rath
27.3.2018
Kategorie: Politika

Ráth: Já sem to nekradl pro sebe, ale pro soudruhy z ČSSD

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ

Ve smyslu titulku článku se brání bývalá zářivá hvězda sociální demokracie David Ráth u soudu, který ho může poslat na několik let do vězení. Jeho závěrečná řeč trvala celý den a ještě bude pokračovat. 

 

Oranžový soudruh zloděj veřejných peněz již takto pláče před soudním senátem podruhé. Opět se představuje jako oběť nelítostného politického boje, místo aby chlapsky přiznal, že si svým politickým podnikáním odklonil několik desítek erárních miliónů a sedmičková krabice byla jen malou špičkou ledovce.

Tak určitě … ono s vidinou osmi a více let kriminálu se samolibému narcisovi moc povídat k podstatě věci nechce. Jó penízky, kulaťoučký, žluťoučký, to byla jiná. Opojeni mamonem a lehkým výdělkem, který jim jejich politická moc umožňovala blábolili Ráth a jeho company i do telefonů. Dnes o svých slovech vymýšlejí nesmyslné fabulace, které jim může věřit jen silně retardovaný jedinec.

Ráth prý možná trochu odkláněl, přenášel miliony v krabicích, ale když už tak to dělal pro dobro ČSSD, neboť jej Hamáček požádal, aby sehnal nějaké peníze na volební kampaň. A jak se to v Česku dělá? Jsem hejtman, rozdávám státní zakázky, tak cca 30% je černá provize pro vyvoleného vítěze. To je přece “noumální Úďo”, ne? Cena zakázky se malinko navýší a všechno platí ti “blbci dole”, daňoví poplatníci, kteří jsou jinak kriminalizováni za každou korunu, kterou státu neodvedou. Partaji se možná odvede desátek jako vděk za volitelná místa na kandidátce a zbytek do kapsy zloděje.

Vůbec si nedělám iluze o tom, že Ráth je z vrcholných politiků jediný, který takto uvažoval i jednal. Kdo má koryto, chce aby mu dávalo. Proto se přece v Česku do politiky chodí. A z toho také plyne znechucení veřejnosti z politiky. Je zřejmě jen důsledkem obrovské zkorumpovanosti policie i justice, že z těch úplně nahoře to potrefilo zrovna jen Rátha. On není žádným politickým obětním beránkem, žádným Babišovým prostředkem k ovládnutí sněmovny, jak se nám snaží namluvit. On je obyčejný defraudant, který neodolal pokušení lehce dostupných erárních peněz.

Jen z veřejně dostupných zdrojů je evidentní, že Ráth se svým stádem kradl, že ani poledne nedrželi. Stal se jedinečným symbolem korupce a erární zlodějiny v této zemi. Jsem velmi zvědavý jak jeho kauza u soudu nakonec dopadne. Bude-li osvobozen, nežijeme v právním státě.

kkriz18

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
politicon-banner
40 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.