12.9.2013
Kategorie: Ekonomika

Registrační pokladny aneb drátem do oka, živnostníku!

Sdílejte článek:

PAVEL JURUTKA 12|09|2013

Metoda volebního úspěchu socialistů je jednoduchá: pracovité živnostníky a podnikatele označíme za zloděje (nebo příživníky) a to paušálně. Poté oznámíme národu, že zrušíme poplatky ve zdravotnictví a všem pravicovou vládou doposud usurpovaným jedincům přidáme dávky, důchody, minimální mzdy, příspěvky, přílepky, dotace…

 

 

I volič, který se o věci makroekonomické vůbec nezajímá, často na rozdíl od eminentního zájmu o sousedovu kozu, si v takové chvíli spočítá, že na to všechno státu nebudou peníze stačit (na rozdíl od Bohuslava Sobotky, kterému je tento fakt v honbě za premiérským postem úplně fuk). A tak se sám pro sebe zeptá, občan pochopitelně, nikoliv Sobotka, spolu s Ducháčkem: “A kdo to tam dá?” Neboli, kde na to ti naši kluci zlato-oranžoví vezmou.

 

Odpověď je pohotová: zavedeme registrační pokladny a všem těm podvodníkům (rozuměj pekařům, stolářům, zelinářům, malým obchodníkům, restauratérům a tak podobně) zatneme tipec. Namísto do svých auťáků, bazénů a vil budou peníze odvádět státu, který přece peníze nutně potřebuje.

 

Realita je ale poněkud jiná a předvolební lež Bohuslava Sobotky a stínového socialistického ministra Mládka by neměla zůstat nepovšimnuta. Protože pokud se k moci tahle parta přerozdělovačů dostane a pokud tento nesmysl (jeden z mnoha) uvede v život, bude to průšvih, který napáchá škody na mnoho let dopředu a paradoxně poškodí nejvíc právě voliče socdem.

 

Registrační pokladna sama o sobě je v tom zcela nevinně. A je dobré tomu rozumět: nejde o paragony lidem, jde o elektronickou registraci večekerého účtování přímo kontrolovatelné státem. Registrační pokladnu už dnes mají v mnoha obchodech, zejména těch větších a zcela bez potíží s ní pracují i menší obchodníci a provozovny. Důvod je prostý – je to ve skutečnosti jen počítač, který uživateli dovoluje svůj obchod provádět moderněji, lépe evidovat (tedy registrovat) své zboží, své účtenky a s těmito daty snadněji pracovat. To, že takovou pokladnu nemají jiní, třeba menší obchodníci, je zcela pochopitelné: je to pro ně při jejich tržbách nákladné a složité. Metoda papír-tužka nebo mini pokladna (kalkulačka s tiskárnou) je pro ně levnější a naprosto dostatečnou volbou. A co víc: je to jejich svobodná volba.

 

 

A vůbec to prosím neznamená, že takoví obchodníci šidí zákazníky a stát. Mezi nimi, tak jako ve všech oborech lidské činnosti, jsou pochopitelně “podvodníčci”. Nakonec se podívejte do horních pater politiky, do toho výkvětu naší společnosti a to od leva do prava. Dacanů je malé procento, které tady ale vždycky bylo a vždycky bude, protože prostě lidi už jsou takoví. Malý vzorek, který pánové Sobotka s Mládkem používají jako volební marketing, a kterým si dovolují dehonestovat tu velkou spoustu pracovitých a poctivých lidí, kteří v této zemi ještě tvoří hodnoty, snaží se a jsou ochotni nejen spoléhat se sami na sebe a nikoliv na stát, ale ještě dávají práci mnohým z nás. Povětšinou rozumí dobře tomu, proč sousedova koza je o cosi větší a netrhá jim to žíly. Jsou to oni, kdo ve skutečnosti tvoří důchodový a sociální fond a kdo do státní kasy peníze odvádí a odvádí jich stále víc.

 

Registrační pokladna tedy sama o sobě problémem není. Problémem je, když se sociální inženýr rozhodne, že zruší pro občany možnost volby a nařídí takovou věc používat povinně. I to by mu ale bylo málo: fatálnější krok je povinnost připojit svou registrační pokladnu k té velké – státní pokladně. Obchodník vyfasuje od státu registrační číslo (něco jako cejch vypálený na čelo) a každá transkace, kterou uskuteční, byť by vám jen prodal půl kila okurek pod kaštany, musí být provedena, registrována a vytištěna pod tímto číslem a ideálně, a už i takové modely ve světě existují, on-line, tedy ihned odeslána státní finanční policii (jinak se mi tyhle biřice nedaří pojmenovat).

