cikani82017
11.2.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Romové … chráněný druh?

Sdílejte článek:

PETER OREMUS

Poslední jednání městského zastupitelstva v Nitře zase přineslo názornou ukázku osobitého pohledu na řešení romské otázky. Liberální aktivisté v čele s primátorem Hattasem (č.10 na kandidátce Kiskovy strany Za lidi) okamžitě znervózněli a šli do vývrtky když opoziční poslanci kritizovali nesystémové kroky při řešení romské otázky ve městě Nitra. Prezentovanými názory opozičních poslanců dotčený primátor to označil jako něco neslýchaného, hrubé vyjádření přes čáru a vzkázal, že většinové obyvatelstvo se musí přizpůsobit a naučit s Romy žít.

Čtete dobře, téměř 20 let liberální aktivisté a  třetí sektor řeší romskou otázku na Slovensku bez zjevného zlepšení a situace je dokonce horší než v 90. letech 20.století.  Třetí sektor přes své neziskovky, nevládní organizace a občanská sdružení spolkl již desítky milionů eur a výsledek jejich práce je čistá katastrofa a hanba. 

Většina Romů ztratila pracovní návyky a každý měsíc si jdou s úsměvem jakože pro “výplatu” za nicnedělání . Tato jejich “výplata” je častokrát vyšší než skutečná výplata běžných pracujících občanů. Když to takhle řeknete, tak jste okamžitě médii a slnuníčkáři označení za extremisty a fašisty . Státní orgány jsou třetím sektorem často obviňovány z diskriminace a zneužívání svých pravomocí pokud zasáhnou proti nepřizpůsobivými Romům po spáchání trestných činů.

Nejnovější zjištění dokonce i mně vyrazily dech. Romské děti pokud navštěvují celý měsíc školu bez zameškaných tak jsou odměněny 17 eury za daný měsíc. Ano, oni ještě od státu dostanou peníze, že se vůbec unavovat chodit do školy! 

A třešničkou na dortu je Akční plán pod Ministerstvem vnitra s alokací 105 milionů EUR na vypořádání černých staveb a nemovitostí romských a marginalizovaných skupin. Jdeme jim za obrovské peníze zlegalizovat osady a stavby, které postavili bez stavebních povolení a v rozporu s platnými zákony.

Toto se už ani nedá nazvat pozitivní diskriminací, ale ochranou, dokonce až hýčkáním”ohroženého druhu”.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 11 094,- Kč
Vybráno 31.69%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 853 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
68 komentářů
    • texas

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)