605017_article_photo_italie-modena-15-05-17-protest-migrantu-chteji-penize-a-doklady_900x
30.10.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Řešení migrace z Afriky dle Evropské komise: Stupidita ve vší nahotě

Sdílejte článek:

VIKTOR PONDĚLÍK

Přečetl jsem si docela „zajímavý“ článek, prezentující našincům názory vyjednávače s Afrikou a ředitele pro vztahy s jižními sousedy EU Evropské komise Michaela Köhlera. A jak už tak tomu v podobných případech nejednou bývá, nenechal mne chladným. A to pro hloupost dotyčného pána, již zmíněný článek ukazuje ve vší nahotě.

Za komunistů jsem se jako snad všichni našinci naučil číst mezi řádky. Ovšem i bez tohoto umění bych jistě odhalil, jak stupidní tu názory a argumenty tohoto pána jsou.

Vždyť jenom si to vezměte.

Plány, že Evropu opevníme a nepustíme do ní ani jednoho migranta, prý nikdy nemohou fungovat, žádné ploty migranty nezastaví. No nevím… podle mne i u nás v minulosti (e)migranty železná opona zastavovala dost spolehlivě a jen věru málokdo se za ni dostal, pokud mu to neumožnil panující režim.

Nemá prý smysl stavět ještě vyšší zdi, protože ani Středozemní moře nás před migrací neuchrání. A tak se musíme postarat o to, aby k nám za jasně stanovených podmínek mohli přijít ti z migrantů, které tu chceme, kterým umožníme studium evropských jazyků a pomůžeme získat vzdělání, po kterém je v Evropě poptávka. A má se zabránit tomu, aby se do Evropy snažili dostat všichni, kteří by chtěli. Můžeme si prý vybrat ty migranty, které potřebujeme, kteří budou respektovat naše hodnoty, migrace má být námi Evropany řízena. V čemž si pán sám jaksi protiřečí – chce si vybírat, koho sem pustíme a koho ne, když podle něj samotného není možné migranty zastavit a tak si sem stejně může přijít, kdo chce.

Evropská unie prý má být připravena na to, že boj s migrací bude vyžadovat obří investice pro Afriku. Je třeba zvýšit pomoc Africe natolik, aby tamní lidé měli menší motivaci odcházet do Evropy, tamní mladí musí vidět doma perspektivu, musí mít vzdělání a vyhlídky na nalezení práce. Hezké, jenže… kolik mladých afrických migrantů přišlo do Evropy pracovat? A kolik jich tu žije na dávkách a na práci ani sáhnout nemíní?

Afričané prý potřebují možnost získat ve své vlasti malé půjčky od banky, aby se mohli vzdělat a rozjet podnikání. Což má zaplatit Evropská unie … protože je to levnější než kdyby všichni tamní migranti přišli do Evropy. Ovšem zároveň jen o kousek dále stejný pán přiznává, že by podobné poskytování pomoci v žádném případě nemělo být spojeno s hrozbou těmto státům, že pokud s migrací něco neudělají, s žádnou pomocí nemohou počítat. Protože rozvojová pomoc podmíněná tím, že tyto státy budou spolupracovat na omezení migrace, by nefungovala. Protože my tyto země potřebujeme jako partnery. Podmiňování pomoci omezováním migrace by prý poškodilo naše bezpečnostní i ekonomické zájmy. EU má tedy platit ohromné sumy peněz africkým zemím za to, že tyto možná něco ze své vůle udělají, ale žádat něco za své peníze nemáme my Evropané právo.

A přesto pomáháme už i dnes zemím severní Afriky i s výcvikem jejich pohraniční stráže. Nebo s tím, jak migranty, kteří tam dostanou azyl, integrovat do společnosti. A to praví pan Köhler přesto, že sám posléze dodává, že ze zemí severní Afriky pouze Maroko umožňuje svými zákony lidem požádat o azyl a pobývat v zemi legálně. Čili se onen pán usvědčuje z toho, že platíme pomoc s integrací azylantů i zemím, kde tito azyl nemohou ze zákona dostat.

Prý můžeme jenom vydělat na tom, když naše trhy otevřeme africkému zboží výměnou za to, že nám africké země pomohou omezit migraci. Ovšem zároveň ještě v témže odstavci čtu, že některé z těchto afrických zemí podmiňují svou spolupráci v boji s nelegální migrací tím, že pro jejich občany do jisté míry otevřeme cestu k legální migraci. Tedy že sem z Afriky nebude přicházet tolik nelegálních migrantů, pokud jim pomůžeme dostat se sem legálně. Vidíte v tom nějaké pozitivum? Já tedy ne. Zejména když „hranice Evropy stejně nelze efektivně uzavřít“.

Kvůli demografickému vývoji v Africe se prý dále musíme připravit na to, že se problém migrace v budoucnu nezmenší, ale naopak zvětší, že budeme čelit ještě většímu riziku migrace. A tomu prý můžeme vzdorovat jedině tím, že „budeme migraci řídit“. Tedy dávat šanci cizím lidem, aby mohli žít doma v důstojných podmínkách. Tedy platit víc a víc.

Což je podle pana Köhlera skvělé řešení, které se už osvědčilo třeba v otázce Syřanů. Dohodli jsme se s Tureckem, pomáhají s nimi Libanon a Jordánsko a migrace z onoho směru téměř ustala. A to stačí jenom platit zmíněným zemím šestkrát více než v roce 2015. Což je prý skvělé, protože kdybychom syrské uprchlíky zaopatřovali místo v Jordánsku u nás v Evropě, vyšlo by nás to ještě desetkrát dráž. Vidíte úspěch v tom, že takto „spoříme“? Já tedy ne.

Ovšem Michael Köhler v tom úspěch vidí. A bohužel je právě on ten Němec, který pracuje v Evropské komisi jako ředitel pro jižní sousedství a stará se o vztahy se státy typu Maroko, Alžírsko, Libye a Tunisko. Právě on je takto naším jménem „přemlouvá“, aby s Evropskou unií co nejvíc spolupracovaly v boji s terorismem nebo migrací. Čehož já upřímně lituji.

Lituji, když vidím, jak reprezentant jedné z nejvlivnějších zemí světa leze do zadku kdejakým pochybným režimům. Které sem možná jednou nebudou posílat tolik nelegálních migrantů,…

… pokud je sem budou moci posílat legálně a ještě za to od nás dostanou dobře zaplaceno.

Úžasný úspěch, že?

Autor: Viktor Pondělík

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Aleš Karásek 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Eduard Ezer 500,- Kč, Iva Janouchová 100,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Rudolf Roedlind 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, Miroslav Meder 300,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Vladimír Menšík 200,- Kč, Jiří Novák 200,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Richard Kovaříček 250,- Kč

Celkem za měsíc: 20 505,00 Kč
Vybráno 58.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 289 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.