facebook23
19.1.2020
Kategorie: Společnost

Republikáni na Floridě navrhují vysoké pokuty za cenzuru na sociálních sítích

Loading...
Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

Senátor za americký stát Florida a zároveň floridský předseda Republikánské strany Joe Grutes chce příští týden navrhnout zákon, který by občanům Floridy umožnil žalovat společnosti provozující sociální média kvůli cenzuře jejich politického projevu. Zákon by zárověň těmto společnostem znemožnil používat na obranu své cenzury argument tzv. “nenávistného projevu”.

Zákon, který je celý k nahlédnutí zde, by žalujícím zaručil minimální odškodné ve výši 75 tisíc dolarů, pokud zmíněné společnosti “smažou nebo zcenzurují uživatelův politický nebo náboženský projev, nebo použije algoritmus, který tyto projevy znevýhodní nebo zcenzuruje”. Společnost nebude u soudu moci na svou obhajobu použít uživatelův údajně nenávistný projev.

Odškodné může být sníženo, pokud společnost příspěvek obnoví, nebo odstraní cenzuru v rozumné době.

Zákon se má týkat jen politického či náboženského projevu. Nebude se týkat přímých výzev k násilí, obscénních či pornografických příspěvků, chyb, výsledků soudního nařízení, neautentických zdrojů, falešného zosobnění, svádění ke zločinu, nebo šikanování mladistvých.

Pokud zákon na Floridě projde, bude to první vlaštovka. Má šanci, protože Florida je s mírnou převahou republikánská. A stejný úspěch může mít v podobně orientovaných státech. Ve státech s převahou tzv. Demokratů moc šancí nemá, protože progresivisticky orientovaní Demokraté považují cenzuru za dobrý nástroj sociálního inženýrství.

Podobný zákon by byl dobrý i v České republice. O cenzuře na sociálních sítích už slyšel snad každý. I zde má své četné zastánce, kteří dokonce hromadně nahlašují pro ně nepohodlné příspěvky, a snaží se své politické oponenty ze sociálních sítích vyblokovat. Česká republika ovšem na rozdíl na USA nemá svobodu slova, ačkoliv ji Ústava zaručuje, a existují zde různé zákony, které svobodu omezují. Nejnověji naše vláda pracuje s termínem takzvané “předsudečné nenávisti”, kdy by se teoreticky mohlo zákonem vynutit, aby nikdo nemohl vůči určité skupině obyvatel projevit jakoukoliv nevoli. Pokud tedy z určitého důvodu nemáte rádi jehovisty, museli byste si to nechat pro sebe, protože vaše nevole je podle vlády vyvolána předsudkem.

Sociální sítě jdou dnes ale mnohem dál, než po nich zákon chce, a váš příspěvek či profil smažou kvůli tomu, že nebyl v souladu s pravidly komunity. Pravidly, která ovšem nestvořila žádná komunita, ale několik “expertů”, kteří jsou v podstatě bezezbytku orientovaní doleva.

Vzhledem k tomu, že sociální sítě jsou novou formou veřejného prostoru, musí stát v tomto veřejném prostoru chránit vše, co není protizákonné. A je na současných i budoucích legislativcích, aby zcela odvrhli tendence stíhat onu zmíněnou předsudečnou nenávist, ale také nás konečně zbavili otravných a zbytečných paragrafů, jako je Hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob; Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod; a především Podpora a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2020: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Koubský 500,- Kč, Jiří Nováček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Pavel Janeček 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, ing. Jiří Lechner 800,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Josef Malý 250,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Mario Valent 484,78 Kč (20 eur), Karel Kubela 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Jurášek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Zuzana Karlová 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč


Celkem za měsíc: 16 237,78 Kč
Vybráno 46.39%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 784 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
loading...
Loading...
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.