5.4.2015
Kategorie: Společnost

Redakce k diskusím na Pravém prostoru

Sdílejte článek:

RED 05|04|2015

Našich čtenářů si velmi vážíme a obzvláště těch, kteří v diskusi vyjádří svůj názor k tématu článku. V posledním týdnu se naše redakce však dostala do dvojího ohně. Na jedné straně je absolutní benevolentnost ke vkládaným příspěvkům a na straně druhé je omezení působení trollů, kteří si zřejmě dali za cíl diskuse na Pravém prostoru potopit do nechutné žumpy nečitelnosti.

Kdo sleduje náš server od začátku, dobře ví, že svoboda slova je pro nás absolutní veličinou. I proto zde není třeba žádných registrací a za celou jeho historii byly do minulého týdne smazány ze všech komentářů cca 2 nebo 3 sprosté a navíc hrubě urážlivé k autorovi. Nicméně se zdá, že tento způsob svobodného vyjadřování, či přímo náš internetový deník, se stal někomu řádným trnem v oku.

Minulý týden se na diskusním fóru Pravého prostoru začaly objevovat nechutné příspěvky plné popisu vyměšování, masturbování, fekálií a podobného hnusu. Co pět minut byl přes anonymizér IP adres přidán nějaký takový „koment“. K tomu další v podobě sáhodlouhých citací marxistické literatury. Veškerá racionální diskuse pod články ztrácela smysl, byla nepřehledná a díky trollům v podstatě nečitelná.

images

Ze začátku jsme se snažili tyto projevy primitivního zvráceného ducha eliminovat jednotlivě, ale jen jsme přilévali olej do ohně. Nechutností přibývalo geometrickou řadou. Byli jsme tedy nakonec nuceni využít speciálních služeb, kterážto opatření dokázala spamující trolly zcela z našeho prostoru vykázat. Tedy alespoň jejich výše popsané projevy. Jinak nás sledují a zkoušejí to i nadále.

Bohužel se tento zásah projevil i tak, že jsou někdy pozdrženy i příspěvky zcela relevantní a k věci. Nemůžeme zde zveřejnit parametry a podstatu „hlídacího“ systému, ale v žádném případě se nejedná o nic jiného než o eliminaci popsaného konání spamerů. I nadále v žádném případě nemažeme diskusní příspěvky, které nejsou fekálním či několikastránkovým spamem. Velice nás mrzí, že nám, obzvláště někteří, podsouvají jakousi cenzuru. To si snad po těch letech naší činnosti nemůže opravdu vážně myslet nikdo. Proč bychom to najednou dělali? Kvůli názorům na Rusko, USA, EU, Zemana, Havla, Klause atd. … ? Píšeme přece o nich všech lépe i hůře.

Je to tak, že ne všechny publikované články musí nutně na sto procent vyjadřovat názory redakce, ale snažíme se, aby v nich vždy byly obsaženy zásadní priority na kterých Pravý prostor vyrostl:

  • NE bolševické propagandě
  • NE sociálnímu inženýrství
  • NE omezování osobních svobod
  • NE multikulturnímu fanatismu
  • NE regulacím volného trhu

Pokud si tedy někdo myslí, že tyto zásady jsou porušeny tím, že jeho diskusní příspěvek vyhodnotí hlídací program jako spam a on se objeví až s malou časovou prodlevou, je nám to velice líto. Jiným možným řešením by byla registrace diskutujících. Bylo by to lepší? Nebudeme zde ale v žádném případě nechávat primitivně se ukájet trolly, kteří potřebují světu napsat jak močí, onanují, či se vyměšují a nenecháme si jimi ničit naši i vaši práci.  Věříme, že budeme pochopeni. Děkujeme.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 78 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...