DVORAKCT
25.2.2021
Kategorie: Společnost

Ředitel ČT Dvořák už zase nemá dost

Sdílejte článek:

PAVEL JURUTKA

JURUTKANení lepšího rybníka v české kotlině, než ten daňový. Daně totiž musí platit i ten nejposlednější uhlíř a spousta koumáků se od peněz vybraných na daních nehne ani na chvilku.

Bodejť. Daně jsou jistý prachy. Pak už stačí mít jen hroší kůži a schopnost dělat amorální kroky, a můžete si “přilepšovat” jak na běžícím pásu. Pochopil to svého času “podnikatel” Babiš, kterému došlo, že když chce krást ve velkém, musí být u zdroje. A je jich spousta dalších, hradní parta, Mynář, Prymula a nakonec i Dvořák.

U Dvořáka je potíž znásobena existencí ČT, tedy subjektu, který je nazýván “Veřejnoprávní”, tedy natolik důležitý a vzletný pojem, že před ním běžný občan klečí v posvátném respektu a dnes často i v posvátné hrůze. Nejde se toho totiž zbavit. Peklo vzešlé z komunismu pokračuje za zavřenými dveřmi areálu ČT, kde se zakopala hromádka stále méně kvalitních redaktorů, kteří uzákoněni mohou sedm miliard obratu ČT rozhazovat bez starostí, kde se ty prachy vzaly.

Bohužel jsme svědky slabé úrovně redaktorů, kteří pochlebují současnému (euro)režimu, vidíme neustále a zbytečně pohybující se a funící redaktory, které Dvořák po svém příchodu z privátního sektoru naučil této dramatické póze, protože na obrazovce musí být akce, i když zrovna sledujeme reportáž z mateřské školky. Klesá jazyková vybavenost a alespoň elementární znalosti redaktorů, často je jejich výkon na úrovni středoškoláka, kterému někdo dal hodinu, aby si vygůglil obsah a napsal si řeč.

ČT produkuje spoustu zbytečností, které by dávno neměly vznikat a současně přináší účelové reportáže, kterými masíruje veřejné mínění. Samozřejmě, že existují i povedené věci, v tak velkém objemu se najdou osobnosti typu Stacha, nebo pořady jako Reportéři ČT. Objevují se i kvalitní pořady na ČT Art a podobně. Celkově ale rapidně klesá úroveň a dávno měla být tato forma zrušena.

Pořady jsou uměle natahovány, což se ukazuje třeba u sportovních přenosů, které obvykle trvají nikoliv dobu samotného zápasu nebo závodu, ale chlapci ze sportovní redakce k tomu postaví nákladná studia (například olympijské studio na Lipně), půl hodiny před zápasem a půl hodiny po něm tam diskutují o nesmyslech, strkají kameru pomalu do tělních otvorů zpocených biatlonistek a snaží se vyšťárat co největší senzaci, jako například že se tenistka na hotelovém pokoji dívá na film a ráno snídala hemenex. Bezva. Parta nikdy nedospělých kluků si tu za peníze daňových poplatníků hraje jak na pionýrském táboře.

Televize (jakákoliv), či dnes už spíše TV kanál má za úkol přinášet informace a zábavu a současně může i přinášet názory redaktorů, osobností a kohokoliv, koho daný kanál chce angažovat. Na to má takový producent právo. Celé si to ale má platit sám a onen veřejnoprávní rozměr už měl dávno zmizet z legislativy stejně, jako nehezká povinnost občanů to platit.

Ano, kdo nechce sledovat hodinovou besedu s vysloužilým fotbalistou před utkáním, může si to zapnout až když zápas začne (tak to i dělám). Ale to není podstata věci, to hlavní je nemožnost vypnout tu strašnou televizní daň, které se nesmyslně říká televizní poplatek. Současný svět nabízí hromadu možností, jak si najít kvalitní (subjektivně) informace, pořady a kanály a taky si za ně zaplatit. Tady je svět správně, protože za výkon a produkt následuje dobrovolná odměna. Jako v jakémkoliv jiném obchodě. I informace, přenos nebo film je produkt a má se za něj platit.

Rád si koupím sportovní přenos, když mi ho někdo nabídne v mnou požadované podobě, ale vedle toho chci mít možnost neplatit to, co nechci. S povinnou daní České televizi ale musím platit dvakrát.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč

Celkem za měsíc: 15 364,00 Kč
Vybráno 43.89%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 732 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
58 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)