PENIZE
11.8.2020
Kategorie: Ekonomika

Rinatizace aneb vy snad věříte ve splacení státní dluhů, či jejich odpuštění?

Sdílejte článek:

VIDLÁK 

Mám tu reportáž vrytou pod kůži již někdy od roku 2015…. Tehdy tak nějak končily boje v Donbasu a původní horký konflikt plný velkých bitev o mohylu Saur či o doněcké letiště se změnil v poziční. Hranice se víceméně ustálila, z jedná strany na druhou létaly různé projektily, vyvíjel se silný diplomatický tlak na obě strany ohledně dodržování minských protokolů, které se stejně nedodržovaly.

 

Naši novináři ještě měli plnou hubu toho, jak Putin chce mít svůj koridor pevniny na Krym, jak si zabere celou Ukrajinu i Berlín a jak je nutné ihned něco dělat. Blogosféře už ovšem bylo dávno jasné, že Putin si nevezme ani Donbas, ani nebude mít pevninský koridor, protože k tomu nemá žádný důvod.

V následujících letech pak v Doněcku vyletěli do povětří všichni povstalci, kteří našli ve své torně maršálskou hůl (Givi, Motorola, apod) a vlády se ujala jakási směska mafie, lidových hrdinů a Putinových poskoků. Z původně bohatého regionu se stal region chudý, kterým je až dodnes. Ale uhlí samozřejmě fedruje v neztenčené míře, jen lidem se žije podstatně hůř. Kromě válečného konfliktu nedostávají ukrajinské důchody a pokud ano, tak liknavě a opožděně, všechno je válečně drahé a člověk je vlastně rád, že žije, má střechu nad hlavou a nehladoví.

Kardinálem Richeliu této oblasti byl a stále je Rinat Achmetov – svého času nejbohatší ukrajinec. To on se nejspíš hned na začátku dohodl s Putinem a to on zajistil bombovou likvidaci donbaských velitelů, aby nedělali potíže. On zajistil klid na práci, on zajistil, že uhlí stále jede, jen jiným směrem. On zařídil, že ceny uhlí jsou nízké, stávky žádné a vlastně zajistil i to, že ho lidi mají rádi…

Tenkrát jsem viděl jakousi reportáž z nějaké vesnice u Doněcku, kde jakási postarší žena živou ruskou mimikou, gestikulací i intonací vysvětlovala, že se na obyčejné lidi všichni vykašlali. Povstalečtí vůdci, Ukrajina i Putin. Jediný, kdo jim pomáhá je Achemtova nadace, která jim měsíčně posílá nějaký obolus na přežití. Spasiba. Jediný, kdo se stará, je Rinat Achmetov, který jediný má prsty dost dlouhé, aby dosáhl do poslední chalupy a i když se vem žije o dost hůř než předtím, Rinat je milován, protože se stará.

Nepřipomíná vám to naší budoucnost?

Vždycky jsem si říkal, jak může dopadnout to, že se teď mají dál snižovat daně, mají se zvedat důchody a dětské přídavky a zároveň si stát půjčuje jako nikdy. V Řecku se to už stalo a…. vlastně se nestao vůbec nic. Nedošlo k převratu, žádný politik nevisí na kandelábru, všechno vlastně funguje, i důchody stále chodí, jen se za ně dá koupit podstatně míň než kdysi.

Stejné to vlastně bude u nás. Andrej všem přidá, zvednou se důchody, zvednou se dětské přídavky, sníží se daně… A pak se znehodnotí koruna vysokou inflací, budeme na tom hůř než teď, ale budeme v duchu Andrejovi blahořečit, že nám zvýšil přídavky a důchody, protože bez tohoto zvýšení bychom byli definitivně v háji a díky Bože za Rinata Andreje, protože díky němu máme alespoň něco.

Je to sice méně, než máme teď, bude nám hůř a budeme ještě více sešněrováni velkými tlaky velkých hráčů, budeme hříčkou na globální mocenské šachovnici (to už vlastně jsme), ale žádné povstání nebude, vzepře se možná pár jednotlivců a pokud budou příliš populární, stane se jim nehoda a zůstane jen vláda ať už ji bude reprezentovat kdokoliv, která nebude utahovat opasky. To dělal jen debil Kalousek. Dneska jsme už dál. Vláda bude rozdávat a systém se sám postará o to, abychom stejně měli stále méně a ještě budeme rádi, že nám dali alespoň to málo.

Nebo vy snad věříte ve splacení státní dluhů, či jejich odpuštění? Vy věříte, že to s námi někdo myslí dobře? Vy věříte, že Andrej se dokáže postavit Dojčlandu či Bruseli? A i kdyby ano, věříte, že nezůstane jako kůl v plotě?

Naší budoucností je Rinatizace. Budou nám dávat, ale zároveň nám toho vždycky víc uteče z nějakých “objektivních” důvodů. Třeba kvůli koronaviru, migrantům, marshalově plánu 2, propadu ekonomiky, krachu burzy nebo podobně. A nebude komu dávat vinu, protože Kalousek už bude mimo hru. Zůstanou jen ministři, kteří každý rok přijdou s nějakými žebračenkami, které sice ihned sežere inflace nebo něco na ten způsob, ale budeme rádi, že jsme dostali alespoň to.

Stejně tak budeme rádi, že máme alespoň toho Rinata Babiše, protože kdokoliv jiný by byl mnohem větší pohroma. Budeme rádi, že to tak dopadlo a i když v reálu nás budou dusit stále víc, nikdo se tím nebude chlubit. Všichni nám vlastně pořád budou pomáhat a bude to mít stejný smysl, jako pomoc Romům při začleňování.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Martinek 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Anonym 400,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč

Celkem za měsíc: 16 071,54 Kč
Vybráno 45.91%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 910 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 4,56 out of 5)
Loading...
politicon.cz
8 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.