realisterobejsek
24.11.2016
Kategorie: Politika

Realisté: Modrá hvězda naděje pro pravici v ČR?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

REC

S novou politickou stranou Realisté chce oslovit voliče politolog a publicista Petr Robejšek.  Strana se deklaruje jako jako konzervativní a její ambicí je stát se v ČR hlavní pravicovou silou. Kandidovat hodlá již příští rok v parlamentních volbách. 

V “Realistické deklaraci”, která je jakýmsi představením tohoto nového politického subjektu se uvádí:

Politické strany, které vstoupily do třetího tisíciletí, narazily na potíže ztráty obsahu. Tradiční důvody k existenci politických stran pominuly společně se zavedením demokratických principů vlády a jistot sociálního státu. Díky rozpadu pevně ohraničených sociálních skupin se otupila ostří společenských konfliktů. Do dělníků se nestřílí, všichni mají zákonem zajištěnou dovolenou, minimální mzdu, zdravotní a důchodové pojištění. To je, samozřejmě, veliký úspěch, který stál společnost mnoho sil. Nezbývá než tradičním stranám, které pomohly Evropě dojít až sem, poděkovat. Jejich původních cílů bylo dosaženo a v té chvíli jako by ztratily důvod své existence. Smyslem jejich bytí se stala samotná účast na moci a obhajoba zájmů vlivných minorit a zájmových skupin. Nemají jedinečný program ani odbornost, nejsou schopny se rozvíjet ani nacházet léky na vznikající problémy. Veškerou svoji aktivitu soustředí na udržení moci pro moc samotnou, nikoli pro zlepšování kondice státu a národa.

Současné politické elity nedokážou pochopit stále rychlejší společenské, technologické a přírodní změny, které prožíváme a které budou hrát v našich životech stále zásadnější roli. Nejsou schopny reagovat na nové výzvy, které ohrožují ekonomickou stabilitu a bezpečnost země. Nejsou schopny zajistit spravedlnost včas a pro každého bez rozdílu. Nevštěpují občanům pocit osobní a společenské odpovědnosti a současně odmítají posilovat odpovědnost veřejné správy. Nepečují o národní bohatství, jako jsou například krajina, kulturní dědictví, a především lidé, kteří zde žijí. Současné politické elity totiž nevytvářejí prostředí a společenské klima pro zachování, obnovu a rozvoj národního bohatství. Tím devastují národní perspektivu.

Realisté mají cíl tyto hodnoty bránit pro blaho země a blaho národa. Hlavními hodnotami Realistů jsou: rodina, bezpečnost, spravedlnost, odpovědnost a národní bohatství. Důraz na národ je záměrný a cílený, neboť jedině v sepětí vlasti a národa vzniká potřeba ochrany jedinečných hodnot, které nás činí šťastnými, zakládají pocit sounáležitosti a dávají perspektivu našim dětem. Realisté netouží po izolaci a snahou Realistů není hledání rozdílů mezi kulturami a jinými národy. Naším cílem je ochrana naší země před takovými vlivy, které mohou způsobit destabilizaci a přinést nežádoucí nevratné změny, po nichž netoužíme. Realisté jsou přesvědčeni, že stejně jako oni, netouží po takových změnách ani většina národa.

Realisté mají současně klíč k řešení problémů pomocí metod, jejichž aplikací lze dojít k nalezení reálných řešení. Reálných znamená zejména rychlých, účelných a dosažitelných.

Paretovo pravidlo 20/80 je stěžejní metodou Realistů, která umožňuje ovlivňovat vše podstatné prostřednictvím několika vlivných faktorů. Jedna pětina silných proměnných zpravidla ovlivňuje čtyři pětiny výsledků. Každý podstatný děj, který kolem nás probíhá, se tímto pravidlem řídí. Práce s pravidlem 20/80 vyžaduje odbornou znalost řešeného problému a politickou vůli se touto odborností řídit. Vyžaduje také odvahu nezabývat se věcmi, které se touto optikou jeví jako nepodstatné, a neplýtvat na ně energií a prostředky. Paretovo pravidlo se v politice nepoužívá právě proto, že je pro politiky nepohodlné.

