BARTOSPIONYR
4.6.2021
Kategorie: Politika

Referendum o Pirátech

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Včera jsem doma chystal zateplení nového vikýře na střeše a jedním uchem jsem poslouchal rozpravu poslanců k navrženému vyslovení nedůvěry vládě.  Pokud jste to ještě neviděli, nechte to plavat. Ztráta času. Desetkrát omleté kecy pořád dokolečka. K tomu komunistické tanečky, které Vojtovi Filipovi zařídí, aby od Andreje něco ukáplo a zcela zbytečná snaha ČSSD zachránit pozice. 

 

Zajímavý byl asi jen Babišův projev o Pirátostánu –  kdy skoro křičel, že tady nechceme migranty, nechceme se dělit ani o auta ani o baráky. Tak nějak to vyznělo jako začátek volební kampaně. Zcela jistě se zítra někdo najde, kdo Babišovi otluče o hlavu, že v jeho slavném snáři z předchozích let ještě mluvil jinak a se sdílenou ekonomikou neměl problém. Takže bych si myslel, že babišovi marketéři dostali dobře zaplaceno a vyhmátli leitmotiv letošních voleb. 

Na jedné straně progresívní Piráti  a Starostové, kteří už se svými představami o budoucnosti přišli. Na straně druhé pak bude Babiš hájit starý svět. Koneckonců proč ne. Mára Prchal mu zařídil, že pro podnikatele byl pravičák, pro důchodce byl levičák, tak proč by nemohl být i konzervativec pro ty, kteří se teď lekli vlastní odvahy a začalo jim docházet, co nám ti mladí krásní a chytří chtějí po volbách připravit. 

A mezi tím se plácá ODSka, jejíž předseda ve své strategické moudrosti obětoval část voličů, kteří koalici s TOPkou nemohli vydýchat. Pak si přibral milé krajany z KDU, kteří celkem nepokrytě kopou za ladsmanšaft, což ODSce zase sebralo voliče. A nakonec se z pokrokového mladého muže stalo šovisnistické prase, což spolukoalici sebralo většinu TOPáckých hlasů. Ve strategické rozumnosti Fiala nadále prohlásil, že s Babišem koalu nikdy neudělá (i když mají prakticky totožný volební program)…  Co z toho plyne? Že Piráti s Babišem se o modroptácké voliče rádi podělí.  Výsledkem bude oslabená ODS a Pekarová Adamová na koni. Jinak nic. 

Piráty jsme tu probrali už dost důkladně. Sice nám teď jejich představitelé tvrdí, že půjdou jen po velkých penězích a velkých firmách a mlalého českého škudlila, co si vydělal na dům, nechají na pokoji, ale zatím dělali přesný opak. V Praze omeziují vjezd aut a zároveň zdražují hromadnou dopravu. Je to pár dnů, co prošla tiskem krátká noticka, že v městských bytech razantně zvedli nájemné.  Kdo vládena Praze? Hřib. Jedna a jedna jsou dvě. A k tomu to jejich ojroudavačství… 

Všimněte si, že ani příznivci Pirátů nesouhlasí s těmi šílenými nápady. A tak tvrdí, že jde o hoax. Žádný pirátofil se hrdě nehlásí k těm sociálním experimentům s daněmi a bezuhlíkovou budoucností. Tvrdí, že to tak není. Zavírají oči sami před sebou. I leckterým pravdoláskařům už začíná docházet, že je sice hezké bojovat proti Babišlovi, ale jeho případným odstraněním to neskončí.  Svým způsobem si totiž přáli Babišův volební program, ale bez Babiše. 

Povšimněte si další části Babišovy kampaně, kterou navíc platí stát – udělat tečku za koronavirem. Už jsem tu psal, že si můžeme všichni myslet co chceme, ale Babiš si přes všechny chyby a problémy nakonec prosadil svou – testování a očkování. Dopracoval se k sto tisícím dávkám denně a ještě zrychluje. Dopracoval se k nějakým dohodám se sousedními státy, dopracoval se k nějakému covid pasu. Vsadil na vědeckou kartu. Že proočkování populace udělá za covidem konec. Že na podzim možná covid bude, ale už nebude nic zavřené a zřejmě už ani nebudou nutné ty covid pasy, protože kolektivní imunity bude dosaženo. 

Já samozřejmě nevím, jestli soudruzi vědci někde neudělali chybu. Nevím, jestli se nezačnou rodit postižené dětičky tak masově, že to nepůjde ututlat. Nevím, jestli covid neudeří plnou smrtící silou i přes pět milionů naočkovaných. Ale po roce dohadů o účinnosti a smyslu opatření tu bude jasný a nezpochybnitelný fakt – pět milionů naočkovaných. A mezi námi… já myslím, že to Babišovi vyjde. Že v září nastane druhá část kampaně, kterou pro Andreje opět zaplatí stát – slavnostní ukončování opatření a to tak, aby týden před volbami skončilo o to poslední. Pokud mu tohle vyjde, budou si chřipečkáři i Volný muset najít jinou hračku, aby mohli mluvit o iluminátské nadvládě nad světem. Ale v tíéí chvíli už většina odpůrců očkování bude už také zaregistrovaná na pigáro. Budou se za to stydět, ale udělají to. Zůstane jen pár zaťatých, kteří budou jen pro smích. 

Jo a Okamura se včera projevoval opět jako naprostý tlučhuba.  Ale možná je to mojí osobní antipatií k němu. Nenechte se mnou zviklat a udělejte si vlastní názor. 

A teď počítejte se mnou. Na jedné straně progresívní Pirátstvo. Na druhé straně pravičák/levičák/konzervativec Babiš.  Mezi tím rozhádaná/rozpadlá spolukoalice. ČSSD mimo i kdyby navrhovali třídenní pracovní týden. Okamura pořád stejný, pořád na svých. A Volný, kterému jeho téma pomaloučku vyklouzává. A reálné nebezpečí, že Piráti vyhrají a sestaví vládu… 

Jás i vlastně dovedu představit, že Vlk bude muset popřít sám sebe a po osmi letech vybídnout voliče, aby to hodili Babišovi, protože všechno ostatní je horší varianta. Nebo někdo víte o nějaké lepší? Existuje nějaká reálná možnost to někomu hodit, aby z toho nebyl pirátský ojrosen? Aby z toho nebyly ty zdaněné nemovitosti, migranti a ojrobonzování ve velkém?  Samozřejmě i Babiš něco jiného říká a něco jiného dělá. I on musí tančit mezi vejci. I on musí podkuřovat, kupovat předražené vrtulníky a vyhošťovat ruské agenty. 

Základní otázka do voleb se mi zda býti jasnou… Je lepší oligarcha přihrávající si ojrodotace, nebo mladí komsomolci a jejích verze beztřídní a bezemisní společnosti? 

Aby bylo jasno, já nevím, jak dopadnou volby. Ale předpovídám, že Piráti a Babiš budou mít zhruba stejně a zhruba stejně bude mít i ODS/spolukoalice a Okamura. Nakonec to celé bude ležet na komunistech, pokud se dostanou. O premiérovi rozhodně maličká nepatrná většina vzniklá možná i z přepočtů hlasů na mandáty. Okamura bude muset jít s Babišem a Fiala chtě nechtě bude muset jít s Piráty. 

Letošní volby budou především referendum o pirátském programu. Hlavní motiv voleb bude o tom, zda si nechat to, co tu máme i s tím nemilovaným miliardářem a nebo přeorat ve společnosti takřka všechno. 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Otakar Ježek 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 622,48 Kč
Vybráno 44.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 877 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 3,79 out of 5)
Loading...
56 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)