pravyprostor.cz
5.1.2021
Kategorie: Kultura a tipy

Reklamní letáky jako levná cesta k místní reklamě

Sdílejte článek:

Každý podnikatel, ať už jde o hoteliéra, kadeřnici nebo třeba majitele stěhovací firmy, potřebuje, aby o něm lidé věděli. A to hned od začátku. Jinak by jen těžko získal klientelu a začal vydělávat peníze. Jenže ne každá firma si může nebo chce dovolit platit pronájem gigantického billboardu, jehož si každý všimne, reklamu v masmédiích, nebo spolupráci s profláknutým youtuberem či jiným influencerem.

Pokud je tohle také případ vaší společnosti, máme pro vás skvělé řešení. Jako geniální propagační nástroj můžete zvolit reklamní letáky. Nejen, že jsou poměrně levnou záležitostí, ale ať už je vaši lidé budou rozdávat v obchodním centru, u vstupu do metra nebo je budete vhazovat do poštovních schránek, máte jistotu, že osloví široké spektrum lidí. Letáky totiž, na rozdíl od personifikovaných reklam na sociálních sítích a ve vyhledávačích, nemají cílovku. Do ruky se tak dostanou každému.

Jaké možnosti při tvorbě reklamních letáků vlastně máte?

Potřebujete-li prostřednictvím letáku přetlumočit spoustu informací, například obsáhlý výčet všech vámi poskytovaných řemeslnických služeb, jež nabízíte, nebo produktů, které jsou ve vašem obchodě momentálně ve výhodné akci, máte možnost vybrat si leták skládaný, lepený nebo třeba sešívaný. Do těchto typů letáků se vejde spousta obrázků a informací, neboť mají více stránek, které můžete nechat potisknout z obou stran. Zejména, vyberete-li si formát A4.

pravyprostor.cz

Pokud má váš leták veřejnost informovat o události, kde není potřeba zveřejňovat mnoho informací, postačí vám leták o jednom listu, třeba i v menším formátu. Zatímco akční letáky se ve většině tiskáren tisknou na papír s nízkou gramáží s lesklou či matnou povrchovou úpravou, u těch menších formátů si můžete vybrat z vícero možností provedení. Papír s vyšší gramáží má také vyšší životnost.

Jestliže vytváříte leták pro luxusní podnik na úrovni, nechte jej zhotovit nejen z kvalitního papíru, ale na stejné úrovni zvolte i povrchovou úpravu. Jako ideální řešení, které prodlouží životnost letáku a zafixuje jeho barvy, se jeví jeho zatavení do lesklé či matné folie. A to případně i s použitím parciálního UV laku. Taková investice se skutečně vyplatí a akční letáky pak působí mnohem profesionálněji.

Co v letáku uvést?

Ať už letákem informujete o čemkoliv, dobře si jeho obsah promyslete. Možná toho máte jako firma hodně co nabídnout a potenciálním klientům v rámci snahy o vytvoření dobrého jména sdělit. Jenže když má člověk čas a chuť číst oboustranně hustě popsané listy, zajde si do knihkupectví pro knihu. Obšírným textem, který působí jako soupis jmen ve zlatých stránkách zákazníka spíš spolehlivě znudíte a odradíte, než zaujmete.

Do letáku nezapomeňte uvést nejen informace ohledně speciální akce, na kterou má přilákat lidi, ale také to úplně nejdůležitější. Jméno, adresu, kontakt a otevírací hodiny daného obchodu či podniku. Svoji konkurenceschopnost i šanci na úspěch u zákazníků můžete také zvýšit jednoduchým trikem. Na leták umístěte kupon na slevu z útraty či dárek zdarma.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 765,- Kč
Vybráno 39.32%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 181 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...