polsko soudy
10.9.2017
Kategorie: Společnost

Reforma polské justice stále trnem v oku všech reziduí komunistických režimů jak i západních neomarxistů

Sdílejte článek:

CATHOLIC OBSERVER

Polská reforma justice – vedle odmítání přijmout běžence, které pozvala do Evropy svévolně německá kancléřla Merkelová – se ocitá neustále pod palbou levičáků, ať už jde o rezidua komunistického režimu tak o novodobé levičáky na Západě, kteří dnes spojili své síly a jejichž exponenti v orgánech EU se snaží zapojit na straně „totální“ čili destruktivní opozice do jejího boje proti polské vládě, která vzešla z přesvědčivého výsledku parlamentních a senátních voleb v říjnu 2015.

 

S nejvyšší pravděpodobností lze očekávat v nadcházejících týdnech vzrůst pozornosti tomuto tématu, neboť na 13. září připadá termín dalšího zasedání Sejmu (parlamentu) a také termín, ve kterém by měl být připraven k rozpravě návrh dvou ze tří zákonů prezidenta Dudy, které před prázdninami vetoval. Jak se ukazuje, nadací Otveřený Dialog“, organizující protivládní demonstrace v Polsku, o níž jsem referoval na samém za-čátku srpna, a u které se ukázalo ruské pozadí jejího financování, zdroje orgzanizování proti-vládních akcí tyto aktivity nekončí. Aktivní jsou i další organizace, a jak ukazuje v těchto dnech líčení fakt podané novinami „Gazeta Polska“, jde u nich rovněž o zázemí Sőrőse a Berlína, jenž se lety stal fakticky výrazným trojským koněm Ruska na Západě. Nechme dále promluvit „Gazetu Polskou“, jejíž šéfredaktor Tomasz Sakiewicz zveřejnil 6.září článek s ti-tulem „Poláci mají právo vědět: Ti, kteří platí organizátory protestů, se nacházejí v Berlíně“. Zde v překladu jeho nejpodstatnější část:

– Myslím, že polští občané mají právo vědět, že ti, kteří stojí v čele „demokratického“ protestu, a ti, kteří říkají, že jim jde o Poláky, reprezentují zájmy těch, kteří jim platí, a ti, kteří jim platí, se nacházejí v Berlíně – hovořil v televizi na kanále TVP Info šefredak-tor novin „Gazeta Polsa“ Tomasz Sakiewicz.

Jen v první polovině r. 2017 obržela protivládní Akcja Demokracja od subjektů spojených s Německem téměř 100 tisíc Eur – vyplývá z nejnovějších dat nadace. Jak zjistily noviny „Gazeta Polska”, dříve na nasbírání poloviny tak obrovské kvóty nadace potřebovala celý rok. Má letošní hojnost sponsorů z Německa s výjmečnou intensitou po-uličních protestů ve Varšavě spojitost?

„Byla to dobře režírovaná a dopře zaplacená akce, mající zua cíl udeřit na polskou vládu“ – to v interview s „Gazetou Polskou“ o červencových protestech proti vládní reformě justice prohlásila nedávno premiérka Beata Szydlová. Tento názor vyvolal u protivlátních komen-tátorů i politiků opozice vztek. „Paní Beata Szydłová sprostě lže. Uráží stovky tisíců Poláků lhaním, že červencové protesty byly zaplaceny. To je nejhorší komunistická rétoriky“ – bouřil Tomasz Lis, šéfredaktor „Newsweeku” (který v Polsku vydává německý Springer Verlag, v jehož dozorčí radě je soudruh Sauer, partner žijící v partnerském svazku s Merkelovou – pozn. překl.), a v radiu TOK FM (komerční rozhlasová stanice, známá polské veřejnosti jako hlásná trouba totální čili destruktivní opozice – pozn. překl.). „Nejsnadněji slabost svého prostředí, slabost politiky strany Právo a Spravedlnost lze vysvětlit teorií spiknutí“ – hovořil poté v interviwe s TVN24 Krzysztof Brejza z Občanské Platformy (liberálně až ultra-levicová strana, která se dodnes nesmířila s tím, že těžce prohrála v r. 2015 volby – pozn. přek.) A dodával: „Svědčí výlučně a jen o paranoidním postoji paní premiérky, paranoidním postoji Jarosława Kaczyńského, jenž ve vlastním neúspěchu, a především v protestech a v síle občanské společnosti vyhledvá nějaké velké spiknutí tajemných sil.“

Ale invektivy a zapírání faktů nic nepomůže. Po nedávném článku v „Gazetě Polské“, odhalujícím sponsory Akce Demokracie v letech 2015-2016, informace podané „Gazetou Polskou“ nikdo nedementoval.

