1467814042_totalita
9.7.2016
Kategorie: Politika

Rodí se v ČR nová totalita?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

KAREL FLEISCHER 09|07|2016

Jsem z generace lidí, kteří v době sametové revoluce na konci roku 1989 dosáhli věku, který těmto lidem umožnil chápat politiku a zaujímat svá vlastní stanoviska k tehdejšímu režimu i k ostatním politickým a ekonomickým systémům ve světě.

Tehdy mi bylo 26 let a měl jsem za sebou pobyt ve Švédsku, kam se mi podařilo vycestovat krátce před pádem komunistického režimu ve státech Varšavské smlouvy.

V tomto věku jsem poznal režim komunistický v domovské ČSSR i demokratický ve Švédsku a byl jsem schopen porovnávat nejen prvky společností, ale i to jakým způsobem tyto režimy ovlivňovaly chování a život lidí v bývalém socialistickém Československu i ve Švédsku, které bylo považováno za součást západní imperialistické kapitalistické a nepřátelské skupiny států.

Já to však tehdy chápal a viděl na vlastní oči jinak.

29. listopadu Federální shromáždění na své mimořádné schůzi odhlasovalo změnu ústavy ve smyslu vypuštění článku 4 o vedoucí úloze KSČ a článku o marxismu-leninismu jako státní ideologii. Komunistický režim tak definitivně ztratil právo kontrolovat veškerou politiku i fungování státu po více než 40 letech.

Tehdy jakoby v mé duši svitla naděje na nový vývoj země, směřující k demokracii a obdobnému uspořádání státu, ale i myšlení lidí.

Dnes po 27 letech se dalo čekat, že společnost pokročí nejen v technologiích a ekonomice ale i ve vývoji společnosti vedoucím ke svobodě a demokracii. Čeho jsme však svědky?

Ty bývalé demokracie typu Švédska, jsou procesem demokratizace zasaženy mnohdy až tak hluboko, že práva běžných lidí bývají často omezována právy tzv. „menšin“ a tak často vídáme průvody homosexuálů, lesbiček a transsexuálů a musíme být hrdi na to, že oni mohou pochodovat a hlásat v ulicích světových velkoměst, že oni jsou hrdi za svoji jinou sexuální orientaci. Nikdo jim to nebere. Jen nevím proč to festivalizovat. Koneckonců nikdo zatím neuspořádal pochod hrdých heterosexuálů a rodin, kde rodiči jsou maminka a tatínek, jak jsem byl zvyklý z dob mého mládí.

Švédsko překypuje „láskou“ k imigrantům a nenávistí k jejich domácím odpůrcům. Hovoří se tam o „fašismu“ v souvislosti s občanským odporem ke stále rostoucí imigraci a to bohužel zejména z rizikových zemí, kde stále působí teroristický IS. Fašisty jsou označováni ti, kterým se tato otevřená imigrační politika Švédska nelíbí a to nejen ve Švédsku, ale i u nás v České republice, kde zatím naštěstí nemáme 700 000 muslimů, jako má Švédsko na svém území.

Mnohdy uvažuji o historii a vzpomínám na hodiny dějepisu, kde jsme se učili o fašistickém režimu v Itálii, Španělsku a Německu a o následné 2. světové válce a o vyhlazovacích koncentračních táborech, kde lidé živořili v nepředstavitelných podmínkách a byli mučeni a popravováni jako zvěř pro svoji národnost, nebo rasu. Dnešní generace si nedokáže ani v nejhorším snu představit něco podobného jako spalování živých lidí v pecích, nebo hromadné trávení lidí plynem Zyklon B, či doslova vyhladovění a smrt hladem. Nevědí co je skutečný militaristický režim zvaný fašismus a zneužívají a nadužívají tento termín k pojmenovávání jiných dnešních spoluobčanů, kteří výše uvedená zvěrstva neuznávají, ale jen prostě nesouhlasí s tím, že se obyvatelstvo Afriky a Asie přesunuje k nám do Evropy a trvale usazuje a svoji přítomnost dává docela viditelně najevo.

Ono by na tom nebylo nic špatného kdyby… a to kdyby je velmi důležité. Kdyby jich nebyly statisíce a kdyby se měli snahu přizpůsobit hostující zemi a její kultuře a kdyby se nesnažili prosadit mnohdy středověké zvyky a zákony zde v Evropě a kdyby největší zločinnost nepocházela právě z jejich řad. V České republice máme sotva desetinu toho, co žije v Německu, Británii, Švédsku a jinde. Nikdo, nebo jen málokdo z českých občanů zažil ve vyspělé západní zemi „akci“ tamních muslimů. Nikdo nezažil jaké je to být v krásném městě, plném pohody a náhle prožít jen pár metrů od sebe teroristický výbuch a následnou hysterii zmanipulovaných médií, která klade vinu nikoliv na pachatele – Al Kajdu, ale na nás Evropany, kteří „neumíme přijmout“ tyto běžence se vším, co mají v sobě a s jejich zvyky. A tak je hrubě zneužíváno slova fašismus lidmi, kteří neprožili z výše jmenovaných událostí vůbec nic.

