05-10_71vyroci
10.5.2019
Kategorie: Společnost

Rivlin: Izrael je supervelmoc naděje

Sdílejte článek:

ISR

Na počest 71. dne nezávislosti Izraele hostil prezident Rivlin diplomatická a konzulární zastoupení z celého světa.

Prezident Reuven Rivlin ve čtvrtek pořádal recepci pro diplomatické a konzulární sbory na počest 71. dne nezávislosti Izraele. Akce se zúčastnil také ministr zahraničí Yisrael Katz (Likud).

„Významní členové diplomatického sboru, milí přátelé. Je mi potěšením přivítat vás na této oslavě našeho sedmdesátého prvního Dne nezávislosti, v našem třítisíce let starém hlavním městě Jeruzalémě,“ řekl prezident na začátku a poznamenal, že na svých setkáních se světovými vůdci přijímá vyjádření obdivu k dosaženým úspěchům Izraele a řekl, že Izrael je skutečně zázrakem, zejména pak v životaschopnosti své demokracie.

„Ode dne, kdy se Izrael zrodil, jsme čelili nepřátelům. Navzdory závažným bezpečnostním hrozbám jsme však vybudovali prosperující demokracii s nezávislým soudnictvím, svobodnými médii a náboženskou svobodou pro všechny. To je moderní zázrak,“ řekl.

„Izrael je malá země, ale máme velké sny. Ve skutečnosti se již stáváme světovou supervelmocí. Ne vojenskou – i když budeme vždy vše nezbytné, abychom se ubránili – ale supervelmocí naděje. Naděje na lepší budoucnost pro celé lidstvo. “

„Izraelské technologie již zlepšují život lidí na celém světě v oblasti čisté vody, udržitelného zemědělství, zelené energie a lékařské pomoci. Představte si, jak by tyto technologie mohly zlepšit životy na celém Blízkém východě,“ pokračoval.

„Mírové vztahy mezi Izraelem a jeho sousedy, zejména našimi palestinskými sousedy, by mohly tomuto regionu přinést obrovský rozvoj a prosperitu. Stále usilujeme o mír se všemi našimi sousedy, protože jsem hluboce přesvědčen, že ne, že jsme odsouzeni žít spolu, ale jsme předurčeni žít spolu. Společně můžeme vybudovat lepší budoucnost pro všechny národy tohoto regionu,“ uzavřel.

Ministr zahraničních věcí Yisrael Katz řekl: „Blahopřeji vládě USA k sankcím, které obnovily proti Íránu, aby ukončily íránské zlo. Vyzývám mezinárodní společenství, aby podpořilo americkou politiku a připojilo se k prosazování těchto sankcí. “

Během dne obdržela oficiální prezidentská rezidence na Yom Haatzmaut blahopřání světových lídrů. Mezi nimi byl i prezident Spojených států amerických Donald J. Trump, který napsal, že „společné hodnoty jsou základním kamenem vztahů mezi našimi dvěma velkými národy“.

Také prezident Ruské federace Vladimir Putin poblahopřál Izraeli k jeho 71. výročí a řekl, že dnešek je také Dnem vítězství, označující konec války proti nacistickému Německu a že oběti přinesené za toto vítězství byly obrovské.

Pozdravy byly přijaty také od spolkového prezidenta Spolkové republiky Německo Frank-Waltera Steinmeiera a královny Alžběty II., která přála vše nejlepší pro šťastnou budoucnost a štěstí izraelského lidu. Svá přání poslali také Král Felipe VI ze Španělska, prezident Itálie Sergio Mattarella a mnoho dalších.

ZDROJ

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2019: *****

Dagmar Karlíková 500,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Tatiana Vráblová 200,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Anonymní dárce 1984,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, ing. Jan Kocura 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Dagmar Lavičková 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Švestka 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Milan Tahovský 500,- Kč, Rudolf Bláha 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Marin Vacek 500,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 545,00 Kč
Vybráno 32.98%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 730 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 3,94 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.