plaz recko
13.7.2021
Kategorie: Ekonomika

Řecko: Turistika na samém dnu

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

Řecké pláže zejí podle zpráv prázdnotou a počty rekreantů jsou údajně menší, než loni, kdy už to nestálo za nic. Nedivme se, řecká vláda dělá pro tento průběh „maximum“.

Bojovníci za lidská práva kdejakých menšin jsou zticha. Vlády dnes ve velkém nařizují povinné očkování, naposledy tak učinilo Řecko a Francie. Francouzský prezident Emmanuel Macron oznámil další restrikce. „Když teď nezasáhneme, počty případů a čísla z nemocnic porostou,“ řekl francouzský prezident v televizním projevu. Zároveň ale neohlásil návrat karanténních uzavírek, přičemž podle agentury AP uvedl: „Musíme s virem žít.“ Místo „lockdownu“ Macron oznámil, že od 15. září se začne kontrolovat očkování mezi zdravotníky a že mohou přijít i tresty.„Počínaje 15. zářím, jestliže jste zdravotník a nejste očkovaný, nebudete moci dál pracovat a nebudete dál placeni,“ dodal později francouzský ministr zdravotnictví Olivier Véran.

Vzpomínáte si na boj české demokratické opozice za dobrovolnost očkování, zejména v Senátu PČR? Dnes tito bojovníci mlčí a kdo mlčí, souhlasí s hrubým porušováním lidských práv v případě lidí, co se odmítnou nechat očkovat. Hovoříme o nemoci, na kterou umírá asi 1% infikovaných, není to žádný středověký mor, na který umíraly celé vesnice či města.

V Řecku se musejí očkovat zdravotníci a zaměstnanci domů s pečovatelskou službou. Zaměstnanci domovů s pečovatelskou službou se musejí očkovat okamžitě zdravotníci od 1. září. Řecko také rozšířilo skupinu lidí, kteří se mohou očkovat o mládež ve věku 15 až 17 let. Podle zpráv mohou v Řecku do barů a kin jen očkovaní- další diskriminace neočkovaných jako když vyšiješ.

Vždy dobře naladění řečtí hoteliéři prostřednictvím reportérky Práva svoje oblíbené hosty z Česka prosí: „Přijeďte! “Je to tak smutný pohled na prázdné pláže. Přitom vše je připravené. Jak tady na Krétě, tak jinde je tak strašně málo turistů, že jestli to takhle bude celou sezonu, bude to pro nás katastrofa,“ řekl jeden z krétských podnikatelů. „Je to snad ještě horší než loni, kdy už tak některá místa připomínala města duchů. Jsme opravdu rádi za každého, kdo přijede,” dodal. Přestože restaurace i bary jsou otevřené, všude je dezinfekce k volnému použití a obsluha nosí roušky, odhadují místní restauratéři obsazenost na deset procent běžné návštěvnosti.

Pokud ale řecká vláda”přitápí” pod kotlem nesmyslných restrikcí, kdo z nás by se chtěl za současné situace do Řecka jet rekreovat a řešil , zda mu dovolí nasnídat se v hotelu? Logicky, málokdo.

Nedá mi to, abych současnou situaci přirovnal k záměrné likvidaci celých odvětví, zejména v oblasti stravování, ubytování a turismu obecně. Pokud bych měl vzít vážně „potvrzené informace“ o úniku viru z čínské laboratoře, byl by to husarský kousek čínské politiky. Covid likviduje normalitu v západních státech navíc k vlastní politice „ochrany menšin“ a „ekologie“. Právě jsem se dočetl, že Harry a Meghan (odpadlíci z britské královské rodiny) dostali ekologickou cenu zato, že už nebudou mít třetí dítě. To je jen důkaz naprosté stupidity západní politiky.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč

Celkem za měsíc: 11 594,- Kč
Vybráno 33.12%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 533 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...
34 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)