14.8.2015
Kategorie: Multikulturní soužití

Řekli nám, že je tu ráj a ono to připomíná spíše peklo

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

IVO GARDAVSKÝ 14|08|2015

Tak tohle prohlásil v televizních novinách jeden z uprchlíků v Řecku. Není tohle přesně podstata přílivu uprchlíků? Marně přemýšlím, kdo mohl rozhlásit, že Evropa je ráj. Nechce se mi věřit, že by to byli pouze převaděči, i když je mi jasné, že tento “byznys” vynáší daleko více než drogy a za mnohem kratší časový úsek.

Jenže z Afriky se žene tolik lidí a z tolika států, že takovému vysvětlení snad může věřit jen člověk chudý duchem. Nejsmutnější na tom je, že tuhle pohádku pro dospělé podporuje maximálním možným způsobem přímo Evropská unie. Naprosto bezzubé zákony, umožňující systémem různých odvolání proti zamítnutí azylu ponechávat na jejím území prakticky všechny, kteří se přes moře dostanou.

Systém, který funguje i u nás, kde zadržení nelegálních uprchlíků se stává pomalu trestným činem. Zadržíme je na 60 dnů a pak jim dáme na další cestu svačinku, přidáme něco málo peněz a “vyhostíme” je na nádraží, případně jen před brány azylových zařízení s tvrdou pohrůžkou, že do pěti dnů mají opustit naši republiku.

Když odjedou, tak se s nimi bude trápit jiný stát EU, když neodjedou, začne kolotoč zadržení na novo. Kocourkov je úplná hadra ….

Už to úplně vidím, jak po propuštění migranti volají svým rodinám: “No hele, na dva měsíce mě zavřeli, ale strava dobrá, kulturní vyžití se najde a teď pokračuju v cestě…” Takový telefonát logicky povzbudí další migranty na jejich cestě “do ráje”.

eden

Rozumnější představitelé evropských států už pochopili, že tudy cesta nevede. Ale že by se začalo jednat o nějakém řešení, no k tomu je ještě daleko.

Hrozně by mě zajímalo, proč část uprchlíků má popálená bříška prstů, aby se jim nedali vzít otisky, a jak tuto skutečnost zdůvodňují. Musí to být něco velmi závažného, protože úřady  s tím problém nemají a dál s nimi vedou azylová řízení, jako by se nechumelilo. To už bych spíše věřil tomu, že značná část migrantů si jakékoliv doklady před cestou úplně náhodou zapomněla doma.

Proboha, proč migranty, kteří dělají cíleně vše proto, aby nebyla možná jejich identifikace, obratem nevracíme do zemí z kterých tvrdí že pochází? Proč ty, u kterých se jednoznačně prokáže, že o zemi původu lžou, nezavřeme někam, kde budou mít dostatek času si rozmyslet, kde je jejich domovina a nepustit je dříve, než si vzpomenou?

Po dobu pobytu takových “hostů” bychom je mohli naučit nějaké jednoduché práce, kterými by si vydělali na svoji denní obživu. Rozdal bych jim telefony, ať zavolají do svých domovů, že tady ráj není, že se nevyplatilo smazat svou totožnost a že se možná nevrátí – ne proto, že by tu byl ráj, ale proto, že bez identifikace a bez toho, že by opravdu utíkali před válkou, je tu nikdo s otevřenou náručí nevítá a že ani ty slibované hurisky ještě neviděli.

Jak dlouho bude trvat, než se EU konečně dohodne, že i imigranti musí dodržovat zákony dané mezinárodními úmluvami a nemohou tu pobíhat, jak se jim zlíbí? Prozatím právo, které proti migrantům uplatňujeme připomíná spíše frašku, nebo tragikomedii, která pomalu, ale jistě spěje ke svému smutnému konci.

ZDROJ: Ivo Gardavský

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
11 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.