VLADABABIS12170
10.4.2018
Kategorie: Politika

Riskne Babiš podporu své vlády okamurovci a komunisty? Napovědět může Zeman

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

SM

Po krachu jednání o společné vládě sociálních demokratů a hnutí ANO již mnoho možností pro Andreje Babiše nezbývá.

Sociální demokraté nakonec nesouhlasili s nabídkou premiéra v demisi Andreje Babiše, který jim nabídl pět křesel ve vládě a dvoustranná jednání rázně ukončili. Nejpravděpodobnější tak je, že sociální demokraté skončí v opozici, kde však budou těžko viditelní. Vstupem do vlády mohli alespoň ovlivnit vládní agendu, korigovat či dohlížet na Babišovy jednotlivé kroky. Navíc by si drželi větší mediální pozornost.

Pro Babiše je ukončení těchto jednání naopak velkou komplikací. Mnoho variant další vládní konstelace totiž nezbývá. Babiš se teoreticky může opřít o podporu okamurovců a komunistů, což ovšem ani v samotném hnutí ANO není preferovaná alternativa. Stejně jako předčasné volby, které si podle svých slov nepřeje ani Babiš, ani prezident Miloš Zeman.

Právě na něm bude do velké míry záviset další budoucí politický vývoj. Je teoreticky možné, že to může být Zeman, který odblokuje patovou situaci, která trvá již půl roku. Může totiž nakonec pověřit jiného představitele hnutí ANO sestavením vlády. Rázem by se tak vítěznému hnutí otevřelo mnoho možností, jak utvořit konečně funkční vládu.

Politické strany zastoupené v parlamentu dávají jasně najevo, že s trestně stíhaným premiérem by do koalice v žádném případě nešly. S jiným představitelem hnutí ANO by se už ovšem bavit mohly. Česká republika by tak mohla být svědkem polského modelu, kdyby vládu vedl například místopředseda Richard Brabec, kterého by z pozadí řídil právě Andrej Babiš. Je tak na hnutí ANO, jakou alternativu nakonec zvolí.

To, že Babiš bezprostředně po krachu jednání s ČSSD prohlásil, že chce konzultovat další vývoj se Zemanem, dokazuje, že samo hnutí ANO si není jisté, jak postupovat v ještě zamotanější situaci dál. Na duhou stranu je zřejmě,  že ze Zemana se tak nyní stává klíčový mocenskopolitický činitel, který může výrazně ovlivnit další politické směřování země. 

ZDROJ: securitymagazin.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, Jan Klíma 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ladislav Adamec 500,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Jakub Malinovský 111,11 Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 4 311,11 Kč
Vybráno 12.31%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
36 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.