Významným měřítkem chování Realistů je národní perspektiva. Ačkoli je řadu let opomíjena a potlačována, dere se stále více kupředu jako tmel a motor společnosti. Národně smýšlející společnosti nachází snadněji ochotu k nesobeckým postojům a řešením majícím kořeny v chápání potřeby celku, neboť tak chrání svoje hodnoty.

Realistům je vlastní zdrženlivost. Stát se má podle Realistů chovat zdrženlivě a nevměšovat se do života společnosti více, než je skutečně nezbytné. Zdrženlivost také souvisí s poznáním Realistů, že svět je příliš složitý, než abychom byli schopni jej beze zbytku efektivně řídit.

Realisté považují za prospěšné jasně definovat a oddělit politickou odpovědnost od odpovědnosti odborné. Politici mají politicky rozhodovat a nést za své rozhodování politickou odpovědnost. Profesionální a vzdělaný aparát veřejné správy má na základě politického zadání navrhovat a realizovat odborná řešení, za která ponese plnou osobní odpovědnost. Takto si Realisté představují fungující řízení státu.

Funkční demokracie vyžaduje svobodu slova a pluralitu názorů. Proto Realisté jako ochránci demokratických principů řadí respekt k oponentům mezi nosné principy svého chování. Nedílnou součástí tohoto postoje je současně pokora a oddanost vlastním cílům, ke kterým mohou vést i dobré myšlenky konkurentů. Realisté jsou připraveni spolupracovat s každým, s kým mohou najít hodnotovou shodu. Realisté jsou přesvědčeni i o tom, že ve společnosti leží ladem obrovský rezervoár zkušeností a moudrosti, a chtějí proto, aby se občané na řízení státu podíleli více než doposud.

Realisté jsou politickou stranou. Tato deklarace je závazkem, kterému nelze dostát bez opravdového nasazení, píle a pokory. Naši členové si musí být vědomi předsevzetí, která jsme veřejně oznámili jako závazek. Proto od svých členů očekáváme touhu pracovat ve prospěch našich hodnot a podle realistických metod a zásad. Vysoké morální a odborné předpoklady jsou nutným předpokladem pro splnění našich cílů, jestliže máme obstát.

Ve znaku bude mít strana modrou hvězdu. Podle Robejška modrá hvězda symbolizuje maják hledání národních potřeb a hodnot, jako jsou rodina, bezpečnost, spravedlnost a národní bohatství. Sympatický je nejen samotný stranický znak, ale i název strany.

Politická situace na pravici v dnešní České republice je velmi špatná. Jak píše pan Marián Javorský na svém blogu: tzv. “pravice” se zdiskreditovala svým dřívějším propojením se světem špinavých peněz (ODS), popřípadě naivním přístupem k současné uprchlické vlně (TOP 09). V této souvislosti tedy můžeme chápat založení nové pravicové strany Realistů jako určitou naději, že rehabilitace pravicové politiky v ČR je možná. Očištění pravice je totiž nanejvýš potřebné v čase, kdy naše společnost musí čelit bezprecedentnímu náporu nemarxistických tendencí, kterými je doslova zamořena současná česká akademická a mediální sféra. Neomarxistický zápas za novou multikulturalistickou společnost, založený na inflaci „lidských práv“ a bezhlavém rozevíráním se celému světu, včetně nekritického přijímání globalizačních efektů jako jsou uprchlická krize, nelze hodnotit jinak než jako existenciální ohrožení samé podstaty naší civilizace. Zrod strany Modré hvězdy bude snad dalším způsobem, jak zlu neomarxismu odpovědným, kultivovaným a zároveň odhodlaným způsobem aktivně vzdorovat.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč

Celkem za měsíc: 2 890,00 Kč
Vybráno 8.25%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
224 komentářů
      • Redakce

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.