ceska-televize
26.11.2020
Kategorie: Společnost

Redaktorům České televize hrozí, že budou muset začít říkat pravdu

Sdílejte článek:

JORDANKA JIRÁSKOVÁ

jordanka-jiraskova90002827_0Snad nikdy nebylo v ČT takové dusno, jako teď, kdy začala konečně úřadovat rada České televize a dělat svoji práci.

Fridrichová, Wollner, Moravec a nejen ti, se drží na obrazovce České televize pevněji, než Putin prezidentského křesla.

První hrozbou pro ně bylo dosazení nových členů rady.

Když byla v květnu do Rady ČT zvolena Hana Lipovská, Xaver Veselý a Pavel Matocha, vyvolalo to značný rozruch. Jelikož jsou to lidé jiného smýšlení, než byly doposud veřejnoprávní stálice zvyklé.

Źe právě to je správně? Že by v radě měla být zastoupena všechna názorová spektra?

Že je dobré, aby se členkou rady stala vzdělaná žena a vynikající ekonomka?

Ano, ale to by nemělo být hospodaření České televize tak … řekněme zvláštní, aby se pan ředitel nemusel hystericky obávat o jeho zveřejnění.

Právě Hana Lipovská je pro svoje snahu zredukovat mrhání financemi největším trnem v oku stoupenců „staré“ dojné veřejnoprávní televize, která krmila hromadu vyžírek Českého showbyznysu.

Když chtěla Lipovská na konci léta vidět zblízka hospodaření České televize, tak si z ní ředitel Dvořák z pozice vrchního určovače pravdy veřejně vystřelil a pozval ji do hasičárny a výrobny ledu. Ohromně si u toho užíval svou nadřazenost. Odveta na sebe ale nenechala dlouho čekat a za prohlídku ledu, poslala nová rada k ledu celou dozorčí komisi.

Komise je jediný orgán, který vidí do hospodaření České televize a hlavně přehlíží letité mrhání penězi vydřenými od koncesionářských poplatníků. Proč právě to vyvolalo u veřejnosti takový odpor a choutky zlikvidovat Hanu Lipovskou? Chodili jí výhružky a nadávky. Ta dáma by zcela vážně, měla mít ochranku.

Do odboje se pustili i tradiční zastánci (rádoby) liberální levice – Hrušínský, Geislerová a řada moderátorů ČT, jejichž korýtka jsou nyní v ohrožení.

Proč takový povyk za výměnu komise? Co tak hrozného ČT skrývá?

Volba nové komise proběhla včera. A dle očekávání začala dramaticky. Člen rady, Šarapatka chtěl mermomocí na úvod přečíst dopis od ředitele Dvořáka. Byl to kádrový posudek kandidátů, kteří by se v žádném případě neměli dostat do dozorčí rady.

I přes několik upozornění pana Matochy, že se jedná o protiprávní jednání a snahu ovlivnit volbu, Zdeněk Šarapatka nakonec dopis stejně dramaticky přednesl.

Po celodenním jednání byli nakonec do komise nově zvoleni: Eva Hubková, Petr Juchelka, Jan Lamser, Zuzana Prokopcová a Michal Petrman.

Tolik k dění v socialistické televizi. V příštím článku rozebereme, jak se nové radě líbí platy redaktorů Wollnera, Fridrichové, Moravce a Železného.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 11 750,00 Kč
Vybráno 33.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 003 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 4,65 out of 5)
Loading...
politicon.cz
42 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.