RICHMOND
22.1.2020
Kategorie: Společnost

Richmond obsadily tisíce zastánců práva na držení zbraně

Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

Právo vlastnit zbraň je součástí americké ústavy jako její druhý dodatek již od vzniku Spojených států amerických. Ačkoliv při boji proti tyranské vládě Velké Británie nakonec Američané postavili i vlastní armádu, byli to především ozbrojení kolonisté – obyčejní lidé, kdo držel tíhu většiny bojů. Mít doma zbraň, aby člověk mohl čelit zlé vládě, nebo zlým lidem, je jednoduše součástí amerického genotypu.
Stále více socializující politické scéně v USA, která chce mít nad svými občany absolutní kontrolu, se to pochopitelně nelíbí, a není vynechána jediná příležitost k vyvolání další a další debaty o tom, že by držení zbraní mělo být zakázáno. Občané by pak byli vydáni zločincům na milost, a v případě vládní tyranie by se nedokázali bránit. Touhu si toto své právo bránit vyjádřily desetitisíce Američanů na setkání v Richmondu ve Virginii.

Guvernér státu Virginie, levičák, zastánce nelegální migrace a velký fanda LGBT, Ralph Northam, strašil lidi a vyhlásil celostátní stav nouze. Snažil se shromáždění zakázat a objevily se i takové hlasy, že ozbrojení bílí rasisté setkání zneužijí k ozbrojenému povstání. Za právo občanů nosit zbraň a na podporu shromáždění se ale vyjádřil prezident Trump:

 
 I will NEVER allow our great Second Amendment to go unprotected, not even a little bit!
  

A jak to celé dopadlo? Dobře. Sešla se jen hrstka odpůrců, většinou černých aktivistů. Na demonstraci pak bylo prý 26 tisíc, většinou bílých mužů, kteří přišli po zuby ozbrojení. 26 tisíc bílých mužů se zbraněmi. Přesto nepadl jediný výstřel, nedošlo k rabování, násilí. Nestal se jediný incident.

My, bílí muži, dokážeme být velice efektivní bojovníci. Válka je v našich genech. Ve chvíli, kdy jsme dotlačeni k tomu bránit své blízké a svou vlast, stanou se z nás nelítostní válečníci. Dokážeme ale také ovládat své emoce. A to byl důvod, proč se policisté čelící shromáždění tváří na všech fotografiích tak klidně. Pokud by se takto shromáždil ten druhý tábor, Richmond by zřejmě lehl popelem. Však to z jejich akcí známe.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 450,00 Kč
Vybráno 27.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 336 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)