“Gazeta Polska” připomíná: Tato organizace, která je hlavním koordinátorem protestů proti reformě justice, je po dva roky financována Evropskou Klimatickou Nadadcí (EFK). Šéfem její dozorčí rady – jak „Gazeta Polska“ odhalila – je bývalý náměstek německého ministra financí, jenž Rusku zajistil peníze na budování plynovodu Nord Stream (podmořský plynovod pod Baltem z Ruska do Německa, míjející skandinávské země, Polsko i baltické státy, mající zajistit především závislost Německa výlučně na ruském plynu, s tím, že Německo s patřičnou přirážkou by jej rozprodávalo dál. U jmenovaných zemí i dalších zemí naráží tato stavba na rozhodný odpor – pozn. překl.). Tento bývalý náměstek německého ministra financí v době, kdy Akcja Demokracja od EFK dostávala sta tisíce zlotých, byl také viceprezidentem Deutsche Bank. „Gazeta Polska“ také zveřejnila, že v EFK zasedají na ředitelských postech rovněž osoby spojené s francouzskou vládou, mj. poradkyně francouzského premiéra a osoba pracující pro tamější ministerstvo zahraničí. .

Pravost jak zjištění „Gazety Polské“ tak i závěrů premiérky Beaty Szydłové potvrzují další fakta. Ukazuje se, že peníze do Akce Demokrecie plynuly ze zahraničí nejen v letech 2015-2016, nýbrž také v tomto roce. A to velmi širokým proudem. Jak „Gazeta Polska“ zjistila, jen v období 1. Ledna do 31. Července 2017 obdržela nadace ze zahraničí finanční podporu ve výši 90 tisíc Eur! Pro porovnání: za celá rok 2015 obdržela Akcja Demo-kracja od dárců grantů kolem 50 tisíc Eur.  

A co je nejzajímavější, s Německem jsou spojeni všichni letošní sponzoři Akcji Demokracja: Dvěma dárci jsou nadace registrované za naší západní hranicí, zatímco v čele dozorčí rady třetího stojí „Gazetou Polskou“ už vylíčený Caio Koch-Weser – bývalý náměstek německého ministra financí a bývalý viceprezident Deutsche Banky. A zde přesné údaje: Téměř 35 tisíc Eur převedla na konto Akcji Demokracja v prvních měsících roku 2017 německá Campact. A kdo za tou stojí? Campact je členem mezinárodní sítě OPEN, kterou vede americká organizace MoveOn (a s ní je spojen Ben Brandzel jako zakladatel a výkonný ředitel OPENu). OPEN pak zase stál za násilí plnými nepokoji v USA, zorganizovanými po zvolení Donalda Trumpa prezidentem. Mezi hlaními sponzory MoveOn nalezneme z George Sőrőse, miliardáře a finačního spekulanta, známého z věnování obrovských sum na ideologické projekty zaměřené proti národním vládám, bránícím tradiční hodnoty.

Ještě větší kvóty během posledních měsíců obdržela Akcja Demokracja od další v Berlíně registrované nadace – WeMove. Jde o až 45 tisíc Eur. V týmu WeMove lze nalézt mj. Marlenę Löhrovou, známou političku německé Strany Zelených v letech 2009–2013 vedla struktury tohoto seskupení ve spolkové zemi Šlesvicko-Holštýnsko). Když prohlédneme, kdo organizaci WeMove financuje, čeká nás nějaké překvapení. Ukazuje se, že hlavním dárcem nadace je … Campact. Čili nadace, která podporuje také Akcji Demokracja, a která je v mezinárodní síti subjektů napojených na financování Sőrősovým MoveOn.

10 tisíc Eur v r. 2017 (a cca 50 tisíc Eur v minulých letech) věnovala na Akcji Demokracja Evropská Klimatická Nadace, mající – jak už „Gazeta Polska“ napsala – osobou Caio Koch-Wesera vazbu na Německo. “GP” dodává, že v EFK byl u bývalého viceprezidenta Deu-tsche Banku ještě nedávno zaměstnaný Piotr Trzaskowski, jeden ze zakladatelů Akcji Demokracja. To ukazuje stupeň závislosti varšavské organizace na této mezinárodní nadaci. Stojí za to připomenout, že zakladatelem a prvním šéfem EFK byl George Polk – blízký poradce, spolupracovník a společník … George Sőrőse – píše nejnovější “Gazeta Polska”.

Potud „Gazeta Polska“. Co na závěr? Sáhnemě do paměti o hodně let zpět – napadne nás historie ODA ještě v době trvání Československa? Což to nebyla Adenauerova nadace, kdož se tehdy podílel finančně – mj. na tom, že v ODA fakticky převzala skupina kolem Vladimíra Dlouhého? Na mysl přišla taková otázka, jakmile také v Polsku padla zmínka o financování toutéž nadací Občanské Platformy – jejímž ovocem krom servilního vůči Berlínu i Moskvě za doby jejího vládnutí je výrazná kompomenta polské tzv. totální, ve skutečnosti destruktivní opozice? Ano, ovoce….“Po ovoci poznáte je.“

Zdroj: http://niezalezna.pl/202558-sakiewicz-polacy-maja-prawo-wiedziec-ci-ktorzy-placa-organizatorom-protestow-znajduja-sie-w-berlinie

Překlad Catholic Observer

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, ing. Miroslav Bohatý 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 17 709,00 Kč
Vybráno 50.59%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 73 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 3,94 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.