ShowImage
16.4.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Rakouský starosta vystěhoval migranty s okamžitou platností

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

PATRIK JUDA 16|04|2016

Od nás někteří žadatelé o azyl odcházejí dobrovolně, ale například starosta rakouského Hollabrunnu nechal všechny žadatele o azyl z obce vystěhovat, ač jim bylo původně poskytnuto ubytování na studentských kolejích. Jsou rizikoví.

Pouhých osm kilometrů chybělo šestnácti křesťanským uprchlíkům z Brna, kteří původně zažádali v ČR o azyl, k hranicím Německa, když je česká policie zadržela spolu s řidiči. Neboli z původních osmdesátidevíti azylantů, kterým bylo pomoženo v kritické životní situaci v Iráku převezením do České republiky, prostřednictvím nadace Generace 21, jich již více jak polovina chtěla opustit, nebo opustila ČR, a to po několika týdnech. Nejsem si jistý, ale myslím, že brněnští uprchlíci vyjadřovali původně spokojenost a vděk. Tak to byla asi lež.

Včerejší a zatím poslední projev nespokojenosti íráckých křesťanských válečných uprchlíků se životem v ČR skončil před hranicemi s Německem, ač byli všichni informováni již ve středu, že jejich přechod hranic s Německem by byl ilegální. Ignorovali to, protože je nějaké zákony nezajímají. Prostě nám vraťte pasy a jděte do prdele, i s tou vaší pomocí. Řidičům hrozí obvinění z organizování a umožnění nedovoleného překročení státních hranic, zcela oprávněné dle mě, pokud věděli koho vezou, ale to se asi bude teprve prokazovat.

Zadržení uprchlíků by znělo smutně, kdyby prchali před džihádisty, ale to není tento případ. Nebyli chyceni bojovníky Islámského státu, před kterými oficiálně prchají, ale českou policií, když prchali z Čech, kde tolik děkovali za pomoc a záchranu životů. Bylo by přesnější napsat první pomoc, neboli zaplatili nám letenky, starali se a teď honem za většími dávkami a vysávat bohatší zemi, kde přijde ta druhá pomoc. Ta výhodnější. Po zadržení byli uprchlíci z Čech ubytováni v krásném hotelu Bohemia v Ústí nad Labem, což zní téměř poeticky, ráno posnídali a co s nimi bude dál nevím. Dle posledních zpráv mohou opět požádat o azyl v ČR, ač se ho ve středu vzdali, tak uvidíme, vezmou li nás na milost, nebo budou raději navráceni zpět do válečného Iráku.

Opačné starosti mají v Rakousku, kde pan starosta Erwin Bernreiter zrušil smlouvu s rakouskou organizací pomáhající uprchlíkům a z města Hollabrunn je nechal okamžitě vystěhovat ze studentských kolejí, kde jim město umožnilo bydlet. Jeden z nich znásilnil třináctiletou dívku. Pachatel tvrdí, že je mu 16 let, ale dle rakouské policie mu je 20 a více. O tomto fenoménu by mohli vyprávět ve Švédsku, ale o znásilněných dětech bohužel také.

Starosta vysvětli své rozhodnutí pro mě zcela pochopitelně. “Musím vzít v úvahu obavy lidí”. “Je zde také mateřská školka a jesle”. “Nejsem ochoten čekat, až dojde k dalším incidentům, než začnu něco dělat”. “Domnívám se, že tato skupina žadatelů o azyl je riziková”…Jedná se asi o dvacet “nezletilých” migrantů, převážně z Afghanistánu, Sýrie a Iráku. Rakouský politik Ch. Lausch starostu podpořil, když řekl,..”Hned od počátku jsme varovali, že se něco takového může stát”.

Rakouská strana zelených zorganizovala protest proti rozhodnutí starosty vystěhovat “nezletilé” žadatele o azyl. Přišlo 25 lidí. Denis Thompson ze strany zelených uvedl, že mu to připomíná nacistickou politiku a jeho stranický kolega Petr Loy upozornil, že toto rozhodnutí také znamená, že o práci přijde osm místních pomocníků! Říkám si jaká to hrůza, a že by si měl jít pan zelený stěžovat rodičům znásilněného dítěte. Některé politické strany a někteří aktivisté se mi hnusí.

V Řecku byli zadrženi dva čeští aktivisté nedaleko tábora Idomeni. Agentura AP uvádí, že se dvěma Čechy bylo zatčeno i šest dalších cizinců, a to údajně za přechovávání drog, zbraní a neregistrovaných vysílaček. Další aktivisté byli zadrženi u železničního přechodu v Idomeni pro podezření z násilností proti ozbrojeným složkám na hranicích. Věřím, že tyto fanatiky zavřou. Za mě si to zaslouží a pokud by se tomu tak stalo, jsem si jistý, že je nějaký jiný chorý aktivista pojede zachraňovat. Například pan Matěj Stropnický a s ním i celá Klinika.

Pan Havránek dnes použil v souvislosti s íráckými křesťanskými uprchlíky, kterým se ČR snažila a snaží pomoci, slovo vyčůránci. To je jedno z těch hezčích, které napadají v souvislosti s nimi mě, ale je v tom takové uličnictví. V předtuše jsem si dnes otevřel Britské listy. Nadpis úvodního článku zní..”Další uprchlíci prchají z ČR. Bojí se deportace do Íránu?” Přijde mi to úchylné. Pravda je naopak taková, že nikdo těmto šestnácti uprchlíkům (ani jiným) nijak nevyhrožoval a oni se sami a dobrovolně vzdali azylového řízení v ČR a chtěli do Německa, ač to přiznat nedokázali. To je úprk sice, ale dobrovolný, nelegální a sprostě nevděčný. Proč napsali do Íránu jsem nepochopil vůbec. Ve skutečnosti tato šestnáctka věřících může zažádat v ČR znovu a pravděpodobně to udělá. Česko jejich eventuální novou žádost přijme, si myslím a zbytek ukáže budoucnost. Tím myslím, že třeba již neprchnou a budou teda holt žít tady s námi.

Ještě ve středu 13.4. sociální pracovnice z Armády spásy vysvětlovala těmto uprchlíkům jak u nás fungují sociální dávky a kolik mohou očekávat, uvedl brněnský koordinátor M. Makovička z G21. Tak snad to nebyl ten moment definitivního rozhodnutí říci sbohem ČR, protože naše sociální dávky se naštěstí nemohou měřit s dávkami jiných států. Ale pokud by někoho, kdo prchá před válkou, zajímaly sociální dávky především, tak už mi slovo pana Havránka nestačí.

Ministr vnitra Milan Chovanec řekl, že zastavit projekt G21 byla správná věc. Zcela souhlasím. Tento projekt žadatelům o azyl uškodil, ale ČR možná paradoxně a částečně pomohl.

Možná na čas umlčí ty humanistické fanatiky, ale spíše ne.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Šárka Vinklerová 500,- Kč, Oldřich Silný 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Pavel Kassl 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Pistorius AG 2207,43 Kč

Celkem za měsíc: 10 207,43 Kč
Vybráno 29.16%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
25 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.