zavreno
15.12.2020
Kategorie: Ekonomika

Restauratéři protestují, odmítají zavírat, a já jim fandím

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

blogerzieOd pátku by měly být hospody opět uzavřeny. Někteří jejich majitelé však odmítají vládní zákazy a hodlají mít nadále otevřeno. Vadí jim vládní chaos v přijímání opatření a rozhodli se proti němu protestovat.

Mně se obecně nelíbí porušování pravidel a nejsem jejich stoupencem, protože kdyby lidé nerespektovali platné předpisy, to by to logicky vedlo k anarchii. Jenomže jsou situace, kdy je občanská neposlušnost na místě. A tou je i situace českých, moravských a slezských restaurací. Ani nejde o to, že musí být zavřené, ale spíše o chaosu, který vláda vytváří, a o nesmyslných nařízeních odporujících zdravému selskému rozumu. To se týká například zákazu prodeje kávy do kelímků anebo příkazu restauracím, že nesmí prodávat pivo v PET lahvích sebou. Přitom pro obchody žádné takové omezení neplatí. Takže hospodští nesmí prodávat pivo sebou, ale sousední prodejna může.

Protestující restauratéry podpořil podle webu iDNES.cz také primátor Teplic Hynek Hanza (ODS). „Samozřejmě vám nemohu schvalovat porušování zákona, nicméně si myslím, že velká kritika vlády je na místě, když nejsou adekvátní náhrady. Plně chápu postoj restauratérů, v zoufalé situaci lidé dělají zoufalé činy,“ řekl a vysloužil si na jejich tiskové konferenci velký potlesk.

K němu se přidal i jeho stranický kolega středočeský krajský zastupitel Michael Pánek „Mám pro ně pochopení, jelikož jim stát bez jasného zdůvodnění likviduje jejich podnikání,“ napsal.

Přesně tak, dosud není znám, přesvědčivý důkaz, že restaurace jsou semeništěm nákazy koronavirem. To za prvé a za druhé, na to upozorňuje řada lidí, že shromažďování lidí se tímto zákazem nezabrání, protože posezení z hospůdek se přesunou na bytové párty, což už se také dělo a dít bude. Taková domácí posezení jsou navíc nepostihnutelná, protože policie může bez soudního příkazu vstupovat do lidských obydlí jen ve výjimečných případech a domácí popíjení k nim nepatří a to ani za nouzového stavu.

Je pravdou, že třeba v Německu a Rakousku jsou restaurace zavřené úplně, jenomže tamní vlády si počínají o mnoho líp než ta naše. Tamní podnikatelé v ubytovacích a stravovacích službách dostávají od státu až 80% kompenzací na ušlých o tržbách, o tom si čeští podnikatelé mohou nechat akorát tak snít. I když prý premiér Andrej Babiš nyní slíbil, že vláda uhradí podnikatelům, kteří musí zavřít 100 % nájmů za tři měsíce a 100% mezd a odvodů. No uvidíme, takových slibů už bylo a mnozí poškození vlastníci společností nemají ještě ani peníze za COVID z jarní vlny.

Rady šéfa jakýchsi pochybných odborů, Bohumíra Dufka, který byl před listopadem 1989 členem KSČ, že by se číšníci měli přeškolit na dělníky, jsou k ničemu. Ten člověk neví, která bije. Připomíná to komunistické akce po roce 1948 typu pět tisíc úředníků do výroby apod. O existenci firem musí rozhodovat trh a nikoliv soudruzi od stolu. A pokud má pan Dufek problém, tak může sám nastoupit ke strojům, jak ho k tomu vyzývají lidé na Faceboooku. Už třicet let nic pořádného nedělá, tak by mohl být alespoň nyní užitečný.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 3 255,00 Kč
Vybráno 9.30%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 123 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 3,83 out of 5)
Loading...
politicon.cz
55 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.