Respirátory-rousky
21.1.2021
Kategorie: Společnost

Respirátor na truc vládě!

Sdílejte článek:

TOMÁŠ HOUŠKA

houskaJá tomu nějak nerozumim. Najednou to vypadá, že kdo nosí respirátor, je kolaborant. No… já ho nosím od chvíle, kdy mi přišel první balík s tím tehdy vzácným obsahem, kdy jsem si při distribuci respirátorů připadal jako drogový dealer. Ale vemu to postupně:

Je tady hnusný virus který tropí hnusné nemoci, na který celkem nenulové procento nemocných umírá, a ti, co se vyléčili, zhusta mají dlouhodobé náledky? Je. To nejde okecat. Nevymysleli si to židobolševičtí ilumináti ani ještěří lidi, aby nás zotročili, ta epidemie tu prostě je a je vlastně vedlejší, proč k ní došlo. (Vlastně k ní došlo proto, že k ní matematicky vzato dojít muselo. Kdo je trochu magor jako já a aspoň maličko se pokusil nastudovat teorii disipativních množin a chaosu, pochopí, že to tak je. Svět je dneska propojený natolik, že vytváří natolik komplexní strukturu s dostatečým počtem interagujících uzlů, že vznik této – a bacha – po ní dalších – pandémií je jenom otázka času. A pak naší připravenosti. Tohle je test, přijdou horší.

Můžeme to zvládnout? Ano dokud se nezahltí naše zdravotnictví, bude mortalita poměrně nízká. Jakmile se nemoc bude šířit trochu rychleji, zdravotní systém se zahltí a zkolabuje – a mortalita od toho okamžiku poskočí nelineárně. Třeba o řád. Takže má smysl to řešit na globální úrovni? Ano, jestli nechceme odepsat viditelných pár procent populace, musíme to řešit.

Objevila se vakcína. Ha! Není ale vyzkoušená a může přinášet rizika, vždyť ji spíchli za půl roku! No, za půl roku ji nespíchli, plynule navázali a předchozí výzkumy. Na mRNA vakcíchách se pracuje asi 7 let, na vakcíně proti SARS (vzpomeňme, že Covid je SARS2) se pracuje 15 let. Takže když se do toho loni napumpoval dostatek peněz a zkrátily některé termíny, dalo se to dobře stihnout.

Jestli je to zcela bez rizika? To samozřejmě není. To budeme vědět za pár let. A to přesto, že nám opravdu nepřepíše DNA, jak už také koluje mezi absolventy vysoké školy života. Co víme už teď, že nemoc samotná je tak riziková, že i když zjistíme, že tahle vakcína má nějaké dlouhodobější vedlejší účinky, bude riziko vakcinace tak asi o čtyři až víc řádů nižší než riziko samotné nemoci.

Neboli – není to zázrak, nevyřeší to škrtem pera vše, ale zaplať Bohu, že tu ta vakcína je. I když tu a tam dokonce někdo zemře (zatím vždy to byl pacient, u kterého jeho lékař měl očkování předem vyloučit s ohledem na špatný zdravotní stav), je to stále skvělý poměr. Pokud po vakcinaci desítek milionů lidí několik z nich zemře, je to smutné, ale statisticky nad epidemií vedem na celé čáře. Uvažte, že statisticky vychází, že každý osmý hospitalizovaný na Covid zemře buď už v nemocnici, nebo docela krátce po propuštění, a většina vyléčených se měsíce vyhrabává a zotavuje – s rizikem, že některé orgány budou mít poškozené nadosmrti. Jestli za vakcínou stojí parchant Bill Gates, tak je to v jeho karmě konečně záslužný krok, který srovnává vše předchozí systémem MS-Windows 3.1 počínaje.

A teď k vládním opatřeím – jsou správná a rozumná? Ne. Jsou úplně špatná. Zcela nedůsledná, v některých ohledech příliš měkká, v jiných úplně nefunkční. Likvidují ekonomiku, zvlášť střední třídu, maskují roztočené kohouty mrhání veřejnými penězi a boji proti nemoci nepřispívají.

Takže je dobrý nápad bojovat proti vládě tím, že budu jezdit metrem i bez toho pitomého hadru na nose? (Strčím si ho pod nos, abych byl z obliga a cítil se aspoň trochu jako partyzán?) Není. Je to úplně popletený nápad. Ruška resp. respirátor patří totiž k těm nejspolehlivějším a nejjednodušším, nejlevnějším a nejúčinnějším metodám, jak tu bestii zaříznout v jejím šíření. Dneska je u nás bambilion respirátorů na trhu. FFP2 i FFP3 jsou relativně za pár korun, dostupné jsou i respirátory s výměnnými filtry, dají se koupit sterilizační nádobíčka, které vám dovolí řadu věcí recyklovat. Prostě chodit dneska do obchodů, nákupáků, MHD a na další místa bez respirátoru je hloupé. Ne kvůli nějakým idiotským nařízením. Kvůli sobě, své bezpečnosti, a kvůli ohledům k ostatním.

Že vláda o něčem takovém uvažuje zavést povinně, nás nesmí plést. Kdyby vláda byla co k čemu zrovna tohle nařízení tu platí už od září nonstop a nediskutuje se o něm. Jedno z fatálních selhání vlády spočívá v tom, že z populistických důvodů vyhlašuje potřebná opatření pozdě a vyhlašuje je nedostatečná.

Další selhání vlády spočívá v tom, že likviduje ekonomiku, přestože to není potřeba. Když se díváme do statistiky, kde se lidé nakazili, dává smysl poslat co nejvíc kancelářských krys do homeffice, zavřít velké nákupáky (které stejně mají fungující velké eshopy), vyhnat diváky z fotbalových tribun. Je na velkou diskusi, jak omezit riziko šíření nákazy ve školách (které kupodivu není tak velké). A mimo diskusi je, že vynucené distanční vzdělávání je ze se strany ministerstva školství absolutně nezvládnutá a promrhaná šance dostat podobu vzdělávání do 21. století. Už vůbec nemluvě o tom, že nejvíc budou biti děti, které by se zvládáním školy měly problémy i bez distančních … ehm nezvládaných forem. Možná má smysl zavřít hospody někdy po 22 hodině a zavřít i noční kluby, stejně jako minimalizovat pohyb tam, kde je skrumáž lidí (třeba nákupní střediska, že), ale plošné zavírání restaurací, stejně jako plošné zavírání malých obchodů smysl nedává.

Nehledě na to, že naše vláda – na rozdíl od vlád sousedních civilizovaných zemí – postupuje nahodile, nepředvídatelně, bez koncepce, v naprostém chaosu, který šíří čobolák v jejím čele. A osobně doufám, že dojde na kriminální vyšetřování jedné dlouhé šňůry lidských a manažerských selhání klíčových ministrů.

Ale pozor: Vnímejme, že epidemie a její vážnost a selhávání vlády, která není ani schopná zajistit průběh zmíněné vakcinace (nemluvě o EU, která není schpná je ani objednat, přestožže si na objednání vakcíny vymínila monopol), jsou dvě úplně odlišné věci.

Bojovat proti vládě má smysl. Ale ne tím, že ze sebe uděláme hlupáky, kteří popírají zcela evidentní věci. Já bych mezi metody boje zařadil nošení respirátoru a dodržování hygienických pravidel. Dává to smysl. To je totiž jedno z nejúčinnějších opatření, které pomůže epidemii zastavit.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Mirko Hampl 170,- Kč

Celkem za měsíc: 4 725,00 Kč
Vybráno 13.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 184 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 2,60 out of 5)
Loading...
politicon.cz
90 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.