 

Důsledek podle Sobotky a Mládka? Desítky ne-li stovky miliard ve státní pokladně navíc, které oni budou moci (dle svého úsudku) spravedlivě rozdělit.

 

Reálný důsledek? Velké množství malých živnostníků se na to vy… nechají toho. Bude pro ně rozhodně lepší, než kupovat drahou techniku, zadlužit se a být šikanován státní finanční policií, svůj byznys zavřít, koupit si rybářské náčiní a chodit na ryby. A na pivo. Rostoucí příspěvky od státu pro ně budou lákavější a jistější živností.

 

O lidech, kteří tak přijdou o práci, o možnost sezónních výdělků (třeba studentů a mladých lidí bez potřebné praxe) a všech dalších důsledcích ani nemluvě. Do státní kasy tak nejen, že nepřiteče více peněz, ale peněz bude mít stát méně. O to více bude mít občanů neproduktivních a netečných, na státu zcela závislých. I to je, bohužel, cílem socialistického řízení světa prostřednictvím dotační a příspěvkové nesvobodné společnosti.

 

Až se vám zase bude zdát, jak skvělý je to nápad, zavést registrační pokladny, vzpomeňte si na drobného prodejce zeleniny u vás na trhu, kamaráda, který má obchod, dílnu nebo hospodu. Kterého možná tak často nevídáte, protože od rána do večera maká, ale u kterého možná pracuje někdo z vaší rodiny. Po registrační léčbě socialistů tam velmi pravděpodobně už nebudou.

 

O další porci nesvobody pro občany, kterou tento nesmysl znamená, ani nemluvě. Až se vám opět Sobotka s Mládkem pokusí vymýt mozek lacinými argumenty, buďte ve střehu. Po registračních pokladnách, majetkových přiznáních a finanční policii přijdou další léky z jejich dílny, které budou znamenat další omezování svobod občanů. A svoboda nemá alternativu.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Miloslav Zabloudil 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Richard Kovaříček 500,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Aleš Berka 300,- Kč, Mgr. Eva Kocábková 1000,- Kč, Pavel Janda 300,- Kč, David Stránský 1000,- Kč, Bc. Hynek Julínek 1000,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Ondřej Vodehnal 200,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Martin Macháček 200,- Kč, Luděk Kurka 200,- Kč, Miroslav Meder 650,- Kč, Robert Schlesinger 1000,- Kč, Vilém Černohorský 150,- Kč, Libor Fránek 50,- Kč, Otakar Matěk 50,- Kč, Eva Bielovicová 300,- Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Irena Mathauser 500,- Kč, Jan Slaba 200,- Kč, Petr Žabička 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Tatiana Vráblová 200,- Kč, Alena Fuszteiová 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Markéta Frydlová 200,- Kč, Milan Černý 1000,- Kč, Marie Svajdová 200,- Kč, Vojtěch Smrčka 1000,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, Petra Rohlíčková 300,- Kč, Martin Vojtíšek 500,- Kč, Jiří Mondek 500,- Kč, Helena Kominíková 100,- Kč, Michal Horák 666,- Kč, Hana Pekárková 300,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Pavel Michalík 500,- Kč, Jaroslav Borufka 300,- Kč, Rene Grabmuller 2000,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Mgr. Jiří Kraus 1984,- Kč, Jaroslav Neuman 200,- Kč, Martina Franzová 1000,- Kč, Jan Traxler 1000,- Kč, Josef Tuček 500,- Kč, Milan Zelina 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, František Šmíd 1000,- Kč, Milan Hlaváček 200,- Kč, Šárka Průdková 300,- Kč, Nezn. dárce (poštou) 250,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Ladislav Matoušek 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Jozef Sykora 249,80 (10 eur), Josef Bílek 200,- Kč, Jan Králíček 1000,- Kč, Jan Cerny 5000,- Kč, Vitesse PSP Ltd. 100,- Kč, Jan Pšenička 400,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 300,- Kč, Jiří Chudý 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Josef Bárta 200,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 45 415,80 Kč
Vybráno 129.75%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 6 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
4 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.