frustrace
27.1.2019
Kategorie: Společnost

Rezignace na každém kroku

Sdílejte článek:

MARTIN HUBÁČEK

Běžně slýchávám poraženecké řeči o tom, jak se nic nedá dělat a některé věci nemůžeme ovlivnit. Z principu to nedává smysl, protože většinu problémů vytváří lidé a právě oni je mohou také vyřešit.
Dokonce i pouhá cesta někdy může být řešením, hlavní je správný směr. Pro ukázku několik příkladů…

1) Terorismus je běžná součást života ve velkoměstě. Zvykněte si. Nedá se s tím nic dělat.

Samozřejmě, že řešení existuje. Nicméně někdo by mohl být označen za rasistu, což je zejména ve „vyspělé části světa“ skoro nejhorší označení a často znamená i vyhazov z práce.

Vůbec nejlepší je řešení preventivní, tedy omezení migrace z rizikových zemí. Sice na vás pár pošuků bude křičet, že nemůžete posuzovat příchozí podle původu, ale nespočet zachráněných životů za to stojí. Nehledě na klidnější život, pocit bezpečí a spokojenosti, který se nedá vyjádřit číselně.

2) Ano, rádi byste si zachovali svoji kulturu, ale nejde to kvůli globalizaci. Národ je přežitek, globalizace všechny rozdíly odstraní. Atd.

Tato část má pouze ukázat na to, že globalizaci způsobují lidé a jsou taky schopni vývoj nějak usměrnit.

3) EU nemá alternativu, nemůžeme nic dělat.

Alespoň cesta je částečné řešení. Stačí omezit europropagandu na školách, dočasně usměrnit toky z dotačních programů na opravdu potřebné věci, kritizovat nedemokratické zřízení i ztrátu suverenity a jít příkladem pro ostatní státy. Jakmile uvidí i sousedé, že nejsou sami a změna je reálná, pak se dá situace řešit ve větším počtu a už nikdo nebude moct namítat, že by odchod a vytvoření nového svobodného spolku byla ekonomická sebevražda.

Vůbec první krok je změna nálady ve společnosti. Aby většina viděla EU jako nepřítele a pochopila, že to je sňatek z nutnosti, ne lásky.

V současné době naopak vyrůstá generace euromládeže bez širšího vnímání souvislostí, bez odporu k životu za cizí peníze a s potlačeným národním cítěním. Připomínám, že spoluvinu nese i ČT a nebude to odpuštěno.

4) Snižování počtu obyvatel nejde ovlivnit. Musíme dovážet cizince, aby měl kdo vydělávat na důchody.

Extrémní hloupost a kdykoliv to někdo řekne, tak doporučuji zavolat do nejbližší léčebny s dotazem na ztrátu pacienta.

Ano, existují kultury, kde jsou ženy vyřazeny z pracovního provozu s jediným účelem rodit děti. Přirozeně v takových zemích lidí bude přibývat.

Řešení však není dovoz takových zvyků k nám, ale rozumná reakce se zachováním našeho způsobu života. Pokud budete do limonády stále dolévat vodu, zůstane vám nakonec pouze voda…

Sám si netroufám na konkrétní řešení, ale je potřeba si uvědomit, že jich určitě existuje hned několik. Může se začít vyřešením problému s exekucemi, kvůli kterým si mnoho lidí další dítě rozmyslí…

Nehledě na to, že menší snížení populace nemusí hned znamenat katastrofu. Naopak je větší problém přelidnění a následné přesuny populace do jiných zemí.

Pak máme globální oteplování. Jediný problém, u kterého nemáme jistotu, že ho lidstvo dokáže ovlivnit. A právě ten se snaží mnoho lidí rezignující na výše zmíněné problémy řešit… Ani nevím jak takovou naivitu a zaslepenost popsat slovy…

Sečteno a podtrženo, všechny problémy způsobené lidmi jdou vyřešit. Ti, kteří tvrdí opak mají pouze slabou vůli či strach.

ZDROJ: Martin Hubáček, fb

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč

Celkem za měsíc: 16 471,00 Kč
Vybráno 47.06%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 829 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,53 out of 5)
Loading...
politicon.cz
7 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.