5.4.2015
Kategorie: Společnost

Redakce k diskusím na Pravém prostoru

Loading...
Sdílejte článek:

RED 05|04|2015

Našich čtenářů si velmi vážíme a obzvláště těch, kteří v diskusi vyjádří svůj názor k tématu článku. V posledním týdnu se naše redakce však dostala do dvojího ohně. Na jedné straně je absolutní benevolentnost ke vkládaným příspěvkům a na straně druhé je omezení působení trollů, kteří si zřejmě dali za cíl diskuse na Pravém prostoru potopit do nechutné žumpy nečitelnosti.

Kdo sleduje náš server od začátku, dobře ví, že svoboda slova je pro nás absolutní veličinou. I proto zde není třeba žádných registrací a za celou jeho historii byly do minulého týdne smazány ze všech komentářů cca 2 nebo 3 sprosté a navíc hrubě urážlivé k autorovi. Nicméně se zdá, že tento způsob svobodného vyjadřování, či přímo náš internetový deník, se stal někomu řádným trnem v oku.

Minulý týden se na diskusním fóru Pravého prostoru začaly objevovat nechutné příspěvky plné popisu vyměšování, masturbování, fekálií a podobného hnusu. Co pět minut byl přes anonymizér IP adres přidán nějaký takový „koment“. K tomu další v podobě sáhodlouhých citací marxistické literatury. Veškerá racionální diskuse pod články ztrácela smysl, byla nepřehledná a díky trollům v podstatě nečitelná.

images

Ze začátku jsme se snažili tyto projevy primitivního zvráceného ducha eliminovat jednotlivě, ale jen jsme přilévali olej do ohně. Nechutností přibývalo geometrickou řadou. Byli jsme tedy nakonec nuceni využít speciálních služeb, kterážto opatření dokázala spamující trolly zcela z našeho prostoru vykázat. Tedy alespoň jejich výše popsané projevy. Jinak nás sledují a zkoušejí to i nadále.

Bohužel se tento zásah projevil i tak, že jsou někdy pozdrženy i příspěvky zcela relevantní a k věci. Nemůžeme zde zveřejnit parametry a podstatu „hlídacího“ systému, ale v žádném případě se nejedná o nic jiného než o eliminaci popsaného konání spamerů. I nadále v žádném případě nemažeme diskusní příspěvky, které nejsou fekálním či několikastránkovým spamem. Velice nás mrzí, že nám, obzvláště někteří, podsouvají jakousi cenzuru. To si snad po těch letech naší činnosti nemůže opravdu vážně myslet nikdo. Proč bychom to najednou dělali? Kvůli názorům na Rusko, USA, EU, Zemana, Havla, Klause atd. … ? Píšeme přece o nich všech lépe i hůře.

Je to tak, že ne všechny publikované články musí nutně na sto procent vyjadřovat názory redakce, ale snažíme se, aby v nich vždy byly obsaženy zásadní priority na kterých Pravý prostor vyrostl:

  • NE bolševické propagandě
  • NE sociálnímu inženýrství
  • NE omezování osobních svobod
  • NE multikulturnímu fanatismu
  • NE regulacím volného trhu

Pokud si tedy někdo myslí, že tyto zásady jsou porušeny tím, že jeho diskusní příspěvek vyhodnotí hlídací program jako spam a on se objeví až s malou časovou prodlevou, je nám to velice líto. Jiným možným řešením by byla registrace diskutujících. Bylo by to lepší? Nebudeme zde ale v žádném případě nechávat primitivně se ukájet trolly, kteří potřebují světu napsat jak močí, onanují, či se vyměšují a nenecháme si jimi ničit naši i vaši práci.  Věříme, že budeme pochopeni. Děkujeme.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2020: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Koubský 500,- Kč, Jiří Nováček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Pavel Janeček 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, ing. Jiří Lechner 800,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Josef Malý 250,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Mario Valent 484,78 Kč (20 eur), Karel Kubela 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Jurášek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč


Celkem za měsíc: 14 787,78 Kč
Vybráno 42.24%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 49 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
Loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.