KRESTANSTVI
17.10.2019
Kategorie: Společnost

Re – restituce

Sdílejte článek:

OTO KADĚRKA

kaderkaNebojte se nekoktám od radosti nad tím, že nejvyšší soudní instance v zemi prokázala službu všem kdo věří, když ukázala , že ještě je svět normální. Mám jen radost z toho, že komunistická soldateska s premiérem v čele dostala co proto, když jim shození restituce tedy re-restituce neprošla.

Jsem věřícím člověkem, protože bez víry se žít nedá, kdo si myslí opak jen přežívá a nežije. Nebojte nemám to tak, že bych očekával boží soud v podobě toho, že až zde nebudu, že se mnou bude někde něco účtovat a ukazovat mi, kde je podle něj moje místo. Nicméně život podle desatera ještě nikoho o rozum nepřipravil a je dobrou volbou pro ty, kdo se nechtějí stydět před sebou samým.

Rozhodnutí ústavního soudu o neplatnosti zákona o zdanění restitucí je jistě průlomovým a současně ukazuje, jak je naše demokracie ještě nedokonalá ve svém celku.

Restituce církví respektive finanční náhrada za nemožnost některé majetky církvím vrátit byla vždy náhradou. Stejně jako je cestovní náhrada či jiná finanční kompenzace za něco co nejde již jinak vyjádřit než penězi. Jako taková je tedy nezdanitelná z podstaty slova náhrada.

To, že komunistická soldateska za svou podporu současné Vlády vyžadovala slib a jeho naplnění v podobě zákona, který z dnešního závěru Ústavního soudu byl označen jako neplatný – tedy nedodržující základní principy práva a pravdy – ukazuje jak je komunismus lživý a z podstaty vnímání světa křivý. Jsem rád, že jsem zase jednou na té správné straně. Už se mi ti dlouho v tom našem státě nestalo.

V čem spatřuji jistou nedokonalost demokracie. Pominu-li to, že každý ministr vnitra a spravedlnosti vždy při nástupu vyvolává do světa, že jeho resort potřebuje reorganizaci či restrukturalizaci, kdy za vyjádřeními se více či méně, vždy skrývá forma nedokonalého krytí mocných, tak se zamýšlím nad postupy zákonodárného orgánu Parlamentu z nedávné doby. Jedná se o to, že Parlament neschválil usnesení Senátu o ústavní žalobě na presidenta Zemana. Parlament si zosobnil právo býti soudcem. V optice dnešního rozhodnutí Ústavního soudu zřejmě předjímal jeho rozhodnutí v této věci. No a to by byl konec současné naší politiky. Ostatně pokud opozice má pod čepicí, tak dneškem má na čem stavět.

Kdyby komunisté měli „koule“ – jak se lidově říká, tak by dnes měli vypovědět svou podporu Vládě. A to z důvodu nenaplnění jednoho ze stěžejních požadavků podpory .No , že se tak nestane ukázali před dvěma týdny, kdy celé jaro poukazovali na nepřekročitelný schodek rozpočtu, který po schůzce s premiérem – překročili.

 

Autor: Oto Kaděrka

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 205,00 Kč
Vybráno 37.72%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 449 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 3,60 out of 5)
Loading...
politicon.cz
6 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.