12.9.2013
Kategorie: Ekonomika

Registrační pokladny aneb drátem do oka, živnostníku!

Sdílejte článek:

PAVEL JURUTKA 12|09|2013

Metoda volebního úspěchu socialistů je jednoduchá: pracovité živnostníky a podnikatele označíme za zloděje (nebo příživníky) a to paušálně. Poté oznámíme národu, že zrušíme poplatky ve zdravotnictví a všem pravicovou vládou doposud usurpovaným jedincům přidáme dávky, důchody, minimální mzdy, příspěvky, přílepky, dotace…

 

 

I volič, který se o věci makroekonomické vůbec nezajímá, často na rozdíl od eminentního zájmu o sousedovu kozu, si v takové chvíli spočítá, že na to všechno státu nebudou peníze stačit (na rozdíl od Bohuslava Sobotky, kterému je tento fakt v honbě za premiérským postem úplně fuk). A tak se sám pro sebe zeptá, občan pochopitelně, nikoliv Sobotka, spolu s Ducháčkem: “A kdo to tam dá?” Neboli, kde na to ti naši kluci zlato-oranžoví vezmou.

 

Odpověď je pohotová: zavedeme registrační pokladny a všem těm podvodníkům (rozuměj pekařům, stolářům, zelinářům, malým obchodníkům, restauratérům a tak podobně) zatneme tipec. Namísto do svých auťáků, bazénů a vil budou peníze odvádět státu, který přece peníze nutně potřebuje.

 

Realita je ale poněkud jiná a předvolební lež Bohuslava Sobotky a stínového socialistického ministra Mládka by neměla zůstat nepovšimnuta. Protože pokud se k moci tahle parta přerozdělovačů dostane a pokud tento nesmysl (jeden z mnoha) uvede v život, bude to průšvih, který napáchá škody na mnoho let dopředu a paradoxně poškodí nejvíc právě voliče socdem.

 

Registrační pokladna sama o sobě je v tom zcela nevinně. A je dobré tomu rozumět: nejde o paragony lidem, jde o elektronickou registraci večekerého účtování přímo kontrolovatelné státem. Registrační pokladnu už dnes mají v mnoha obchodech, zejména těch větších a zcela bez potíží s ní pracují i menší obchodníci a provozovny. Důvod je prostý – je to ve skutečnosti jen počítač, který uživateli dovoluje svůj obchod provádět moderněji, lépe evidovat (tedy registrovat) své zboží, své účtenky a s těmito daty snadněji pracovat. To, že takovou pokladnu nemají jiní, třeba menší obchodníci, je zcela pochopitelné: je to pro ně při jejich tržbách nákladné a složité. Metoda papír-tužka nebo mini pokladna (kalkulačka s tiskárnou) je pro ně levnější a naprosto dostatečnou volbou. A co víc: je to jejich svobodná volba.

 

 

A vůbec to prosím neznamená, že takoví obchodníci šidí zákazníky a stát. Mezi nimi, tak jako ve všech oborech lidské činnosti, jsou pochopitelně “podvodníčci”. Nakonec se podívejte do horních pater politiky, do toho výkvětu naší společnosti a to od leva do prava. Dacanů je malé procento, které tady ale vždycky bylo a vždycky bude, protože prostě lidi už jsou takoví. Malý vzorek, který pánové Sobotka s Mládkem používají jako volební marketing, a kterým si dovolují dehonestovat tu velkou spoustu pracovitých a poctivých lidí, kteří v této zemi ještě tvoří hodnoty, snaží se a jsou ochotni nejen spoléhat se sami na sebe a nikoliv na stát, ale ještě dávají práci mnohým z nás. Povětšinou rozumí dobře tomu, proč sousedova koza je o cosi větší a netrhá jim to žíly. Jsou to oni, kdo ve skutečnosti tvoří důchodový a sociální fond a kdo do státní kasy peníze odvádí a odvádí jich stále víc.

 

Registrační pokladna tedy sama o sobě problémem není. Problémem je, když se sociální inženýr rozhodne, že zruší pro občany možnost volby a nařídí takovou věc používat povinně. I to by mu ale bylo málo: fatálnější krok je povinnost připojit svou registrační pokladnu k té velké – státní pokladně. Obchodník vyfasuje od státu registrační číslo (něco jako cejch vypálený na čelo) a každá transkace, kterou uskuteční, byť by vám jen prodal půl kila okurek pod kaštany, musí být provedena, registrována a vytištěna pod tímto číslem a ideálně, a už i takové modely ve světě existují, on-line, tedy ihned odeslána státní finanční policii (jinak se mi tyhle biřice nedaří pojmenovat).

 

Důsledek podle Sobotky a Mládka? Desítky ne-li stovky miliard ve státní pokladně navíc, které oni budou moci (dle svého úsudku) spravedlivě rozdělit.

 

Reálný důsledek? Velké množství malých živnostníků se na to vy… nechají toho. Bude pro ně rozhodně lepší, než kupovat drahou techniku, zadlužit se a být šikanován státní finanční policií, svůj byznys zavřít, koupit si rybářské náčiní a chodit na ryby. A na pivo. Rostoucí příspěvky od státu pro ně budou lákavější a jistější živností.

 

O lidech, kteří tak přijdou o práci, o možnost sezónních výdělků (třeba studentů a mladých lidí bez potřebné praxe) a všech dalších důsledcích ani nemluvě. Do státní kasy tak nejen, že nepřiteče více peněz, ale peněz bude mít stát méně. O to více bude mít občanů neproduktivních a netečných, na státu zcela závislých. I to je, bohužel, cílem socialistického řízení světa prostřednictvím dotační a příspěvkové nesvobodné společnosti.

 

Až se vám zase bude zdát, jak skvělý je to nápad, zavést registrační pokladny, vzpomeňte si na drobného prodejce zeleniny u vás na trhu, kamaráda, který má obchod, dílnu nebo hospodu. Kterého možná tak často nevídáte, protože od rána do večera maká, ale u kterého možná pracuje někdo z vaší rodiny. Po registrační léčbě socialistů tam velmi pravděpodobně už nebudou.

 

O další porci nesvobody pro občany, kterou tento nesmysl znamená, ani nemluvě. Až se vám opět Sobotka s Mládkem pokusí vymýt mozek lacinými argumenty, buďte ve střehu. Po registračních pokladnách, majetkových přiznáních a finanční policii přijdou další léky z jejich dílny, které budou znamenat další omezování svobod občanů. A svoboda nemá alternativu.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 400,00 Kč
Vybráno 35.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 85 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...