facebook23
19.1.2020
Kategorie: Společnost

Republikáni na Floridě navrhují vysoké pokuty za cenzuru na sociálních sítích

Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

Senátor za americký stát Florida a zároveň floridský předseda Republikánské strany Joe Grutes chce příští týden navrhnout zákon, který by občanům Floridy umožnil žalovat společnosti provozující sociální média kvůli cenzuře jejich politického projevu. Zákon by zárověň těmto společnostem znemožnil používat na obranu své cenzury argument tzv. “nenávistného projevu”.

Zákon, který je celý k nahlédnutí zde, by žalujícím zaručil minimální odškodné ve výši 75 tisíc dolarů, pokud zmíněné společnosti “smažou nebo zcenzurují uživatelův politický nebo náboženský projev, nebo použije algoritmus, který tyto projevy znevýhodní nebo zcenzuruje”. Společnost nebude u soudu moci na svou obhajobu použít uživatelův údajně nenávistný projev.

Odškodné může být sníženo, pokud společnost příspěvek obnoví, nebo odstraní cenzuru v rozumné době.

Zákon se má týkat jen politického či náboženského projevu. Nebude se týkat přímých výzev k násilí, obscénních či pornografických příspěvků, chyb, výsledků soudního nařízení, neautentických zdrojů, falešného zosobnění, svádění ke zločinu, nebo šikanování mladistvých.

Pokud zákon na Floridě projde, bude to první vlaštovka. Má šanci, protože Florida je s mírnou převahou republikánská. A stejný úspěch může mít v podobně orientovaných státech. Ve státech s převahou tzv. Demokratů moc šancí nemá, protože progresivisticky orientovaní Demokraté považují cenzuru za dobrý nástroj sociálního inženýrství.

Podobný zákon by byl dobrý i v České republice. O cenzuře na sociálních sítích už slyšel snad každý. I zde má své četné zastánce, kteří dokonce hromadně nahlašují pro ně nepohodlné příspěvky, a snaží se své politické oponenty ze sociálních sítích vyblokovat. Česká republika ovšem na rozdíl na USA nemá svobodu slova, ačkoliv ji Ústava zaručuje, a existují zde různé zákony, které svobodu omezují. Nejnověji naše vláda pracuje s termínem takzvané “předsudečné nenávisti”, kdy by se teoreticky mohlo zákonem vynutit, aby nikdo nemohl vůči určité skupině obyvatel projevit jakoukoliv nevoli. Pokud tedy z určitého důvodu nemáte rádi jehovisty, museli byste si to nechat pro sebe, protože vaše nevole je podle vlády vyvolána předsudkem.

Sociální sítě jdou dnes ale mnohem dál, než po nich zákon chce, a váš příspěvek či profil smažou kvůli tomu, že nebyl v souladu s pravidly komunity. Pravidly, která ovšem nestvořila žádná komunita, ale několik “expertů”, kteří jsou v podstatě bezezbytku orientovaní doleva.

Vzhledem k tomu, že sociální sítě jsou novou formou veřejného prostoru, musí stát v tomto veřejném prostoru chránit vše, co není protizákonné. A je na současných i budoucích legislativcích, aby zcela odvrhli tendence stíhat onu zmíněnou předsudečnou nenávist, ale také nás konečně zbavili otravných a zbytečných paragrafů, jako je Hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob; Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod; a především Podpora a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 15 997,00 Kč
Vybráno 45.70%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 822 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)