reklamabeloskacernoch
7.12.2019
Kategorie: Společnost

Reklama útočí a má nás vychovat

Sdílejte článek:

J3K

Jestliže si pár lidí přálo přechod na nový přenos televizního signálu, pak to bylo většinou proto, že se těšili na zčernání obrazovek a absenci vysílání. Tím by byli ušetřeni pokušení zapínat televizi a sledovat zvěrstva vysílaná většinou televizních stanic. Jenže vše dopadlo ještě poněkud jinak, tedy aspoň prozatím. Většinou se těm nepřipraveným podařilo přístroj zapnout a sledovat většinu stanic s výjimkou České televize. Řada našich spoluobčanů tuto stanici již vyřadila z repertoáru sledovaných, existují však i tací, kteří ji naopak preferují. Záleží totiž na tom, kdo jakou hledá pravdu. Pro mnohé se ČT stala pouze stanicí naprogramovanou na rozšiřování prounijní a promigrantské propagandy, šiřitelkou nenávisti vůči panu prezidentovi a vládě a hlásnou troubou Top09, pro jiné zůstává tou jedinou a nejčistší zpravodajskou a zábavní alternativou. Národ je rozdělen a se sledováním televize je na tom podobně. Abychom jí nekřivdili, uznáváme, že některé pořady především na ČT2 nepostrádají zajímavost a část torza sportovních pořadů má nadále svou kvalitu.

Všechny naše televizní stanice spojuje jedno. Tím je reklama. V podstatě nezáleží na tom, kterou skupinu preferujete, je li to Nova, Prima ČT, Barrandov či jiné vystopovatelné zdroje vysílající v češtině. Na všech běží stejné reklamy. Některé nápadité, jiné vtipné, další obdivuhodně primitivní. Nicméně při potřebě odvysílat jich co nejvíce tvoří často značnou část času, který před obrazovkou prosedíte. Je až s podivem, že platíme jakési koncesionářské poplatky, když si uvědomíme, že z nich do komerčních stanic nic nejde, za to Česká televize se z nich docela dost….nažvejkne. Ale sledovat reklamní vysílání jsme nuceni všude. Tedy aspoň ti, kteří se svítícím obdélníkem nechají zlákat.

Není naším úkolem porovnávat kvalitu obsahu vysílání. Jisté je, že Moravec, Fridrichová a spol. ze stáje generálního ředitele Dvořáka udělali z publicistických pořadů show jednoho názoru, a to evropsko – liberálního. Naopak Prima a Nova jedou své seriály a skutečně zajímavé věci se vidí spíše na sesterských stanicích, tedy na Prima ZOOM, COOL, na sportovních kanálech Novy. Naopak všude jsou reklamy, jejichž tvůrci jdou často ruku v ruce s evropským trendem degenerace a devastace hodnot, multikulturismem a genderem. Důkazem jsou aktuální výplody kreativců pracujících pro oděvní gigant H&M. Pokud při reklamním bloku neutíkáte od obrazovky třeba pro hrst karcinogenních slaných brambůrek a stíháte registrovat obsah běžící mezi částmi filmů, nemusíte uvěřit vlastním očím. V jednotlivých pasážích se střídají úryvky dějů, ze kterých zaujme dlouhý polibek gayů v černobílém provedení (černoch s bělochem). V dalších šotech pro jiné výrobce a prodejní řetězce je už pravidlem nasazovat smíšené páry, převážně černoch s blondýnkou (Zalando), případně se nutně musí v nějaké roli objevit minimálně černoch. Takto postupuje nejenom Lidl, ale řada dalších světových značek. Někdy se může zdát, že některé firmy se už přímo zaměřují na africkou populaci a rčení o tom, že jde o globální reklamu, lze považovat za lež a drzost. Navíc třeba Asiatů je v reklamách podstatně méně, přestože jich u nás žije více, než Afričanů.

Pokus vytvářet dojem, že jsme světoví, jistě zaznamenali diváci novácké Ulice. I v tomto ryze českém seriálu už je lesbický pár, také Afroameričan chodící s českou holkou. Jak musí vypadat pořady v sousedním Německu a Francii, natož ve Velké Británii, na to se snad nechce ani pomyslet. Násilné podsouvání toho, co se nám má zdát být normální, může často vyvolat opačné reakce. Jestliže se na sociální sítě dostal článek o tom, že ředitel politické neziskovky Člověk v tísní získal ocenění věnované společností Avast, řada komentářů reagujících na tuto informaci odsoudila samotnou počítačové antivirové programy vytvářející společnost s tím, že už si jejich produkt nekoupí. Na reklamy s černochy, gayi a dalšími podstrkovanými tématy pak lidé reagují též negativně, nebo již otupěli a ignorují je. Ne nadarmo je u nás léta populární šot firmy Kofola, kde je v hlavní roli děvčátko s tátou a divokým prasetem. Nene, já už ho vidím… Jde o klasickou ukázku práce geniálního kreativce znajícího českou mentalitu.

Češi nejsou rasisté ani xenofobové. Na druhou stranu však žijí v srdci Evropy, do něhož černoch donedávna zavítal jen na studium či omylem. Nikdy jsme neměli kolonie, výjimkou bylo Rakousko za doby Přemysla Otakara II. a rozsáhlá území za Karla IV. To je samozřejmě trochu nadsázka, nicméně ani na těchto místech nebyli dosud černoši doma. Vycházíme z národních zvyků a potřeb. Německo má však zase nový plán, jak k nám pár desítek tisíc migrantů dostat. Má představu jej uskutečňovat od druhé poloviny příštího roku, a pokud se vláda podřídí, pak to bude ten správný okamžik, kdy by měla padnout. No a do té doby nás z televizních obrazovek budou krmit něčím, co je neopodstatněné a má nás to připravit na tu krásnou dobu, kdy se i my budeme bát o své manželky, dcery a děti. Později i o majetek a vlastní životy. V H&M či přes Zalando by si správný uvědomělý Čech už nic koupit asi neměl. Jenže jen málokdo si uvědomuje, že svým nákupem u takovýchto firem podporuje globalismus v té nejhorší podobě. Peníze se točí dál.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 16 050,00 Kč
Vybráno 45.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 198 times, 3 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (48 votes, average: 4,92 out of 5)
Loading...
109 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)