10.6.2015
Kategorie: Kultura a tipy

Recept na domácí ovocnou zmrzlinu

Sdílejte článek:

(PR) 10|06|2015

Thermomix je geniálním pomocníkem v kuchyni, který vám významně usnadní každodenní vaření. Je ideálním řešením každé malé kuchyně, protože tento jeden malý přístroj v sobě kombinuje funkce více než dvanácti kuchyňských spotřebičů.

Thermomix dokáže vařit, mixovat, vážit, drtit, dusit, míchat, hníst, sekat, ohřívat, kvedlat, dokonce i emulgovat a samozřejmé je pro něj i zdravé vaření v páře. V přístroji připravíte pomazánky, dresinky, můžete hníst těsto, péct dort i chléb nebo dokonce dělat domácí zmrzlinu. S Thermomixem konečně poznáte, jak snadné vaření může být.

Thermomix_summer

Vaření s Thermomixem

Vaření s Thermomixem usnadňuje práci, šetří čas, energii i peníze. Kuchyňský robot mnoho činností vykonává zcela samostatně, stačí vám jen nastavit čas, rychlost a teplotu. Nemusíte se bát, že vařit s Thermomixem nezvládnete, je to vážně jednoduché, celá obsluha intuitivní. Navíc existuje již víc než 1000 receptů vytvořených speciálně pro Thermomix. Vytvořili je odborníci, ale recepty tvoří i samotní uživatelé. Recepty naleznete v tištěné kuchařce, ale spousta z nich je dostupná i volně na internetu.

Recept na domácí zmrzlinu

Dovolte nám, abychom vám jednoduchost předvedli na nějakém receptu. Jelikož je léto, vybrali jsme pro vás recept na domácí zmrzlinu, a to ne lecjakou – vanilkovou.

Co budete potřebovat:

 • 6 kusů vanilkových žloutků
 • 100 gramů krupicového cukru
 • 1 polévková lžíce vanilkového cukru
 • 500 gramů polotučného mléka
 • 250 gramů 35% smetany

Fruit_ice_cream_ID39593_mis_en_place-scr

Příprava zmrzliny:

 1. Do mixovací nádoby vložte žloutky, krupicový cukr, vanilkový cukr a mléko a nastavte přístroj na 6 minut, 80 stupňů Celsia a rychlost číslo 3.
 2. Po zastavení minutky přidejte do nádoby čerstvou smetanu a michejte 7s na pátou rychlost.
 3. Nádobu sundejte z podstavce a nechte zchladit.
 4. Po vychladnutí krém nalijte do formy s plochým dnem a vložte do mrazničky.
 5. Před podáváním vložte zmražený krém do nádoby Thermomixu a mixujte 1 minutu na rychlost 6, pomáhejte si při tom stěrkou.
 6. Po dosažení více olejovité konzistence zmrzliny nasaďte do nádoby metličku a mixujte 20 s na rychlost 4.

Fruit_ice_cream_ID39593_steps1-scr

fic

Náš tip: Ihned po namíchání do Thermomixu přidejte kelímek čokoládové drtě, nadrcené pistáciové oříšky nebo rozemleté kandované ovoce.

V případě, že Thermomix ještě doma nemáte, obraťte se na firmu Vorwerk a domluvte si schůzku s ukázkou.
.
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč

Celkem za měsíc: 400,00 Kč
Vybráno 1.14%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 180 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 3,67 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.