rouskystadoovce
29.5.2020
Kategorie: Společnost

Rouškomilci: Kde se vzali, tu se vzali

Sdílejte článek:

VÁCLAV HUSÁK

vaclav-husak53659552_0Definice: „Rouškomilec je člověk jakéhokoli ze 256 státem uznaných pohlaví, který pod vlivem na city útočící a agresivně vedené mediální smršti podlehl věcně neopodstatněnému přesvědčení, že coronavirus je novodobý mor, před nímž se lze ochránit jen s pomocí textilní roušky.“

Většina z nás, ví, a někteří to i chápou, že není rouška jako „rouška“. Že srovnávat tu profe­sionální chirurgickou s podomácku vyrobenou ze staré noční košile je jako posuzovat závodní Lamborgini s Velorexem. Rozdíl v kvalitě filtrace lze obrazně přirovnat procesu chytání komárů do tenisové sítě.

Nicméně povinnost nosit roušky platila a částečně ještě platí. S tím již nic nenaděláme. Horší je však skutečnost, že se v naší populaci objevuje početná skupina „rouškomilců“, kteří hodlají v nošení textilních náhubků dobrovolně pokračovat i nadále.

Ti si neuvědomují, že si tím mohou spíše uškodit. Dlouhodobé nošení roušky zdravými lidmi nemá žádné logické opodstatnění a přináší spíše rizika.

V první řadě podstatně zvyšuje odpor při nádechu a nutí tak nositele k silnějším, pro tělo namáhavějším hlubším nádechům. Spolu s čerstvým vzduchem je však nasávána i část vzduchu již jednou vydechnutého, který se tak znovu vrací do plic a negativně ovlivňuje jejich samočistící funkci. Ve vlhké roušce se postupně koncentrují složky již tělem několikrát vyloučené.

Kdyby lidské tělo ke své živočišné existenci potřebovalo roušku, tak ji asi máme místo frňáku. Ale příroda nás obdařila nesrovnatelně dokonalejší obranou, kterou tvoří naše sliznice a imunitní systém. I když si to vůbec neuvědomujeme, tak v každé vteřině je náš organismus informován o přítomnosti jakýchkoli patogenů, které za normálních podmínek náš imunitní systém potlačí. Současně si však informaci o nich „pamatuje“ a postupně tak zvyšuje úroveň jeho obranyschopnosti – tedy vylepšuje naši imunitu.

Ta by se však ve sterilním prostředí prakticky nemohla rozvíjet, a tak by nás mohla smrtelně ohrozit jakákoli „nepřátelská“ bakterie či virus. Imunita vzniká postupně a bez stálého „dráždění“ by se postupně snižovala. Prokazuje to i skutečnost, že děti žijící v extrémně čistotných rodinách jsou nemocné mnohem častěji, než „děti ulice“.

Plně zdraví lidé by tedy za normálních okolností žádné roušky nosit neměli. Co by však měli?  Chovat se tak, aby si svou osobní imunitu přímo hýčkali. Stačí dodržovat běžnou životosprávu, mít trochu času na pohyb na zdravém vzduchu, nebo na zdravém těle. Prostě žít a z života se radovat. …A vykašlat se na novináře a jejich varovné statistiky.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 2 750,00 Kč
Vybráno 7.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 494 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 3,67 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
58 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.