Já ovšem nechci rozebírat problematiku imigrace a z toho pramenící rizika.

Začal jsem totalitním režimem před listopadem 1989 a pozdějším vývojem, kterým prošly naše národy v rozpadlém Československu po této revoluci.

Na jednu stranu skutečně ztratila KSČ vedoucí úlohu danou ústavou, ale na straně druhé se nám tehdejší komunisté jaksi přetransformovali do podnikatelů a investorů. Přivlastnili si kapitál a založili společnosti a fondy, které dnes všichni považují za legální a jsou na ně hrdi, že máme vůbec tak velké a úspěšné fondy a společnosti. Nikdo však nevnímá skutečnost, kdo za těmito subjekty, které ovládají stamiliardové majetky, skutečně stojí a o co hůř – komu tyto peníze slouží.

Vývoj naší vlasti po listopadu 1989 měl jistě svá pozitiva a ne málo. Můžeme cestovat, můžeme se usadit bez povolení v jiných státech EU a pracovat tam, aniž bychom museli žádat i o povolení k práci a podobně.

Dnes už skončily i způsoby „podnikatelských špiček“ v podobě házení bílých koní do přehrady v sudu s louhem, už se nestřílí a nevyřizují „účty mezi podnikateli“ jak nám hlásala tehdejší soukromá TV Nova a Česká nezávislá televize po každé vraždě.

Dnes jsou všechny nakradené a krví podepsané miliardy zlegalizovány a režim už si může dovolit začít prověřovat majetek, měřit online tržby, hlídat zda obyvatelstvo platí daně atd.

Mafie má svůj kapitál již dávno přetransformován v legální společnosti v jejichž čele sedí nastrčení bezdomovci ze Švýcarska, Slovenska, další z Prahy a další třeba z Bratislavy. Vždy když čteme výpisy z rejstříku podnikatelských subjektů nás napadá, jak se stali 30 letý a 25 letý občan SR a ČR, žijící od sebe stovky kilometrů, řediteli jedné společnosti se sídlem v daňovém ráji a všichni obdivují jak úspěšně tato „naše česká“ společnost podniká – ale daní jinde.

A demokracie? Vnímáte jak se současná a minulá vláda snaží neustále utahovat pomyslný obojek kolem vašeho krku? Příklad ze života – návrh na povinné hlášení přechodného pobytu, návrh na zrušení tzv. úřední adresy, návrh na online pokladny pro okamžitý přehled kdo od koho dnes přijal kolik peněz, registry asi 6 milionů exekucí, desítky registrů dlužníků, kontrola internetu, umělé předlužování občanů, statisíce exekucí ročně atd.

Náhoda? Stihomam? Omyl! Realita dnešní České republiky.

A můžeme pokračovat dále. Mítink legálně založené politické strany je „doprovázen“ na Slovensku tak velkým počtem policistů, že člověk by měl dojem, že se sešla banda zločinců a je třeba ochránit ostatní slušné občany. Ne, sešla se pouze legálně založená a zaregistrovaná strana s čitelným programem.

Už vám někdy zablokovali vaši webovou stránku? Protože na ní byl tzv. „závadný“ obsah?

Já jsem udělal jen to, co dělají exekutoři běžně – zveřejnil jsem stejná data exekutora, jaká zveřejnil on o mé osobě. A ejhle – pan exekutor dostal hysterický záchvat a strach, protože byla na soukromém webu uvedena jeho adresa. Že je na veřejných webech uvedena moje i s mým datem narození – to už ale nikomu nevadí. Já jsem přece „jen“ dlužník. Ne člověk.

Vláda nám pomalu, ale jistě utahuje obojek kolem krku. Chtějí nám brát zbraně, ačkoliv jsme držiteli zbrojního průkazu nad deset let a nikdy nebyl problém. Chtějí vyšší kontrolu a tresty za výroky na internetu. Zajímavé, že když mě stalkoval „neznámý“ pachatel, policie nemohla nijak zasáhnout. Dnes jsem ale místopředsedou nepohodlné politické strany a najednou se o své osobě dozvídám ze všech pramenů, co jsem to za zloducha, dlužníka a kdo ví co ještě.

