aku
15.10.2017
Kategorie: Kultura a tipy

Revoluční myšlenkou je akumulace elektřiny v domácích velkokapacitních bateriích

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

Plánuje se revoluce v ukládání elektrické energie do velkokapacitních baterií. V součtu to znamená, že systémy pro skladování energie by v Česku mohly mít výkon devadesát až sto megawattů, a to už v blízkém období – do roku 2020. I když jsou v dnešní době v tuzemsku nainstalována zařízení o výkonech od pěti do sedmi megawattů, pro následující tři roky se počítá s jejich růstem.

Podpora soukromých úložišť energie ve formě dotací

Revoluční myšlence akumulace elektrické energie a její realizaci má pomoci podpora iniciovaná Ministerstvem životního prostředí ČR. To nabízí pomocnou ruku těm, kdo si chtějí instalovat domácí úložiště elektrické energie, program Nová zelená úsporám. Statistická čísla tvrdí, že do září roku 2017 se nainstalovalo asi tisíc domácích úložišť pro elektřinu, která byla vyrobena fotovoltaickými systémy. Kapacita úložišť je zhruba pět až deset kilowatthodin. Odborníci odhadují, že dalších sedm set až tisíc úložišť bude nainstalováno v nejbližší době. Podpora ze strany státu bude až 150 tisíc korun za instalaci fotovoltaického systému s výkonem až 10 kW včetně úložiště elektrické energie.

Dotace pro komerční sektor

Rozvoj počítá i s nárůstem úložišť v komerční sféře. Firmy, jež uvažují o realizaci úložiště, můžou čerpat dotace z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Ty jsou schopny pokrýt šedesát až 80 procent nákladů na zřízení systému pro ukládání energie s fotovoltaickým zařízením. Asociace pro akumulaci energie a baterie AKU-BAT CZ, z.s., prosazuje akumulaci energie jako důležitý stabilizační prvek pro zajištění rovnováhy energetické soustavy v Česku. Zároveň pracuje na možnostech aktivního využívání bateriového úložiště jako zdroje podpůrných služeb a vlastní potřebu.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Šárka Vinklerová 500,- Kč, Oldřich Silný 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Pavel Kassl 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Pistorius AG 2207,43 Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 10 657,43 Kč
Vybráno 30.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.