rakousko
10.5.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Rakušané říkají, že se cítí jako cizinci uvnitř své vlastní země

Sdílejte článek:

MIKE

Stovky Rakušanů z dělnických tříd – se skutečnými kořeny v kultuře a zvycích národa – vyjádřily jednomu z nejpopulárnějších novin své názory na masovou migraci, přičemž mnozí říkají, že se cítí jako cizinci ve své vlastní zemi.

Připomínky přišel v reakci na národoveckého vicekancléře a předsedy strany svobodných Rakouska (FPÖ) Heinze-Christiana Stracheho a jeho poznámkou, že dochází k výměně obyvatelstva, a v reakci na názor listu v Kronen Zeitung, který souhlasil, že dochází k demografickým změnám, ale který odsoudil Stracheho slova o výměně populace jako „konspirační teorii“.

Kronen Zeitung se rozhodl znovu publikovat několik připomínek k tomuto stanovisku s mnoha lidmi, kteří vyjádřili, že mají pocit, že masová migrace změnila zemi natolik, že se cítili neuvěřitelně odcizeni.

Jeden čtenář Kronen Zeitung napsal: „Na ulicích, ve veřejné dopravě a v obecních budovách: Cítíme se jako cizinci ve vlastním domě.“

Další komentář zní: „V naší základní škole, vzhledem k přítomnosti  cizích kultur už nepořádáme žádné exkurze, dieta je přizpůsobena náboženským přáním, násilí zahraničních chlapců ze základních škol je děsivé,“ zatímco druhá osoba pozorovala: „Rodiče z ciziny se se svými dětmi ani neobtěžují mluvit naším jazykem… Je to smutné, ale člověk se už tady necítí dobře.“

Další vyjádření: „Nálada v našem kondominiu se zhoršila natolik, že jsme my (65 a 68) připraveni odejít, abychom konečně mohli znovu žít v míru.“

Začátkem letošního roku mluvil lékař a bývalý poslanec z Rakouské lidové strany s místní rakouskou televizní stanicí o tom, že rakouské dívky musejí nosit šátky, aby se předešlo pouličnímu obtěžování a útoku mužských muslimských migrantů.

V rozhovoru prohlásil: „Mluvte se ženami na ulici, mluvte s dětmi, mluvte s mladými dívkami. Já sám znám otce, kteří, když jejich dcery přijdou domů večer, pokud žijí v problémové oblasti, dávají jim šátky, takže nebudou vypadat jako Rakušanky. Vím to osobně, v 15. vídeňském okrese, to je fakt.“

V říjnu 2017 Kronen Zeitung uvedl, že dvě učebny v Rakousku – ve městech Klagenfurt a Villach – se staly vůbec prvními v celém školském systému celé země, kde měli třídy, kde ani jedno dítě nemělo Němčinu jako svůj rodný jazyk.

V roce 2016, na rozdíl od doporučení ministerstva školství, upozornila ředitelka vídeňské školy Andrea Walach na „ztracenou generaci“ dětí z rodin migrantů na její škole kvůli jejich potížím naučit se němčinu. Walach odhaduje, že až třetina těch, kteří nejsou schopni mluvit dobře německy, bude mít v důsledku toho vyhlídky na budoucí zaměstnání velmi omezené, a proto se budou muset spoléhat na další finanční podporu ze strany státu.

Autor: Mike

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 633,00 Kč
Vybráno 36.09%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 468 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...
96 komentářů