reklamabeloskacernoch
7.12.2019
Kategorie: Společnost

Reklama útočí a má nás vychovat

Loading...
Sdílejte článek:

J3K

Jestliže si pár lidí přálo přechod na nový přenos televizního signálu, pak to bylo většinou proto, že se těšili na zčernání obrazovek a absenci vysílání. Tím by byli ušetřeni pokušení zapínat televizi a sledovat zvěrstva vysílaná většinou televizních stanic. Jenže vše dopadlo ještě poněkud jinak, tedy aspoň prozatím. Většinou se těm nepřipraveným podařilo přístroj zapnout a sledovat většinu stanic s výjimkou České televize. Řada našich spoluobčanů tuto stanici již vyřadila z repertoáru sledovaných, existují však i tací, kteří ji naopak preferují. Záleží totiž na tom, kdo jakou hledá pravdu. Pro mnohé se ČT stala pouze stanicí naprogramovanou na rozšiřování prounijní a promigrantské propagandy, šiřitelkou nenávisti vůči panu prezidentovi a vládě a hlásnou troubou Top09, pro jiné zůstává tou jedinou a nejčistší zpravodajskou a zábavní alternativou. Národ je rozdělen a se sledováním televize je na tom podobně. Abychom jí nekřivdili, uznáváme, že některé pořady především na ČT2 nepostrádají zajímavost a část torza sportovních pořadů má nadále svou kvalitu.

Všechny naše televizní stanice spojuje jedno. Tím je reklama. V podstatě nezáleží na tom, kterou skupinu preferujete, je li to Nova, Prima ČT, Barrandov či jiné vystopovatelné zdroje vysílající v češtině. Na všech běží stejné reklamy. Některé nápadité, jiné vtipné, další obdivuhodně primitivní. Nicméně při potřebě odvysílat jich co nejvíce tvoří často značnou část času, který před obrazovkou prosedíte. Je až s podivem, že platíme jakési koncesionářské poplatky, když si uvědomíme, že z nich do komerčních stanic nic nejde, za to Česká televize se z nich docela dost….nažvejkne. Ale sledovat reklamní vysílání jsme nuceni všude. Tedy aspoň ti, kteří se svítícím obdélníkem nechají zlákat.

Není naším úkolem porovnávat kvalitu obsahu vysílání. Jisté je, že Moravec, Fridrichová a spol. ze stáje generálního ředitele Dvořáka udělali z publicistických pořadů show jednoho názoru, a to evropsko – liberálního. Naopak Prima a Nova jedou své seriály a skutečně zajímavé věci se vidí spíše na sesterských stanicích, tedy na Prima ZOOM, COOL, na sportovních kanálech Novy. Naopak všude jsou reklamy, jejichž tvůrci jdou často ruku v ruce s evropským trendem degenerace a devastace hodnot, multikulturismem a genderem. Důkazem jsou aktuální výplody kreativců pracujících pro oděvní gigant H&M. Pokud při reklamním bloku neutíkáte od obrazovky třeba pro hrst karcinogenních slaných brambůrek a stíháte registrovat obsah běžící mezi částmi filmů, nemusíte uvěřit vlastním očím. V jednotlivých pasážích se střídají úryvky dějů, ze kterých zaujme dlouhý polibek gayů v černobílém provedení (černoch s bělochem). V dalších šotech pro jiné výrobce a prodejní řetězce je už pravidlem nasazovat smíšené páry, převážně černoch s blondýnkou (Zalando), případně se nutně musí v nějaké roli objevit minimálně černoch. Takto postupuje nejenom Lidl, ale řada dalších světových značek. Někdy se může zdát, že některé firmy se už přímo zaměřují na africkou populaci a rčení o tom, že jde o globální reklamu, lze považovat za lež a drzost. Navíc třeba Asiatů je v reklamách podstatně méně, přestože jich u nás žije více, než Afričanů.

Pokus vytvářet dojem, že jsme světoví, jistě zaznamenali diváci novácké Ulice. I v tomto ryze českém seriálu už je lesbický pár, také Afroameričan chodící s českou holkou. Jak musí vypadat pořady v sousedním Německu a Francii, natož ve Velké Británii, na to se snad nechce ani pomyslet. Násilné podsouvání toho, co se nám má zdát být normální, může často vyvolat opačné reakce. Jestliže se na sociální sítě dostal článek o tom, že ředitel politické neziskovky Člověk v tísní získal ocenění věnované společností Avast, řada komentářů reagujících na tuto informaci odsoudila samotnou počítačové antivirové programy vytvářející společnost s tím, že už si jejich produkt nekoupí. Na reklamy s černochy, gayi a dalšími podstrkovanými tématy pak lidé reagují též negativně, nebo již otupěli a ignorují je. Ne nadarmo je u nás léta populární šot firmy Kofola, kde je v hlavní roli děvčátko s tátou a divokým prasetem. Nene, já už ho vidím… Jde o klasickou ukázku práce geniálního kreativce znajícího českou mentalitu.

Češi nejsou rasisté ani xenofobové. Na druhou stranu však žijí v srdci Evropy, do něhož černoch donedávna zavítal jen na studium či omylem. Nikdy jsme neměli kolonie, výjimkou bylo Rakousko za doby Přemysla Otakara II. a rozsáhlá území za Karla IV. To je samozřejmě trochu nadsázka, nicméně ani na těchto místech nebyli dosud černoši doma. Vycházíme z národních zvyků a potřeb. Německo má však zase nový plán, jak k nám pár desítek tisíc migrantů dostat. Má představu jej uskutečňovat od druhé poloviny příštího roku, a pokud se vláda podřídí, pak to bude ten správný okamžik, kdy by měla padnout. No a do té doby nás z televizních obrazovek budou krmit něčím, co je neopodstatněné a má nás to připravit na tu krásnou dobu, kdy se i my budeme bát o své manželky, dcery a děti. Později i o majetek a vlastní životy. V H&M či přes Zalando by si správný uvědomělý Čech už nic koupit asi neměl. Jenže jen málokdo si uvědomuje, že svým nákupem u takovýchto firem podporuje globalismus v té nejhorší podobě. Peníze se točí dál.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Alena Fuszteiová 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Kamil Potoček 300,- Kč, Ivanka Podzimková 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Iva Floríková 300,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, ing. Josef Musil 200,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč


Celkem za měsíc: 10 698,00 Kč
Vybráno 30.56%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 583 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (47 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
109 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.