cenzor
13.5.2021
Kategorie: Společnost

Reklamní cenzoři

Sdílejte článek:

CV

Vážená redakce, jako žena, která celoživotně pracuje v reklamní branži, se musím vyjádřit k cenzorským aktivitám některých mých “kolegů z oboru”. Pár se jich shromáždilo kolem spolku nelez.cz. Ten si dává za cíl bojovat proti šíření údajných dezinformací. Tihle pánové se sami pasovali na nestranné “odborníky”, kteří zdarma budou radit zadavatelům reklamy, kde nemají inzerovat. Už jen tyhle vznešené řeči jsou nesmysl.

  1. V reklamním prostředí je většina lidí radikálně názorově laděná. není neomarxistický nesmysl a perverze, kterou by nepodporovali od radikální klima agendy, po masovou migraci, či LGBT politiky. Důvod je to, že většina z nich vlastně nic neumí a tak se chrání tím, že se politicky pro režimně angažují. Ono dnes vyhodit třeba pro LGBT aktivistu není úplně sranda…
  2. V reklamní branži NIKDO NIKDY nedělá NIC ZADARMO! Něco takového neexistuje. Osobně neznám hrabivější lidi něž “různí umělci, marketéři a reklamní odborníci”. Takže pánové trochu soudnosti, zadarmo to určitě neděláte!
  3. Když se podíváte na profily zakladatelů výše uvedeného spolkutak většina z nich dělá copywrittery (textáky), to znamená že píší reklamní texty (“Vakcína je svoboda” například). Většina z těchto lidí nikdy nedělala nějaké analýzy a má problémy s i běžnou analýzou malých objemů dat. Zbytek jsou provařené cenzorské kádry sloužící cizím pánům B. Kartouz a F. Vrabel, ale ani oni nejsou žádní odborníci na nějakou složitější problematiku. Jen papouškují to, co jim jejich nadřízení poručili.
  4. Kde by na to vzali čas? To znamená, že se to děje se souhlasem zaměstnavatele – reklamní agentury a ta to ze vznešených pohnutek nedělá.

Podporu získali od několika velkých media agentur PhD a Omnicom a OMD, což jsou hlavní zadavatelé reklamy. Smutné je, že i od několika velkých reklamních agentur. Nechápu, proč je na tom seznamu hanby reklamka McCann, to chtějí být v jedné partě s klauny typu Cemper, Vrabel, Janda a spol.?!

Další je parta hic podporovatelů je z kruhů malých reklamek a jejich majitelů – aktivistických zoufalců, kteří tak nějak tuší, že na tu práci nemají talent a tak ho nahrazují politickou horlivostí. Doufají, že si toho mocní všimnou a hodí jim nějakou ohlodanou kost ze stolu.

Smutné čtení je seznam spolupracujících firem. Velké zahraniční korporace mě nepřekvapují, ty podporují každou perverzi. Co ale ty ryze české firmy? O tom ale někdy jindy.

Redakci CV je známo jméno autorky, dokonce nám napsala z firemního mailu, ale z pochopitelných důvodů ochrany její osobnosti ho nezveřejňujemeAutorce vyjadřujeme uznání za odvahu říct svůj názor o takhle citlivém tématu a v tak podivné komunitě a hlavně v této době. Pokud budou mít zástupci spolku nelez.cz zájem se k článku vyjádřit, rádi jim poskytneme prostor. My se pravdy nebojíme a ctíme vždy svobodu slova! Rovněž si myslíme, že naši čtenáři jsou dost bystří na to, aby si dokázali udělat sami svůj názor a rady novodobých cenzorů nepotřebují.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 13 377,- Kč
Vybráno 38.22%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 287 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)