Když se podíváme na dnešní stav policie, zjistíme, že policii jsou neustále znemožňovány úkony, které vedou k objasňování organizovaných trestných činů lidí, pohybujících se v politice a kolem politiků. Jmenování manžela exekutorky a kšeftaře s nemovitostmi Blažka z ODS předsedou sněmovní komise pro kontrolu Policie ČR je doslova plivnutím do tváře demokracii a viditelným vyhrožováním policistům. Odstranění policejního vyšetřovatele úspěšné jednotky ÚOOZ a její sloučení pod jinou jednotku je dalším kopancem poctivým vyšetřovatelům, kteří se nebojí sáhnout i do nejvyšších politických kruhů. Je to tak viditelné a přesto mnoho lidí raději postaru mlčí.

Ovšem mlčením podporujeme rostoucí totalitu a co si budeme povídat, přátelé – totalita už tu zase je a roste pěkně rychle.

Je to vidět i na narůstajících problémech kolem osob, které kandidují za nepohodlné strany. Média začala těmto stranám říkat „nesystémové“ strany, „protivládní“ strany (podobnost s komunistickým slovníkem z doby před listopadem 1989 není náhodná). Toto vše je ta demokracie, za kterou se já nestydím říci, že jsem v listopadu 1989 zvonil klíči? Jako 26 kluk plný ideálů a představ o bohaté a demokratické zemi? Kam ta země zmizela? A máme ještě vůbec šanci ji najít? Věřte, že až začnou zavírat do vězení první členy a funkcionáře „nesystémových“ politickcýh stran, to už bude pozdě, milí spoluobčané.

Naše společnost je poněkud nemocná a potřebuje pomoc. Pomoc nás všech občanů. Nikdo z nás nesmí zavírat oči, když vláda terorizuje policisty, zneužívá tajné služby, krade, šmíruje naše životy a zneužívá informace a do vedoucích funkcí dosazuje pochybné osobnosti s ještě pochybnějším pozadím.

Naše země je opět v totalitě. Blíží se volby a tradční „demokratické systémové“ politické strany opět oživují dvě témata – ty zlé exekuce a ty zlé extrémisty. Poněkud mi to připomíná vtip z dob socialistického Československa – 4 největší nepřátelé socialismu – jaro, léto, podzim a zima.

Je však alarmující, že dnes v roce 2016 se za nepřátele označují lidé jako já, jako vy. Stát nás dovoluje vydírat soukromými vymahači, kteří zatěžují naše bagatelní a mnohdy smyšlené dluhy jejich lichvářskými poplatky. Systém exekucí v ČR je na hony vzdálený tomu v EU a v USA, kde se vymůže dluh, vrátí věřiteli a dlužník není po splacení zruinován stále rostoucími úroky. Exekuce totiž neprovádějí naráz a v momentě splácení se zastaví jejich růst. To v ČR díky ODS a ČSSD neznáme a máme takový systém jaký máme – likvidující pro všechny.

Vyexekuované domácnosti nedosahují ani desetiny spotřeby Američanů, nebo Evropanů, kde panuje běžný normální systém exekucí a vyrovnaný poměr mezi mzdami a cenami. Hrubě klesá počet klientů bank, protože mít účet v bance v exekucích je zbytečné – vše zabaví i zbytek po srážce ze mzdy! Hrubě klesá kupní síla obyvatelstva, ale média lžou jak rosteme. Obchodním řetězcům klesají tržby a některé již z ČR odešly.

Blíží se volby a to je okamžik, kdy máme šanci tento vývoj zastavit. Máme právo volit, být voleni a také právo kontrolovat průběh voleb a můžeme tak rozhodnout o tom, jak bude vypadat Česká republika v době dalších voleb v roce 2022. Rozhodneme o dalších 4 letech našich životů. Můžete volit, můžete být voleni, můžete sedět v placené volební komisi. Máme všichni náš osud ve vlastních rukou a je na našem uvážení, jak s tím naložíme. Hlavně tak, abychom za 4 roky i později trpce nelitovali v době, kdy už nebude možné změnit vůbec nic, protože události poslední doby naznačují vývoj naší země směřující zpět do totality.

Rozhodněme proto ve volbách do krajů letos a do sněmovny příští rok a znemožněme současným veteránům ve vysoké politice pokračovat v tomto kurzu dále. Přeji šťastnou ruku ve volbách – tvoříte svoji hudoucnost!

ZDROJ: Karel Fleischer (kráceno)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur), Jan Bezděk 2000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč

Celkem za měsíc: 8 176,08 Kč
Vybráno 23.27%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
92 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.