alban
19.10.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Rokycany: Albánec střelil ženu do hlavy přímo před jejím malým dítětem

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

KP

V noci na dnešek došlo v Rokycanech v Kotelní ulici ve vjezdu do závodu Eugen Wexler k pokusu o vraždu. Dle prvotních informací měl po desáté hodině večer cizinec začít střílet na ulici a měl zasáhnout jednu ženu. Žena ve věku 37 let utrpěla střelné poranění v oblasti hlavy a záchranáři jí transportovali do Fakultní nemocnice Plzeň na Emergency ve vážném stavu. Po tomto útoku pachatel odjet směrem na Plzeň.

V krátké době byla zjištěna totožnost střelce, mělo by jít o Albánce Alberta Aliu, měl ujet vozidlem Mercedes a naposledy byl spatřen u Božkova. Zasaženou ženou byla jeho manželka. 

Policisté ve velice krátké době spustili rozsáhlé bezpečnostní opatření, nasazena byla zásahová jednotka, na mnoha silnicích stály zátarasy u kterých byli policisté v přilbách a se samopaly a vše monitoroval policejní vrtulník.

Policisté předvedli kus dobré práce a podezřelého se podařilo během krátké doby dopadnout v Plzni v Sokolovské ulici.  Velmi nebezpečného 43letého cizince zadrželi policisté z obvodního oddělení Bory ve spolupráci se zásahovou jednotkou.

O jednoznačném úmyslu vraždit svědčí i to, že Aliu v okamžiku svého zadržení v Sokolovské ulici ještě netušil, že jeho oběť přežila a o tom, čeho všeho je schopen, zase svědčí to, že na matku střílel přímo před jejím asi pětiletým chlapečkem, toho naštěstí ale střely nezasáhly. Albánci tedy bylo zcela jedno, že nejen, že si dítě ponese trauma z pohledu na zastřelení maminky celý život, ale také, že by zůstalo samo, bez obou rodičů.
   

Dle našich informací motivem k pokusu vraždy měla být žárlivost.

Kriminalisté Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu. Zbraň byla nelegálně držená a policisté ji během pátrání nalezli a zajistili, dle našich informací se má jednat o pozůstatek po druhé světové válce, německou pistoli P08 Parabellum.

V současné chvíli policisté provádějí výslechy a prověřují další okolnosti případu.

Kdo je střelec?

Albert Aliu je dobře známý nejen naší, ale i německé, rakouské a albánské policii. Jde o jednoho z bývalých šéfů albánské drogové mafie. Aliu mimo jiné v minulosti na dálnici D5 ujížděl polici téměř dvěstěpadesátikilometrovou rychlostí, po zablokování se pokusil utéct pěšky a během útěku ještě zahodil nelegálně drženou pistoli.

Aliu byl v minulosti také odsouzen na deset let za rozsáhlé obchody s drogami, kdy organizoval transporty většího množství pervitinu a heroinu z Čech do Německa. 

ZDROJ

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč

Celkem za měsíc: 3 300,00 Kč
Vybráno 9.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 18 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
63 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.