kubalkovact
12.3.2020
Kategorie: Společnost

Redaktorka ČT Pavla Kubálková, koronavirus a karanténa

Sdílejte článek:

XAVER

Dostávám od vás desítky zpráv s tím, co si myslím o nedodržení karantény redaktorkou ČT Pavlou Kubálkovou.

Zde tedy můj názor… Svět se potýká s pandemií. Není to důvod hysterii, ale rozhodně je to důvod k disciplíně. Počet nakažených v ČR každý den stoupá, přesto zůstávám opatrným optimistou. Proč? Vláda, hygienici, epidemiologové, doktoři, sestry, záchranáři, pracovníci v laboratořích Státního zdravotního ústavu, opoziční strany, organizátoři kulturních a sportovních akcí, redaktoři zpravodajských webů a zpravodajství v televizi, dále také i paní uklízečky, řidiči rozvozových služeb, řidiči kamionů, starostové, policisté státní i obecní…

Ti všichni táhnou za jeden provaz, dělají co mohou ve snaze minimalizovat následky. Sleduji to s velkým obdivem a respektem. Nejsem jeden z těch, kteří po kilech nakupují konzervy a těstoviny, ale i ty prázdné regály dokazují jednu věc – že my Češi nic nepodceňujeme. Nemoc s označením COVID-19 zatím nemá vakcínu ani lék, přesto už dnes dobře víme, co na ní alespoň částečně zabírá. Disciplína, opatrnost a pokora.

Tím se dostávám k tomu, co mě šokovalo na případu redaktorky České televize. Rozumím tomu, že ještě před pár dny a týdny se nebezpečí zdálo trochu vzdálené. Umím pochopit, že když má někdo dlouho dopředu naplánovanou dovolenou, že to prostě riskne a jede si zalyžovat. Ale je několik okolností, které si dovolím veřejně komentovat.

1) Zveřejnit coby redaktor veřejnoprávní televize fotku z lyžování v italských Dolomitech s ironickým hashtagem #zapanikou, chce přinejmenším hroší kůži vůči tisícům obětí, které si tahle odporná nemoc vyžádala.

2) Zhruba ve stejnou dobu, co se z lyžovačky vrátila redaktorka ČT, organizovala televize Prima FTV předčasný návrat svého moderátora Romana Šebrleho a byť to v té době nebylo povinné, šel pan Šebrle dobrovolně na 14 dní do karantény. Oproti tomu redaktorka ČT nejen že se předčasně nevrátila, ale do žádné karantény nenastoupila.

3) Teď přichází neuvěřitelná pasáž. Podle serveru Expres.cz, jehož redaktor Karen Mchitarjan mimochodem odvedl kus prvotřídní investigace, redaktorka vyrazila do práce, dále na fotbal, a POZOR – přesně před týdnem, kdy už u nás zcela prokazatelně bylo několik nakažených (v Itálii jich byly skoro 4 tisíce), vyrazila tato redaktorka mezi osmdesátileté seniory v domově důchodců točit jakousi reportáž!

4) Ta samá Česká televize se tou dobou věnovala tomu, zda karanténu dodržuje kancléř prezidenta po návratu z Pekingu v Číně, tedy z oblasti, kde bylo tou dobou na rozdíl od Itálie 8 nakažených na 23 milionů obyvatel. ČT na Vratislava Mynáře nasadila tým reportérů, který každý den zjišťoval, zda a jak dodržuje karanténu.

5) Ta samá Česká televize poté, co se jí redaktor serveru Expres na případ dotáže, odpoví ústy tiskové mluvčí, že “dotaz je zcela scestný”.

Vážená Česká televize, vážená redaktorko Kubálková, vážení nadřízení paní redaktorky. Nebudu do vás lacině dloubat, nebudu vás pranýřovat. Ale uvědomte si prosím jedno. Celá země dělá, co může. Když už se nehodláte přidat, alespoň o jedno vás žádám. Mějte úctu alespoň k seniorům. Jak asi teď musí být dotyčným seniorům z Uhříněvsi, kteří ví, že NA ROZDÍL OD VÁS spadají do rizikové skupiny nad 65 let a byli v kontaktu s potenciálně nakaženou osobou (inkubační doba může být až 14 dní). Minimálně se jim omluvte a udělejte něco pro to, ať se to neopakuje. Možná jste si v té době neuvědomovali, jak vážná situace je a jak nerozumné to bylo. Tak pro to pojďte něco udělat alespoň teď. Vysvětlete paní tiskové mluvčí, jak má odpovídat na dotazy a i když si nepochybně na Kavčích Horách o opatřeních této vlády myslíte své, respektujte je. Třeba to pomůže tomu, abychom začali respektovat my vás. My, vaši koncesionáři.

Děkuji, s úctou Luboš Xaver Veselý

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 291 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...
13 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)