SMOLLETT
18.2.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

“Rasistické” napadení herce Smolletta udělali dva černoši, kterým zaplatil

Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

Jasně, že to byl zase podvod. Mediálně protěžovaný případ údajně rasistického a homofobního napadení amerického herce Jussie Smolletta, už zná skutečné pachatele i zadavatele “útoku”. Co se stalo?

Herec a hudebník Jossie Smollett na konci ledna ohlásil, že byl napaden v Chicagu před domem, kde bydlí, dvěma maskovanými muži, kteří prý použili rasové a homofobní urážky. Kromě toho na něj zaútočili rukama, nohama i svými zuby. Podle vyjádření měla dvojice Smolletta i polít neznámou tekutinou a kolem krku mu uvázat smyčku. No lynč jako z učebnice. Statečný Smollett je prý však dokázal zahnat a následné vyšetření v nemocnici nepotvrdilo, že by byl nějak vážně zraněn.

Nicméně už krátce po oznámení zločinu vyjádřila policie v Chicagu podezření, že vše mohlo být fingované.

Tak, jak to obvykle bývá, ve výpovědích Smolletta se začaly objevovat trhliny. Nicméně bez ohledu na to se Smollettovi na sociálních sítích dostalo z okruhu obvyklých podezřelých veliké podpory. Lidé z jeho branže i demokratičtí politici, včetně kandidátů na prezidenta Kamaly Harris a Cory Bookera, měli obvyklé moralistické kázání, mluvilo se o moderním lynčování, a protože prý měli útočníci mluvit o “Make America Great Again”, vše se svádělo na Trumpa. Nejznámější pro-černošská organizace v Americe, NAACP, Trumpa z útoku přímo obvinila.

@NAACP
“The recent racist and homophobic attack on acclaimed actor and activist @JussieSmollett is troubling. The rise in hate crimes is directly linked to President Donald J. Trump’s racist and xenophobic rhetoric.” @DerrickNAACP

Kandidátka Kamala Harris zase psala, že Smollett je ta nejskvělejší bytost, co zná, a že s nenávistí se musí bojovat.

Kamala Harris

@KamalaHarris
.@JussieSmollett is one of the kindest, most gentle human beings I know. I’m praying for his quick recovery.

This was an attempted modern day lynching. No one should have to fear for their life because of their sexuality or color of their skin. We must confront this hate.

A pak policie našla videa z místa činu. Kromě asi minutové mezery nic nenasvědčovalo tomu, že by byl Smollett jakkoliv a kýmkoliv konfrontován a začalo se mluvit o tom, že Smollett by mohl být obviněn z křivé výpovědi.

A když policie dopadla oba “pachatele”, hned bylo vše jasnější. Žádní členové Klanu, ale dva bratři z Nigérie, kteří se Smollettem hráli jako kompars ve stejném filmu. Po jejich zatčení a výslechu se policie rozhodla je neobvinit. Ne snad proto, že by nic neudělali, ale proto, že k žádnému napadení podle ní nedošlo.

V sobotu pak policie objevila důkaz, že Smollett oběma bratrům zaplatil, aby útok nafingovali. Pan Smollett nyní bude mít problém

Nicméně už vidím komentáře těch, kteří kázali proti rasismu a Trumpovi. Mohl bych je za ně i napsat. “Mrzí nás, že se Jussie odhodlal k něčemu takovému, nicméně boj proti rasové nenávisti to nijak nesnižuje, a kdyby Trump nebyl prezident, nemusel se Jussie rozhodnout k takovému zoufalému gestu.” Vsadíme se, že to tak nějak bude?

Autor: Filip Vávra

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Alexandra Sklenková 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Martin Ovsenak 200,- Kč, Jan Nedved 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Miroslav Bojanovský 300,- Kč, Jiří Fridrich 100,- Kč, Oldřich Smejkal 999,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Luděk Tesarčík 200,- Kč, Blahomír Skoupý 444,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 887,- Kč
Vybráno 36.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 180 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
58 komentářů