cikani82017
11.2.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Romové … chráněný druh?

Sdílejte článek:

PETER OREMUS

Poslední jednání městského zastupitelstva v Nitře zase přineslo názornou ukázku osobitého pohledu na řešení romské otázky. Liberální aktivisté v čele s primátorem Hattasem (č.10 na kandidátce Kiskovy strany Za lidi) okamžitě znervózněli a šli do vývrtky když opoziční poslanci kritizovali nesystémové kroky při řešení romské otázky ve městě Nitra. Prezentovanými názory opozičních poslanců dotčený primátor to označil jako něco neslýchaného, hrubé vyjádření přes čáru a vzkázal, že většinové obyvatelstvo se musí přizpůsobit a naučit s Romy žít.

Čtete dobře, téměř 20 let liberální aktivisté a  třetí sektor řeší romskou otázku na Slovensku bez zjevného zlepšení a situace je dokonce horší než v 90. letech 20.století.  Třetí sektor přes své neziskovky, nevládní organizace a občanská sdružení spolkl již desítky milionů eur a výsledek jejich práce je čistá katastrofa a hanba. 

Většina Romů ztratila pracovní návyky a každý měsíc si jdou s úsměvem jakože pro “výplatu” za nicnedělání . Tato jejich “výplata” je častokrát vyšší než skutečná výplata běžných pracujících občanů. Když to takhle řeknete, tak jste okamžitě médii a slnuníčkáři označení za extremisty a fašisty . Státní orgány jsou třetím sektorem často obviňovány z diskriminace a zneužívání svých pravomocí pokud zasáhnou proti nepřizpůsobivými Romům po spáchání trestných činů.

Nejnovější zjištění dokonce i mně vyrazily dech. Romské děti pokud navštěvují celý měsíc školu bez zameškaných tak jsou odměněny 17 eury za daný měsíc. Ano, oni ještě od státu dostanou peníze, že se vůbec unavovat chodit do školy! 

A třešničkou na dortu je Akční plán pod Ministerstvem vnitra s alokací 105 milionů EUR na vypořádání černých staveb a nemovitostí romských a marginalizovaných skupin. Jdeme jim za obrovské peníze zlegalizovat osady a stavby, které postavili bez stavebních povolení a v rozporu s platnými zákony.

Toto se už ani nedá nazvat pozitivní diskriminací, ale ochranou, dokonce až hýčkáním”ohroženého druhu”.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2020: *****

Anonymní dárce 800,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavol Hloška 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč

Celkem za měsíc: 6 011,00 Kč
Vybráno 17.17%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 674 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
68 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.