VLADABABIS12170
10.4.2018
Kategorie: Politika

Riskne Babiš podporu své vlády okamurovci a komunisty? Napovědět může Zeman

Sdílejte článek:

SM

Po krachu jednání o společné vládě sociálních demokratů a hnutí ANO již mnoho možností pro Andreje Babiše nezbývá.

Sociální demokraté nakonec nesouhlasili s nabídkou premiéra v demisi Andreje Babiše, který jim nabídl pět křesel ve vládě a dvoustranná jednání rázně ukončili. Nejpravděpodobnější tak je, že sociální demokraté skončí v opozici, kde však budou těžko viditelní. Vstupem do vlády mohli alespoň ovlivnit vládní agendu, korigovat či dohlížet na Babišovy jednotlivé kroky. Navíc by si drželi větší mediální pozornost.

Pro Babiše je ukončení těchto jednání naopak velkou komplikací. Mnoho variant další vládní konstelace totiž nezbývá. Babiš se teoreticky může opřít o podporu okamurovců a komunistů, což ovšem ani v samotném hnutí ANO není preferovaná alternativa. Stejně jako předčasné volby, které si podle svých slov nepřeje ani Babiš, ani prezident Miloš Zeman.

Právě na něm bude do velké míry záviset další budoucí politický vývoj. Je teoreticky možné, že to může být Zeman, který odblokuje patovou situaci, která trvá již půl roku. Může totiž nakonec pověřit jiného představitele hnutí ANO sestavením vlády. Rázem by se tak vítěznému hnutí otevřelo mnoho možností, jak utvořit konečně funkční vládu.

Politické strany zastoupené v parlamentu dávají jasně najevo, že s trestně stíhaným premiérem by do koalice v žádném případě nešly. S jiným představitelem hnutí ANO by se už ovšem bavit mohly. Česká republika by tak mohla být svědkem polského modelu, kdyby vládu vedl například místopředseda Richard Brabec, kterého by z pozadí řídil právě Andrej Babiš. Je tak na hnutí ANO, jakou alternativu nakonec zvolí.

To, že Babiš bezprostředně po krachu jednání s ČSSD prohlásil, že chce konzultovat další vývoj se Zemanem, dokazuje, že samo hnutí ANO si není jisté, jak postupovat v ještě zamotanější situaci dál. Na duhou stranu je zřejmě,  že ze Zemana se tak nyní stává klíčový mocenskopolitický činitel, který může výrazně ovlivnit další politické směřování země. 

ZDROJ: securitymagazin.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 678,00 Kč
Vybráno 30.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 110 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.