KALOUSSCHWARZTOP09
14.7.2020
Kategorie: Politika

Restart nebo labutí píseň?

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Polské prezidentské volby si necháme na zítra. Ještě bych si chvíli chtěl číst to ticho z naší – vaší ČT o tom, co se v Polsku zase nepovedlo, že to nevyhrál ten správný a jedině pravdivý, mladý a krásný kandidát. Dneska si dáme Kalouska… 

 

Řekl bych, že na vidláckém dvorku není ani jeden čtenář, který by ještě nevěděl o prohlášení nejlepšího bývalého ministra financí, že už nebude kandidovat do sněmovny. Enfant Terrible české politiky, protřelý matador, který už mnohokrát utekl hrobníkovi z lopaty a vylezl po jiných zádech zpět na výsluní, se nechal slyšet, že už nebude kandidovat. Hned jsem měl chuť otevřít si lahvinku a zapít to. Když jsem se pak dozvěděl, že kalouskův fíkový list Kníža už také nebude kandidovat, protože jeho kámoš už nepotřebuje mít zakryté ohanbí, měl jsem chuť se opít do němoty. 

Hned se vyrojila celá řada komentářů o tom, jak je Kalousek chytrý, jak se bude sjednocovat opozice, jak byl konečně nalezen recept na Babiše a kupodivu se našly i opačné štiplavé komentáře o tom, jak měl být Kalousek politickou mrtvolou už dávno, jak to svědčí o situaci v TOPce a jak už Babiš nebude mít žádného politického soupeře. Zkusil jsem se nad tím zamyslet a výsledkem je dnešní článek. Mám totiž vidlácký pocit, že vlastně platí vše, co nám bakalovci, seznamovci i mladofronťáci řekli.

Co si budeme povídat, TOPka už má jinou předsedkyni, která se už stihla vybarvit a zachutnala jí moc. Voličská obliba Kalouska se dá snadno vyčíst ze setrvalého poklesu voličských preferencí a Kníže už spí až příliš. Mladí moderní a dynamičtí voliči mají dneska na výběr z přehršle liberální stran od Pirátů přes KDU,  Starosty i ČSSD, takže na TOPku už toho moc nezbyde.

Babiš navíc dlouhodobě vládne průzkumům a i když se všichni snaží a líčí našeho premiéra v co nejhorším světle, moc to nefunguje a ten mizera oligarchický má tolik voličů, že by je mohl začít silážovat. Navíc se teď tváří, jako by krize ani nebyla, díky koroňáku si může půjčit víc peněz než o jakých se Kalouskovi kdy mohlo zdát, kupodivu mu neškodí ani skandály ve vlastní straně, zřejmě proto, že všichni vědí, že šéf je tam jen jeden a ostatní jsou tak jako tak stafáž, která má držet hubu a krok.

Zbývá opozici jiná šance, než se pokusit o nějaký ten spojenecký demoblok? Možná dokonce pod přátelským diktátem Minářových chvilek? Pořád ještě platí, že Andrej dvě třetiny voličských hlasů nemá.   Kdyby se tyto dvě třetiny spojily dohromady, tak by vlastně měly Babiše celkem snadno odstavit od vesla. 

Vidlácky bych si proto myslel, že Kalouskův zdánlivý odchod je skutečně úlitbou pro ostatní, aby bylo možné dojít k nějaké nové čtyřkoalici. Stejně tak si ale myslím, že Kalousek byl sice velkou překážkou, ale nikoliv překážkou jedinou. Nedovedu si úplně představit, že se Pekarová Adamová může rozumně domluvit s Bartošem, Rakušanem, Fialou a… sakra, existuje ještě nějaká KDU? Kdo jí teď předsedá? K tomu jim všem radí mladý nedouk z Milionu chvilek… Mnoho náčelníků, málo indiánů. Myslíte, že se nepohádají o koryta ve kterých ještě nebude ani melasa? 

Navíc… dovedete si představit voliče, který hází svůj hlas Fialovi, že by ho zároveň hodil i řepě Ferimu? Nebo volič, který je na dominy typu Pekarová, že by to zároveň hodil Marianu Jurečkovi? Nebo že by průměrný hulič volící Bartoše zároveň volil Rakušana? A že by se tihle všichni dokázali dohodnout, kdo z nich bude velký šéf, který by měl dost autority, aby se mohl postavit Velkému Bocianovi, který tu autoritu skutečně má, výhružkám se směje a odpor netrpí?

A i kdyby tohle všechno bylo možné, neřekl bych, že Andrej bude tiše přihlížet. On teď má nástroj naprosto nesouměřitelných možností. Prý si půjčí 500 miliard. To už není žádné číslo. Pro běžného člověka je to něco tak mimo představivost, že pokud by si půjčil další půl bilion a dohromady měl celých tisíc miliard peněz, tak to už nehraje žádnou roli. 

Navíc nikdo si netroufne kritizovat… Že bychom se z krize prošetřili a proškrtali, to už nikdo nezkusí. A myslím, že žádný podnikatel si nedovolí moc nahlas křičet, že od Babiše je to zlodějna, protože by na něj nemusela zůstat žádná státní žebračenka. 

Tisíc miliard je v podstatě jeden další rozpočet, který může Andrej celkem libovolně rozfofrovat. A má na výběr od jakési německé konzervativní cesty typu… něco lidem, něco dětem, něco podnikům, něco na silnice, něco na stadióny, něco do obcí, něco do krajů, něco školám… až po naprosto fantastické možnosti typu všechno lidem rovnou na účet. 

Vlastně můžeme být svědky druhé kupónovky, která Klausovi hladce vyhrála volby. Lidi dostanou prachy na ruku, aby s nimi začali novou éru.

Už jsem zaznamenal několik článků na téma přídavků na děti, které by mohly stoupnout na 5000 měsíčně na každé dítě. Pokud by to mělo být realitou, tak bych manželce vysloveně zakázal jít do práce… Když má vláda bilion korun, myslíte, že je to nereálné?

Už dlouho tvrdím, že Andrej jede na tygrovi a nemá jinou možnost než vyhrát volby, ideálně sám s nadpoloviční většinou jako Orbán či Kačinský, protože pokud bude odstaven od moci, bude promtně odstaven od všeho. Lecjaký státní zástupce náhle najde odvahu, lecjaký soudce podepíše zatykače a i kdyby se nic nenašlo a nebylo ho za co zavřít, než se to ukáže, bude Agrofert pleite. Babiš to ví a všichni mocní mu dávají najevo to co kdysi Valdštejnovi – že je parvenu, který mezi ně nepatří. Tím mu nedávají jinou možnost, než kolaborovat s voličem, protože EU s ním kolaborovat nechce a USA se od nás vzdalují každý den, kdy jim přibude šedesát tisíc nakažených koroňákem. 

Vidlácky vzato, já si vlastně přeju, aby ten demoblok vznikl a aby o něm Česká televize alespoň na chvíli udržela dobré mínění. Andreje to vybičuje mnohem více, než kdyby to dopadlo jako obvykle… že se všichni pohádají nad dělením medvěda, kterého ještě neulovili. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Rudolf Roedlind 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiřina Infnerová 400,- Kč

Celkem za měsíc: 5 000,00 Kč
Vybráno 14.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 092 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 3,33 out of 5)
Loading...
politicon.cz
12 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.