skola1

Řízená degenerace

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilAmerické zdroje přinesly před pár dny zprávu o jedné obzvláště „probuzené” škole v New Yorku, která to s inklusí vzala pěkně hákem a od podlahy. Zakázala, tedy přesněji, důrazně nedoporučila, svým žákům a učitelům používat výrazů, jako otec, matka a rodiče. Namísto nich mají preferovat více inklusivní termíny, jako „dospělí, opatrovníci, nebo rodina.”

Jde o Grace Church School, tedy o školu soukromou a ještě navíc církevní, sídlící přímo na Manhattanu. Ale na jejích stránkách už příslušné „doporučení” nenajdete. Asi bylo příliš nestravitelné i pro pokrokářský a všeobecně ujetý New York. Místo něj se objevilo sdělení, že „..Některé zpravodajské účty nesprávně uváděly, že náš průvodce je určen pro studenty a že jsme zakázali používání slov jako „máma” a „otec” jako politicky nesprávných.” Škola  zmíněné „doporučení” raději rychle stáhla.

Ale dozvuky a ohlasy  onoho kontroverzního textu se ještě dnes dají dohledat v místních periodicích. Pravou perlou je například věta: “Je důležité oprostit se od předsudků o tom, s kým děti žijí, kdo se o ně stará, zda spí každou noc na stejném místě, zda vidí své rodiče atd.” Takže tři lesby, pes a králík, povalující se s proměnným počtem partnerů v jednom bytě jsou podle této logiky normální rodinou. Jejíž členy nelze ponižovat dotazem, který by snad mohl obsahovat odporné slovo „otec”….

Ulítlé doporučení z Grace Church School však poukázalo na mnohem zásadnější problém. Na hlubokou, všeprostupující indoktrinaci školství USA a postupně i celého Západu. Takovou, jakou pamatují ti nejstarší z našich občanů, kteří ještě zažili padesátá léta minulého století. Ovšem, svým zaměřením, mnohem destruktivnější.  Indoktrinaci protibělošskou, protirodinnou a proticivilizační. A přitom na půdě soukromých škol, kde si tuhle nalejvárnu americká střední třída krvavě platí. Nebo musí platit.

Tak třeba škola Harvard-Westlake rozhodla o „přepracování 11. ročníku kurzu Historie Spojených států z pohledu kritické rasové teorie”. Podle jednoho ze studentů byl výsledek následující: “Přihlásil jsem se na historii USA a myslel jsem si, že když se chci dozvědět něco o historii USA, tak ji třeba strukturujete podle časového období nebo podle toho, co se stalo za určitého presidentství. Ne, sledovali jsme jen různé marginalizované skupiny…”

V Fieldstonu zase zavedli volitelný předmět, důrazně nabízený středoškolákům a seniorům, s názvem „historie bělosti”. Jeho učební plán zahrnuje i „zin zvaný„ Accomplices Not Allies “, ve kterém se říká,  že „..spoluprací v boji proti kolonialismu je i útok na koloniální struktury”, doprovázený fotografií hořícího policejního vozu. Z jiné školy zase pochází výraz „slušnější bělost”. Ten se v praxi projevuje třeba tím, že už se neříká Newtonovy zákony, nýbrž „tři základní fyzikální zákony. “Protože ve fyzice existuje přece víc věcí, než jen Newton”.

U rodičů ze střední třídy vyvolává tohle „probuzení” škol stav, který by se dal nejlépe popsat, jako tiché zoufalství. Mají dilema na úrovni Sofiiny volby. Na „státní škole” se dítě naučí brát drogy a po jejím absolvování se prý, snad, s trochou pomoci dokáže i podepsat. Ale o nějakém lepším zaměstnání, kariéře či studiu, může leda snít. Naproti tomu na školách soukromých, které dříve k takové kariéře otvíraly dveře, se za těžké peníze (okolo 45 000 dolarů ročně) dostane jejich dítěti výpachu mozku a indoktrinace proti kapitalismu a bílé rase.

Některé matky se svěřily, jak byly šokovány, že ze škol, na kterých vyučují příbuzní elit a nejbohatších  lidí v USA se jim vrací děti, co nenávidí kapitalismus a cítí se provinile, kvůli své bělosti a vrozenému rasismu. Jenže ty matky se bojí ozvat, aby nebyly z rasismu obviněny samy. Což by v současných USA mohlo znamenat ztrátu zaměstnání. Přirozeně, že také pro manžela. Protože neziskovky nespí a která slušná firma by dnes zaměstnávala rasistu…

Ovzduší, které před více než třiceti lety panovalo na východě Evropy, se nám teď vrací ze Západu. Příslušné přednášky a semináře jsou na školách zatím dobrovolné. Ale zhruba tak stejným způsobem, jako účast na prvomájovém průvodě v roce 1952. Rodiče studentů, pod slibem anonymity, říkají, že „jejich děti se cítily nuceny to vzít.” Středoškoláci pak (taktéž anonymně) přiznávají, že „papouškují názory, kterým nevěří, aby jejich známky neutrpěly.”

O míře svobody projevu mezi středoškoláky neexistují v současnosti spolehlivější údaje, ale byla zveřejněna výroční zpráva z průzkumu Campus Expression Survey Report, která konstatuje, že v roce 2020 62% dotázaných vysokoškolských studentů „souhlasilo s tím, že klima v jejich areálu brání studentům říkat nahlas, co si myslí”. Nejmenovaný rodič, původem z Východu k tomu řekl: „Přišel jsem do této země abych, unikl všudypřítomnému strachu a nátlaku. Takovému, jaký teď pociťuje moje vlastní dítě. A já platím 50 000 $ ročně za to, aby se moje dítě nechalo indoktrinovat. “

Mohli bychom se Američanům smát. Dobře jim tak…  Ale to by bylo velice krátkozraké. Protože všechno špatné, co se kdy vylíhlo v USA, prosákne dříve či později do Evropy. Stačí se podívat na západ od Aše, jak to postupuje. A my přece na Západ patříme, ne? Alespoň Langšádlová s Pospíšilem to nedávno říkali….

Čínský vojevůdce, mistr Sun C, napsal před mnoha tisíci lety: „Chceš-li, zvítězit nad nepřítelem vychovávej jeho děti”.

Podle toho, co už delší dobu pozorujeme v USA a západní Evropě, tu má někdo veliký zájem na porážce naší civilizace. Už několik desetiletí na tom pracuje a docela se mu daří. Otázka politické a kulturní emancipace ČR je proto nanejvýš naléhavá. Kolem sebe máme kulturně spřízněné státy a národy V4+ kde je svět ještě normální. A pokud jde o ten “hrozný” východ, co nás podle některých politiků ohrožuje? Nějak jsem si nepovšiml, že by nám z té strany někdo vnucoval 65 pohlaví, svatby gayů, moučné červy místo řízku, kvůli záchraně planety a povinnost poklekat před černochem.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 530 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (40 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
58 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)