ED_header_980x327SYKSYCZ2016_2_0
13.1.2017
Kategorie: Kultura a tipy

Revolvingový úvěr jako pohodlná rezerva pro strýčka Příhodu

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

(PR)

Užitečným pomocníkem ve světě půjček je revolvingový úvěr. Poskytují ho banky i nebankovní společnosti. Klasickým bankovním produktem z oblasti revolvingu je kreditní karta. Ta umožňuje čerpat peníze do výše stanoveného limitu, po splacení dluhu klient smí používat „kreditku“ opakovaně. Právě na tomto principu funguje revolvingový úvěr i v jiných podobách u nebankovních institucí. Jaké jsou výhody této formy půjčky? Co musíte udělat, abyste úvěr dostali?

Výhody revolvingového úvěru

Revolvingový úvěr je plně obnovitelná krátkodobá půjčka, to znamená, že při každé nepříjemnosti nemusíte znovu a znovu vyřizovat nový úvěr. Slouží především k rychlému pokrytí nezbytných nákladů, jež vyvstanou při neočekávaných příležitostech. Hojně je proto využívají podnikatelé, ale i nepodnikatelé, kteří se nečekaně dostanou do skluzu s penězi. Kromě kreditní karty se podobá revolvingový úvěr také kontokorentu, což je služba poskytovaná k běžnému účtu, na němž dostanete povoleno jít s financemi do minusu. Kreditní kartu a kontokorent získáte snadno ve své bance, pokud splňujete jisté podmínky. Revolvingový úvěr si naopak jednoduše sjednáte bez ohledu na to, zda máte založený účet v bance. A jak již bylo řečeno, nabízí jej i nebankovní společnosti. Rychle a bez omezení.

Bankovní versus nebankovní společnost

Máte-li z dřívějška nějaký škraloup v registru dlužníků, v bance pravděpodobně nepochodíte s jakoukoliv prosbou o půjčku. Příliš riskantní je pro banku i půjčování peněz lidem, kteří nemohou doložit pravidelný příjem. Když si budete sjednávat kreditní kartu, musíte to projednat v bance a prosekat se „nezbytnou“ administrativou s tím spojenou. To může trvat i týden, když si necháte kreditku zaslat poštou. Jenže jsou situace, kdy potřebujete peníze ihned a nejste si zároveň jisti, že je nebudete muset složitě shánět i za měsíc. V tom případě se určitě vyplatí popřemýšlet nad revolvingovým úvěrem od solidní nebankovní instituce, ta vám půjčí téměř ihned. Schvalovací proces se mimo jiné často obejde bez dokazování bonity a jiných formalit. Většinou po vás chtějí pouze poslat 1 Kč na účet a řádně podepsat smlouvu. Následně obdržíte částku až do výše cca 12 000 Kč. Limity a dobu splácení si stanovíte sami.

Půjčka přes SMS

Jasnou výhodou rychlých revolvingových úvěrů u nebankovních společností je i fakt, že umožňují čerpat peníze a zároveň splácet. To všechno z pohodlí vašeho domova přes internet v počítači i přes SMS vyťukanou na mobilním telefonu. Revolvingová půjčka přes SMS dovoluje převádět sumy peněz v rámci stanoveného limitu přímo na váš účet, kdykoliv si o to zažádáte prostřednictvím internetu v mobilu i obyčejné SMS zprávy. Když se vám prostě bude zdát, že si okolnosti žádají finanční injekci, s revolvingovou půjčkou přijde jistota, že vám nehrozí pád na úplné dno.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč

Celkem za měsíc: 4 273,00 Kč
Vybráno 12.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.