SVOBSLOVA
2.1.2018
Kategorie: Společnost

Rok 2018 právě začal … likvidací svobody slova

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MIROSLAV SLÁDEK

První zpráva tohoto roku doufám neudává směr, kterým se tento rok bude ubírat. Týká se totiž nového nařízení německého ministerstva spravedlnosti, které hrozí pokutou 5 milionů Eur jednotlivci zodpovědnému za mazání příspěvků na sociálních sítích a 50 milionů Eur pro provozovatele sociální sítě. Na webu ministerstva je k dispozici formulář, který budou stěžovatelé – udavači vyplňovat. Takže každý podnik typu Facebook, bude muset v Německu zřídit svoji pobočku, která bude vyhodnocovat udavačské formuláře na které musí reagovat smazáním do 24 hodin.


Vzhledem ke znalosti Evropanů a Evropy si jsem jist, že formuláře upozorňující na vyloženě nenávistný obsah budou tvořit maximálně 1 procento stížností. Všechno ostatní bude jenom likvidace svobody slova v tom nejširším slova smyslu. Aktivisté plni nenávisti budou takto likvidovat účty každého, kdo se jim nelíbí. Ne pro jeho závadné názory, ale třeba jenom proto, že má jiný než oficiální názor, nebo, že si dokonce dovoluje s takovým názorem kandidovat a vystoupit na veřejnosti.

Tato udavačská a likvidační praxe dosáhne již brzy vrcholu i v České republice, která velmi rychle převezme tento zákon, na jehož české verzi již pracuje tým ministra za ANO Pelikána. Takto budou moci například parlamentní strany zlikvidovat naprostou informační blokádou jakoukoliv konkurenci a zabetonovat se v parlamentu na věčné, dědičné časy. Parlamentní strany totiž dostávají státní příspěvek, ze kterého mohu vydržovat celé týmy, které se budou zabývat jenom vyplňováním formulářů, ve kterých si budou stěžovat i na naprosto nevinné příspěvky.

Stejný postup zvolí i neziskovky zajišťující příval přivandrovalců. Ty mají také obrovské množství peněz na vydržování udavačských týmů. Tak mohou ostouzet kohokoliv, kdo projeví jim jakkoliv nepohodlný názor, nebo bude třeba kritizovat státní dotace takovým zbytečným a hlavně škodlivým skupinám. Nepůjde totiž o obsah příspěvků na internetu, ale o to, jak týmy, které mají na starosti kontrolu příspěvků prostě jenom utahat a znejistit, zda svoji práci dělají pečlivě.

Zaměstnanci provozovatelů sociálních sítí nakonec po vyčerpávajícím boji dojdou k závěru, že budou preventivně blokovat stránky ne podle jejich obsahu, ale podle toho, že na ně přichází nejvíce stížností. Tím si ušetří práci a budou moci vykazovat výborné výsledky své bdělosti, zároveň i podpoří ministerstvo spravedlnosti, které bude moci vydat zprávu, jakých vynikajících výsledků bylo dosaženo díky přijetí tohoto zákona. Nic nebude bránit tomu, aby byla norma ještě zpřísněna a tím definitivně zlikvidována svoboda slova.

Autor: Miroslav Sládek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 1 750,00 Kč
Vybráno 4.95%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
126 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.