SMOLLETT
18.2.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

“Rasistické” napadení herce Smolletta udělali dva černoši, kterým zaplatil

Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

Jasně, že to byl zase podvod. Mediálně protěžovaný případ údajně rasistického a homofobního napadení amerického herce Jussie Smolletta, už zná skutečné pachatele i zadavatele “útoku”. Co se stalo?

Herec a hudebník Jossie Smollett na konci ledna ohlásil, že byl napaden v Chicagu před domem, kde bydlí, dvěma maskovanými muži, kteří prý použili rasové a homofobní urážky. Kromě toho na něj zaútočili rukama, nohama i svými zuby. Podle vyjádření měla dvojice Smolletta i polít neznámou tekutinou a kolem krku mu uvázat smyčku. No lynč jako z učebnice. Statečný Smollett je prý však dokázal zahnat a následné vyšetření v nemocnici nepotvrdilo, že by byl nějak vážně zraněn.

Nicméně už krátce po oznámení zločinu vyjádřila policie v Chicagu podezření, že vše mohlo být fingované.

Tak, jak to obvykle bývá, ve výpovědích Smolletta se začaly objevovat trhliny. Nicméně bez ohledu na to se Smollettovi na sociálních sítích dostalo z okruhu obvyklých podezřelých veliké podpory. Lidé z jeho branže i demokratičtí politici, včetně kandidátů na prezidenta Kamaly Harris a Cory Bookera, měli obvyklé moralistické kázání, mluvilo se o moderním lynčování, a protože prý měli útočníci mluvit o “Make America Great Again”, vše se svádělo na Trumpa. Nejznámější pro-černošská organizace v Americe, NAACP, Trumpa z útoku přímo obvinila.

@NAACP
“The recent racist and homophobic attack on acclaimed actor and activist @JussieSmollett is troubling. The rise in hate crimes is directly linked to President Donald J. Trump’s racist and xenophobic rhetoric.” @DerrickNAACP

Kandidátka Kamala Harris zase psala, že Smollett je ta nejskvělejší bytost, co zná, a že s nenávistí se musí bojovat.

Kamala Harris

@KamalaHarris
.@JussieSmollett is one of the kindest, most gentle human beings I know. I’m praying for his quick recovery.

This was an attempted modern day lynching. No one should have to fear for their life because of their sexuality or color of their skin. We must confront this hate.

A pak policie našla videa z místa činu. Kromě asi minutové mezery nic nenasvědčovalo tomu, že by byl Smollett jakkoliv a kýmkoliv konfrontován a začalo se mluvit o tom, že Smollett by mohl být obviněn z křivé výpovědi.

A když policie dopadla oba “pachatele”, hned bylo vše jasnější. Žádní členové Klanu, ale dva bratři z Nigérie, kteří se Smollettem hráli jako kompars ve stejném filmu. Po jejich zatčení a výslechu se policie rozhodla je neobvinit. Ne snad proto, že by nic neudělali, ale proto, že k žádnému napadení podle ní nedošlo.

V sobotu pak policie objevila důkaz, že Smollett oběma bratrům zaplatil, aby útok nafingovali. Pan Smollett nyní bude mít problém

Nicméně už vidím komentáře těch, kteří kázali proti rasismu a Trumpovi. Mohl bych je za ně i napsat. “Mrzí nás, že se Jussie odhodlal k něčemu takovému, nicméně boj proti rasové nenávisti to nijak nesnižuje, a kdyby Trump nebyl prezident, nemusel se Jussie rozhodnout k takovému zoufalému gestu.” Vsadíme se, že to tak nějak bude?

Autor: Filip Vávra

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2019: *****

František Šmíd 600,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 738,00 Kč
Vybráno 19.25%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 956 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
58 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.