isldeti
19.10.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Rotherhamské znásilňování dětí vyústilo v rozsudky. Osm Pákistánců je vinných ve všech 19 bodech obžaloby

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

SMK

Sageer Husain (30), Mohammed Whied (32), Ishtiaq Khaliq (33), Waleed Ali (34), Asif Ali (30), Masoued Malik (32), Basharat Hussain (40) a Naeem Rafiq (33), byli shledáni vinnými ve všech celkem 19 bodech obžaloby v souvislosti s obtěžováním a znásilňováním dětí v Rotherhamu, které se odehrávalo mezi lety 1999 a 2003. Výši trestu si pachatelé vyslechnou 4.11.

Případ roky tutlaly úřady v Rotherhamu, protože se bály nařčení z rasismu. Soudní líčení navíc odhalilo skandální detaily případu. Muži byli shledáni vinnými ze znásilnění, neoprávněného zadržování a sexuálního zneužívání. Dívka, které bylo v době činů teprve 13 let, se stala hlavním svědkem u soudu a popisovala své zkušenosti.

Násilí a výhrůžky s rasistickými prvky

„Řekl mi bílá svině a uhodil mě do tváře,“ prohlásila dívka o Sageerovi Husainovi, jednom z hlavních pachatelů. Identitu svědkyně soud tají, píše TheStar. Nyní jí je 27 let. Dívka se s muži seznámila na začátku roku 2003. Když jí Sageer Husain začal zneužívat, předal jí později do moci svým komplicům, kteří ve zneužívání pokračovali. Svým obětím otevřeně vyhrožovali například znásilněním matky a fyzickým násilím.

Sageer Husain byl přitom hlavní spojkou mezi oběťmi a ostatními členy gangu, do kterého měl třicetiletý Pákistánec přivést nejvíce obětí. Obětím i jejich rodinám bylo systematicky vyhrožováno a v případě hlavní svědkyně vedly tyto výhrůžky až k přestěhování, konkrétně do Španělska, odkud rodina případ oznámila britským úřadům.

rotherham-child-sex-abuse-gang-722071-672x372

8 obviněných

Policie případy bagatelizovala. Nechtěla být za rasisty

Znásilněných dětí mohlo být daleko méně. V březnu a opakovaně i v říjnu roku 2003 rodina hlavní svědkyně případ oznamovala policii. Ta s gangem násilníků migrantského původu nic neudělala, neboť se bála obvinění z rasismu. Skandál v roce 2014 vyvolal obrovský poprask a hovořilo se až o tisících obětí, které se dodnes bojí svědčit u soudu.

Později pak začala ze Španělska pracovat s dalšími oběťmi gangu a sepsala knihu, která se dočkala medializace. V roce 2014 v reakci na skandál opustil svůj post tamní starosta. Po mnoha pokusech o cenzuru případu, kdy bylo dokonce bráněno odvysílání televizního dokumentu o zneužívání dětí v Rotherhamu, se definitivně „provalil“ do všech médií ke konci roku. Většina z osmičlenného gangu má pákistánské kořeny. Ani jeden nemá předky čistě britského původu.

Až tisíce obětí

Hlavní svědkyně nebyla zdaleka jedinou obětí. Podle jejího oznámení z podzimu 2003 byly obětí desítky. Policie následně vydala zprávu, ve které počet obětí odhadovali až na 1 400. Případů však může být až několik tisíc, jelikož na povrch vyplouvají další a další příběhy obětí a další důkazy.

V takovém případě hrozí pachatelům tresty až kolem dvaceti let.

ZDROJ: stop-multikulti.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 400,00 Kč
Vybráno 6.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
37 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.