a připravené na stav nouze. Nevěřte v jejich zázračnost v případech, kdy se začne kolem Vás šířit chlór, nezafunguje spalování v karmě či v dalších podobných případech, rázem byste pochopili, že jsou opravdu k ničemu.

Argumentem zarytých nosičů roušek je jejich používání ve velkoměstech Asie. Zde je třeba konstatovat, že důvodem k jejich používání není ochrana před viry a nemocemi, ale smogová situace, před jejímiž dopady mají roušky k tomu předurčené chránit plíce. Jde o zachytávače prachu, který je rozptýlen ve vzduchu. Mikročástečky jsou však mnohem větší než viry, takže v tomto případu mají roušky v kritických dnech svůj smysl. Je třeba si připomenout, že asijská velkoměsta mají mnohamilionové počty obyvatel na malém prostoru, kde především průmysl a stravování vytváří smogové situace, částečně na tom má podíl i doprava, většinou díky zastaralé technice. Díky přísným normám je však právě doprava tím stále méně znečišťujícím zdrojem smogu než jiná odvětví. To těžko pochopí Zelení, kteří celosvětově proti motoristům vedou svatou válku. Problémem těchto metropolí je samozřejmě často i nevhodné umístění, například v údolích či uprostřed mezi kopci a vysoká zástavba neumožňující přirozené odvětrávání.

Zakrývání obličejů rouškami může mít i politické důvody. Představte si reakci Evropanek, kterým by bylo striktně dle islámských zvyků nařízeno zahalovat se. Pravděpodobně bychom měli v ulicích demonstrace a nepokoje. Řekněte však národům nahlas, že je třeba si chránit zdraví, k čemuž je zahalování nejvhodnější, a rázem na ulicích nepotkáte téměř nikoho, jehož tvář by mohla potěšit Vaše oko. Možná to zní schizofrenně, ale v důsledku se ukazuje, jak snadné je s lidmi manipulovat. Na závěr dnešního rouškování si řekněme poslední věc. Je každého věc, jaký hadr či módní doplněk si vezme na sebe, to i včetně obličeje. Přesvědčovat přesvědčené o opaku nemá cenu. Normální člověk pochopil počáteční obavy z jakési pandemie, postupně vnímal, jak velkou hru s námi média a politici ve spojení s farmaceutickými koncerny rozehráli a rád se vrátí k normálnímu životu včetně existenci s ostatními. Hysterici na důvěřivci nadále zůstanou zahaleni a budou hltat čísla podstrčená médii o mrtvých, nakažených a budou věřit všemu, co je součástí vzniku krize. Budou ignorovat činnost cenzurních oddělení Youtubu, Facebooku a Googlu, která se soustředí na likvidaci oponentů a jimi vytvořených materiálů přinášejících důkazy o nesmyslnosti celé koronakrize. Neodsuzujme je za to. Je třeba si uvědomit, s jakou profesionalitou byla celá tato situace připravena, dlouho plánovaná a dokonale využita k otestování lidstva. Pokud se budou udělovat Oscaři za uměleckou stránku věci, dostanou je politici i média. No a my ostatní….začněme normálně žít a buďme tolerantní. A ještě maličkost. Našemu zdraví nejvíce pomůže pohyb, podpora imunity a návrat do práce, škol a k tomu, co máme rádi.

Co budete nyní dělat s rouškou?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, ing. Miroslav Bohatý 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 17 709,00 Kč
Vybráno 50.59%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 973 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,44 out of 5)
Loading...
politicon.cz
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.