future-175620_1280
16.3.2019
Kategorie: Kultura a tipy

Roboti tu jsou k vašim službám

Loading...
Sdílejte článek:

Na to, že robotická síla začíná plně nahrazovat sílu lidskou, si už pomalu zvykáme. A je to dobře. Pokrok si zkrátka žádá své a roboti se pomalu, ale jistě stávají plnohodnotnou součástí společnosti.

Nenudí se, nezraní, neonemocní, je stoprocentně výkonný, rychle se učí a především je v jakoukoliv denní i noční dobu připraven být k vašim službám. Jak by také ne, je to přeci robot. Přesněji řečeno kolaborativní robot společnosti Universal robots, který jednoznačně otevírá bránu robotické automatizaci. Ta je, jak je známo, tajemstvím úspěchu mnoha oborů napříč odvětvími – velkých nadnárodních společností stejně jako malých firem čítající jen několik zaměstnanců.

Od Karla Čapka po současnost

Od počátku minulého století (psal se rok 1920), kdy pojem robot poprvé ve svém románu R.U.R použil Karel Čapek, uběhlo opravdu hodně vody. Dnes, téměř sto let poté, roboti vaří, stanovují diagnózy, provádějí náročné operace, řídí automobily i vlaky. Překládají i tlumočí. A je jen otázkou času, kdy budou psát vlastní romány. Zkrátka se začleňují do společnosti. A nejenom to. Díky neustálému vývoji se stávají dokonalejšími a vyspělejšími.

Kolaborativní robot vaším zaměstnancem

Přemýšlíte o tom, jak získat náskok před konkurencí? Jak zvýšit kontrolu nad vaším podnikáním, zvýšit efektivitu a snížit náklady? Nebo vyřešit problém s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků? Rada je prostá – začleňte do ní kolaborativního robota, či přímo roboty. Výčet jejich kvalit není zrovna krátký. Jsou přesní, konzistentní, všestranní, flexibilní, nechybují, pracují rychle a efektivně. Bez chyb odvádějí i tu nejpreciznější práci, u které se člověk rychle unaví. Za poměrně málo peněz zkrátka odvedou hodně muziky. Znáte takového člověka? My ne.

Robot do každé výroby

Schopnosti kolaborativních robotů společnosti Universal Robots, kterým se také říká coboti, ale sahají mnohem dál. Zvládnou lepení, sváření, míchání, balení, řezání i spojování různých materiálů. Nejmodernější robotická ramena v oblasti průmyslových a kolaborativních robotů tak jednoznačně představují doslova revoluční změnu a krok kupředu v pravém slova smyslu. Jejich zavedení je přitom možné téměř do každé výroby, nejenom té velkoobjemové.

Roboti nechybují

Zvládají totiž věci, o kterých jsme před několika lety ani nesnili. Nevadí jim silně znečištěné prostředí a precizně zvládají i rutinně se opakující průmyslové procesy, u kterých člověk snadno chybuje. Na rozdíl od robotů. Jejich zavedením do vaší výroby (včetně té nízkoobjemové) tak skoncujete nejenom s problémem nedostatku kvalifikovaných pracovníků, ale také se zmetkovými výrobky a budete produkovat jen výrobky té nejvyšší kvality. Ve výsledku jen vyděláte. A své dosavadní zaměstnance budete moci přeřadit na bezpečnější pozice. Určitě to ocení.

Jednoduchá obsluha a snadné zprovoznění

Obáváte se uvedení robota do praxe? Tyto obavy nejsou na místě. Společnost Universal robots zdarma nabízí školení a obsluhu robotů. Ta ostatně není vůbec složitá. Naprogramování robota prakticky zvládne i laik – samozřejmě ve spolupráci s patentovanou technologii s 3D vizualizací.

Robota naprogramujete za hodinu

Robota vybalíte, smontujete a naprogramujete do hodinky. Samotné zprovoznění robotické instalace pak zabere několik hodin. A pokud se rozhodnete využít kolaborativního robota na jinou činnost, jednoduše změníte jeho konfiguraci.
Je jen otázkou času, kdy roboti nahradí většinu lidských činností. Otázkou do pranice pak bude, co vlastně zbude na člověka. Ale to jsme v opravdu daleké budoucnosti.

Pro více informací navštivte stránky universal-robots.com

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2019: *****

Jiří Kubát 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,11 Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Eva Pilařová 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč

Celkem za měsíc: 5 711,11 Kč
Vybráno 16.31%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 205 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.