16.7.2015
Kategorie: Společnost

Referendum o vystoupení z EU

Sdílejte článek:

JAROMÍR HLUBEK 16|07|2015

Nedávno projednávaný zákon o referendu, kde by stačilo k jeho vyhlášení 250 000 petentů, jistě neprojde. Připosrané politické špičky to ve strachu o svou holou existenci nedovolí. 250 000, vždyť to je “tak málo” a mohlo by nás to připravit o všechno.

Naši politici, napříč politickým spektrem, prodali svou vlast a svou čest za příslib blahobytného života. Dotace, dotace, dotace, to je slovo, které lze nejčastěji slyšet ve sdělovacích prostředcích a zejména se to týká jejich nečerpání. I kdybychom na dotacích dostali z EU víc než do EU vložíme, stále to je ztrátový projekt, kofinancování, byrokracie s nimi spojená a v neposlední řadě hrubá zlodějna v různých regionálních programech. Další škoda je, že za peníze daňových poplatníků se předraženě financují projekty, které občané vůbec nechtějí, chtějí je jen zájmové skupiny, paradoxně taky financované z peněz daňových poplatníků.

Někdo namítne, že dotace jsou dobro, opak je pravdou. Zlikvidovaly naše zemědělce, jelikož francouzští, španělští a polští zemědělci je berou, naši ne, tudíž nemohli konkurovat a zanikli, zlikvidovaly naše potravinářství ze stejného důvodu. Na druhé straně profitují firmy, které by v normálním tržním prostředí nikdy nemohly uspět, jelikož by nabízely své produkty za reálné ceny a málokdo by je chtěl, solární energie, biopaliva, atd. Taky máme nádherné, rozpadající se, cyklostezky zející prázdnotou za miliardy korun a samozřejmě ještě mnohem a mnohem víc věcí, příkladně lavičky Václava Havla. Regulovat občany se stalo modlou, věci, které nechtějí jim povinně nanutit pod hrozbou sankcí, věci, které chtějí jim zakázat.

eupic

Je to jen trošku jiný socialismus než jsme zažili před 89. Tenkrát věci, které občané chtěli, prostě nebyly, vlastně byly, ale jen pro někoho, o věcech, které občané nechtěli se nesmělo mluvit. Dnes budeme mít exkluzivní kluby kde se bude moct kouřit, ale každý se tam nedostane, jedním z nich je jistě Poslanecká sněmovna a o věcech, které občané nechtějí se taky nesmí mluvit. Je to socialismus s lidskou tváří, aby socialisté všeho druhu vyšli vztříct svým voličům, jsou ochotni zlikvidovat vrstvu lidí, kteří je živí a nabrat si nebetyčné dluhy. Takto se to provozovalo v Řecku a v trošku menší míře se to provozuje v celé EU. Argumenty, že my jsme málo zadlužení neobstojí, Řekové taky byli svého času málo zadlužení. Konečný výsledek je předem nalinkován, kdo hospodaří doma  ví, že takto to prostě nefunguje a jsem rád, že skutečnost popřela někdejší výrok premiéra Paroubka, že dluhy se neplatí. Možná neplatí, ale přijdete o dům nebo říšský protektor nařídí vašim sousedům aby to zaplatili za vás. A co když vy budete zrovna tím sousedem, budete  mít toho rozmařilého souseda rádi?

Asi jste pochopili, že narážím na rozhodnutí summitu EU. Říkají, vy nebudete nic platit, jen budete ručit, ale v případě Řecka je to naprosto totéž. Za pár měsíců budeme ručit Portugalsku, pak Španělsku a nakonec Francii. Může to vůbec vést k něčemu dobrému?

Pokud EU dospěje do tohoto stavu již referenda nebude potřeba, jelikož nebude z čeho vystoupit, ale my budeme naprosto vyčerpaní, nebudeme mít už ani to málo, v poměru k jiným zemím EU, paradoxně ty nejzadluženější na tom budou nejlíp, ale takhle nelze progresivně myslet. Marxisticko socialistický projekt naprosto selhal, opustil cestu hospodářské spolupráce a vydal se sovětskou cestou donucování, vydírání, ponižování. Řekové se cítí ponížení, jak se máme cítit my, kteří jsme dosáhli 80% průměru produktivity EU a naši lidé vydělávají s bídou třetinu? Takže to referendum o vystoupení by mělo být co nejdřív, nejlépe současně s britským, ať EU uštědříme konečnou ránu. Mám, však,  velmi vážnou obavu, že se budeme v dekadentní EU potácet až do jejího úplného konce

Obvykle nejsem tak tvrdý, ale okolnosti mne k tomu donutily. Bez servítků vám to nikdo z oficiálních kruhů neřekne.

ZDROJ: Jaromír Hlubek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 765,- Kč
Vybráno 39.32%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 66 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...