RECKO4
8.3.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Řecko a invaze islámských migrantů. Quo vadis Evropa?

Sdílejte článek:

RENÉ BALÁK

To, co se již dlouhodobě děje na řecko-turecké hranici, jakož i na některých řeckých ostrovech, zůstává ve stínu jiných událostí. Otevřeně nepřátelská politika R. Erdogana a kroky turecké policie či armády, snad už otevřelo oči i těm nejprogresivnějším zastáncům multikulturalismu.

Na řecko-turecké hranici se od konce minulého týdne shromáždilo několik desítek tisíc uprchlíků poté, co Ankara oznámila, že už nebude bránit migrantům ze třetích zemí, jako je Sýrie, Irák a Afghánistán v cestě do Evropské unie. Silové složky Turecka dokonce svážejí tisíce migrantů přímo na hranici. Migrantům rozdávají mapy s vyznačenou trasou do západoevropských zemí. Turecko oznámilo, že celkově se na hranicích Řecka shromáždilo cca 80.000 migrantů a jejich počet narůstá.

V řecké oblasti Evros zasahuje mimo pohraniční stráže a řecké armády i řecká národní domobrana. Obyvatelé oblasti Kastania u hranic preventivně poslali staré lidi, ženy a děti hlouběji do vnitrozemí a muži se aktivně zapojují do obrany vlasti. Lidé jsou vyděšení za zpráv, že migrantům je dokonce dodáván materiál na přemostění příhraničních bariér z ostnatého drátu a protiplynové masky. Většina migrantů, jako obvykle, jsou mladí muži ve věku 20-35 let, což někteří kriticky smýšlející Evropané nazývají už léta invazivní armádou.

Násilí na řeckých hranicích se stupňuje a turecké kroky vlády jsou otevřeně nepřátelské. Útok vojenských dronů slznými granáty, které dopadly na řeckou pohraniční policii a území Řecka lze považovat za akt agrese jednoho člena NATO vůči jiné členské zemi tohoto vojenského seskupení. Řecká televize Skai v pátek přinesla dramatické video záběry z hraničního přechodu Kastanies, z nichž podle DPA vyplývá, že slzné granáty přiletěly jednoznačně z turecké strany.

To. že na řecké policisty, hlídkujících na hranici s Tureckem, přiletělo v pátek ráno z opačné strany plotu několik slzných granátů není ničím jiným než provokací, která porušuje pravidla NATO i mezinárodní právo. Podle zpravodajského serveru Greek Reporter šlo zřejmě o záměrný koordinovaný útok turecké policie, která použila dron.

Turecké speciální jednotky podle řeckých médií navíc během konfliktu rozdávaly migrantům technické vybavení na překonání ostnatých drátů a příhraničních plotů, jako jsou speciální nůžky, které jsou schopné přestřihnout pletivo z tvrdších materiálů.

Provizorní uprchlický tábor v Edirne, který leží v těsné blízkosti řeckých hranic je přeplněný. Řecko, členská země EU a NATO posílila ochranu svých hranic vysláním dalších policistů i vojáků, avšak řečtí občané z pohraničních oblastí považují tato opatření za nedostatečná. Už ve čtvrtek Turecko oznámilo, že k hranici posílá tisícovku elitních policistů, aby zabránilo návratu migrantů zpět do tureckého vnitrozemí.

Řecko chrání část své hranice s Tureckem už několik let plotem ostnatým drátem, ale zvyšující se počet migrantů, kterých je více než deset tisíc a neustále roste, vytváří tlak, který bez armády nebude možné zvládnout. Na serveru Kathimerini sice včera napsali, že vládní kruhy v Aténách se chystají hraniční plot rozšířit a posílit i na další nechráněné oblasti hraniční linie, což je však velmi slabé opatření. Bez armády a s minimálně lehkou motorizovanou militární výbavou nebude možné účinně chránit hranice před invazí migrantů.

Někteří experti dokonce požadují nasazení těžké vojenské techniky a několik praporů řecké armády, protože předpokládají, že počet migrantů naroste v příštích týdnech a měsících na statisíce. Velkou část řecko-turecké hranice sice tvoří řeka Evros, ale její překonání nepředstavuje velký problém, protože na některých místech spíše připomíná větší potok, široký několik metrů. Přebrodění respektive přeplavání není náročné. 

Kvůli masivní migrační vlně v posledních dnech sice Řecko personálně posílilo ochranu svých ostrovů v Egejském moři, avšak bez takticko-operační koordinace s armádou a zejména s námořnictvem to evidentně nestačí. Deník Kathimerini včera napsal, že řecké námořnictvo vydalo zákaz vstupu lodím z Turecka do řeckých teritoriálních vod při ostrovech Chios, Lesbos a Samos, aby se zabránilo ilegálním přechodům hranic. Jak to v praxi reálně vypadá je druhá věc. Domácí obyvatelstvo se začíná bránit samo, protože život na těchto ostrovech je nesnesitelný. Zničené kulturní památky a křesťanské kostely se už dávno staly realitou. Podle řeckých nezávislých médií jsou násilí a loupeže na denním pořádku.

Křesťanská komunita v oblasti Evros oznámila, že viděla turecké policisty a vojáky, jak stříhají ostnatý drát na hranicích, a tak pomáhají migrantům v překonání hraničních bariér. Hyenizmus pokřikujících migrantů (Allah akbar) dosahuje vrcholu, neboť mnozí z migrantů si dokonce berou malé děti jako živé lidské štíty bez ohledu nato, že je zraní. Navíc oficiální státní turecká TV a turecký Twitter ukazují migrantům mapy, jak se co nejlépe a nejrychleji dostat ze syrské provincie Idlib, přes Turecko do západoevropských států.

Prezidentka Evropské komise a Rada Evropy vše prý pozorně sledují a verbálně vyjadřují Řecku podporu a jsou prý připraveni poslat jednotky Frontex na řecké pozemní hranice. To vyznívá doslova tragicky, neboť jde přesně o ten Frontex, který až dosud iniciativně pravidelně přivážel migranty ze Sýrie a Turecka na některé řecké ostrovy. Quo vadis Řecko? Quo vadis Evropa?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Aleš Karásek 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Eduard Ezer 500,- Kč, Iva Janouchová 100,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Rudolf Roedlind 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, Miroslav Meder 300,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Vladimír Menšík 200,- Kč, Jiří Novák 200,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Richard Kovaříček 250,- Kč

Celkem za měsíc: 20 505,00 Kč
Vybráno 58.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 881 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (38 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...
politicon.cz
50 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.